اولین کشوری که محصولات پریود را مجانی کرد - BBC News فارسی

  • 📰 bbcpersian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 51%

اسکاتلند؛ اولین کشوری که محصولات پریود را مجانی کرد

ایران اخبار, ایران سرفصلها

اسکاتلند اولین کشور جهان است که محصولات بهداشتی دوران قاعدگی (پریود) را برای همگان مجانی کرده است.از این پس دولت محلی اسکاتلند قانونا موظف است تا مطمئن شود تامپون و نوار بهداشتی به طور رایگان برای همه کسانی که به آنها نیاز دارند فراهم شود.

دولت محلی اسکاتلند ۳۲ شورای شهر دارد که باید درباره شیوه اجرای این قانون تصمیم بگیرند تا مطمئن شوند "همه نیازمندان" به انواع مختلف این محصولات بهداشتی "دسترسی قابل قبول و متناسب با شان انسانی‌‌" به آنها داشته باشد.این طرح سلامتی را اولین بار مونیکا لنون، از اعضای حزب کارگر در مجلس اسکاتلند مطرح کرد. خانوم لنون از سال ۲۰۱۶ پایان دادن به "فقر پریود" را در برنامه‌هایش قرار داد و ار آن زمان برای تحقق این هدف تلاش می‌کرد.

او روز تصویب این طرح را "روزی افتخارآمیز برای اسکاتلند" خواند و گفت: "این قانون بر زندگی زنان و دختران و هر کس که پریود می‌شود تاثیر به‌سزایی می‌گذارد." خانونم لنون می‌گوید کارزار او توانسته تغییرات مثبتی در شیوه‌ برخورد افراد با پریود بگذارد و باعث شده که "در جامعه آزادانه‌تر درباره آن صحبت شود." "چند سال پیش امکان نداشت که بتوانیم در صحن مجلس اسکاتلند درباره عادت ماهانه زنان صحبت کنیم اما الان مسئله‌ای عادی است. نمایندگان هم علاقه داشتند عضوی از این کارزار باشند که شامل بررسی مسائلی مثل یائسگی، اندومتریوز و انواع مختلف محصولات بهداشتی دوران پریود و تاثیر آنها بر محیط زیست بود."

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یه نوار بهداشتی این همه هوچی گری نداره که

واسه آقایون چی را مجانی کرد؟! اگر گرفتن دوست دختر باشه یه ویزا واسه ما بگیر

اقا این محصولات استمناء ما رو کی میخوان مجانی کنند؟ من 6 ماهه جرئت نکردم hd ببینم. کی به درد ما میرسه؟

الان براندازا میان‌ خ‌ش‌تک‌ مجانی کردنشو ترند میکنن که شاه میخواست همین کار رو انجام بده اخوندا نذاشت. همینقدر مملکت از زمان حسن فریدون سبک شد

دمش گرم

از کی تا به حال اسکاتلند کشور محسوب شده؟

مگه پریود محصولات داره؟ یا تولید میکنه؟ منظورتون محصولاتون 'مرتبط' با پریوده. امان از این فارسی بیسوادی شما.

ما کجا ، او کجا 😎😎

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.