چرا حوثی‌های یمن در این حجم به امارات حمله کردند؟

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 29 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چرا حوثی‌های یمن در این حجم به امارات حمله کردند؟ این گزارش را بخوانید 🔽

رسانه‌های خبری روز دوشنبه ۱۷ ژانویه به نقل از پلیس امارات عربی متحده از انفجار سه تانکر سوخت‌رسانی در ابوظبی و آتش‌سوزی در بخشی از فرودگاه این شهر خبر دادند. مقام‌های اماراتی همچنین گفتند که در پی این انفجارها و آتش‌سوزی‌ها دو هندی و یک پاکستانی کشته شدند.

مجید المذاجی، محقق مرکز مطالعات استراتژیک صنعا به خبرگزاری فرانسه گفت که نبرد شبوه، معادلات جنگ در یمن را تغییر داده است. او گفت که حوثی‌ها «نگران» هستند و حمله به ابوظبی برای ارسال یک پیام نظامی بوده است. حوثی‌ها به طور منظم عربستان سعودی را با پهپاد و موشک هدف حمله قرار می‌دهند اما حمله اخیر آن‌ها صحرای عربستان را پشت سر گذاشته است، صحرایی که یمن را از امارات جدا می‌کند.

حوثی‌ها همچنین مدعی ساخت پهپاد هستند. آن‌ها در مارس سال گذشته با به نمایش گذاشتن تعدادی پهپاد در یک نمایشگاه نظامی در صنعا تلاش کردند تا این ادعا را ثابت کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

امارات خواستار قرار گرفتن نام حوثی‌های یمن در لیست گروه‌های تروریستی آمریکا شدامارات خواستار قرار گرفتن نام حوثی‌های یمن در لیست گروه‌های تروریستی آمریکا شد امارات متحده عربی خواستار قرار گرفتن نام شبه‌نظامیان حوثی‌ یمن در لیست گروه‌های تروریستی آمریکا شده است. نسبت به مردم امارات احساس همدلی داریم😟امارات کشور بزرگ وقدرتمند وحق پاسخ به حمله های تروریستی واقدامات مجرمانه را برای خود می دارد امارات متحده عربی کشور امن واین حملات تروریستی تاثیری برآن ندارد✊ نسبت به مردم امارات احساس همدلی دارم گو می خورد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

ارتش ملی یمن مناطق استراتژیک استان الجوف را آزاد کردارتش ملی یمن، از بازپس‌گیری مناطق راهبردی در جبهه «الیتمه» در استان الجوف در شمال شرق این کشور خبر داد.سایت رسمی ارتش ملی یمن، شامگاه یک‌شنبه 16 ژانویه، به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

عضو انصارالله: امارات دست از مداخله در امور یمن بردارد و عذرخواهی کند/ اختصاصی- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimقاضی المحبشی عضو انصارالله: امارات باید عذرخواهی کند و مسئولیت پیامدهای مشارکت خود در حملات به یمن را برعهده بگیرد پیامی به امارات داده شد، این بود که باید مداخله در امور داخلی یمن را ترک کرده و نیروهایش را از اراضی یمن خارج کند آخه حرومزاده، ۳تا کارگر پاکستانی و هندی رو کشتید خانواده دارند اون بیچاره ها. اصلا جنگ شماها غده های سرطانی با هم چه ربطی به کارگر مهاجر خارجی داره؟ چقدر کثافت هستید شماها امارات ربطی به این حادثه ندارد و فقط یک تصادف است
منبع: Tasnimnews_Fa - 🏆 14. / 51 ادامه مطلب »

محاصره و حملات نظامی راه حل بحران یمن نیست/ آماده مشارکت در هر ابتکاری برای پایان جنگ هستیمسعید خطیب زاده سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص تحولات اخیر مرتبط با یمن اظهار داشت: محاصره و حملات نظامی راه حل بحران یمن نیست و اینگونه اقدامات به افزایش دامنه تنش در منطقه می انجامد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

ارتش ملی یمن مناطق استراتژیک استان الجوف را آزاد کردارتش ملی یمن، از بازپس‌گیری مناطق راهبردی در جبهه «الیتمه» در استان الجوف در شمال شرق این کشور خبر داد.سایت رسمی ارتش ملی یمن، شامگاه یک‌شنبه 16 ژانویه، به
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش‌ها به «حمله حوثی‌ها» به امارات؛ اتحادیه اروپا، آمریکا و سازمان ملل محکوم کردندسازمان ملل متحد، اتحادیه اروپا، آمریکا، برخی کشورهای اروپایی و بیشتر کشورهای جهان عرب «حمله پهپادی حوثی‌ها» به امارات عربی متحده را محکوم کردند. کودک کشی، به خاک و خون کشیدن زن و بچه، نابود کردن زیرساخت ها، و ...، چی؟ تناقض بحران_فلسفی! به کدوم گناه آخه بی وجودا؟؟ یمن بس چرا کودک کشی در یمن و محکوم نکردن؟ انتقام_سخت قدرتنمائی بساط شئونیزم فارسی شرکای اشرار فرقه فارسیسم اشغالگر ایران با حوثیها، برای صلیبچیهای سودجو و بیخرد است البته این ترقه بازی ذهنی مشترک معرکه گیری کارگردانی خود استعمار جهانی صلیبچیهاست.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »