دولت افغانستان: مذاکرات صلح پیشرفت نداشته، طالبان بهانه تراشی می‌کنند - BBC News فارسی

05/09/1399 04:21:00 ب.ظ

دولت افغانستان: مذاکرات صلح پیشرفت نداشته، طالبان بهانه تراشی می‌کنند

دولت افغانستان اعلام کرده که مذاکرات صلح این کشور که حدود دو ماه قبل آغاز شده تاکنون پیشرفتی نداشته است. او انجام توافق برای آغاز مذاکرات را رد کرد و گفت که این اطلاعات درست نیست. بیشتر از دو ماه است که هیأت طالبان و دولت افغانستان در قطر با هم گفت‌وگو می‌کنند و تاکنون نتوانسته‌اند که بر سر طرزالعمل مذاکره به توافق برسند. بیشتر از دو ماه است که هیأت طالبان و دولت افغانستان در قطر با هم گفت‌وگو می‌کنند و تاکنون نتوانسته‌اند که بر سر طرزالعمل مذاکره به توافق برسند.

آقای صدیقی گفت که لویه جرگه مشورتی و قانون اساسی افغانستان اصول و قواعد مذاکراه را برای هیأت افغانستان مشخص کرده و هیج کسی از آن عدول نمی‌تواند.

او انجام توافق برای آغاز مذاکرات را رد کرد و گفت که این اطلاعات درست نیست و خواست دولت افغانستان، مردم و جامعه جهانی این است که طالبان از خشونت دست کشیده و به صورت معنی دارد وارد روند صلح شوند. او گفت خواست‌های که از طرف طالبان مطرح می‌شود و حتی حذف نام نظام که قابل قبول برای مردم و جامعه جهانی نیست.

منبع تصویر، توضیح تصویر، در دیدار با مایک پومپئو آقای استانکزی رئیس هیأت افغانستان حضور نداشت بن بست در مذاکرات صلح باعث شد که چند روز قبل مایک پومپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، به قطر برود و با هیأت مذاکره کننده دولت افغانستان و طالبان به صورت جداگانه دیدار کند. headtopics.com

حبیبه سرابی، عضو هیأت مذاکره کننده افغانستان گفت که این دیدار با حضور زلمی خلیلزاد، نماینده ویژه آمریکا در امور صلح افغانستان انجام شد و در آن به حفظ دستاوردهای دو دهه اخیر افغانستان تاکید شد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>