ده‌ها فلسطینی در حمله نظامیان اسرائیل به مسجدالاقصی زخمی شدند

02/02/1401 10:24:00 ق.ظ

جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در یورش نظامیان اسرائیل به مسجدالاقصی در قدس اشغالی 31 فلسطینی زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی

جمعیت هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در یورش نظامیان اسرائیل به مسجدالاقصی در قدس اشغالی 31 فلسطینی زخمی شدند. - خبرگزاری آناتولی 22.04.

2022 قدس/عبدالرئوف ارنائوط/خبرگزاری آناتولی جمعیت هلال احمر فلسطین طی بیانیه‌ای اعلام کرد که نظامیان اسرائیل امروز جمعه با یورش به مسجدالاقصی در قدس اشغالی 31 فلسطینی را زخمی کردند. بر این اساس، 14 تن از مجروحان در بیمارستان بستری شده وضعیت سلامتی 2 تن از انها وخمی گزارش شده است.

شاهدان عینی پیشتر اعلام کردند که نظامیان اسرائیل با استفاده از گلوله پلاستیکی و بمب صوتی از دروازهای «السلسله» و «المغاربه» به محوطه مسجالاقصی یورش برده و با فلسطینیان درگیر شدند. این در حالی است که ده‌ها هزار فلسطینی نماز صبح امروز را در مسجدالاقصی ادا کرده‌اند.

گروه‌های افراطی یهودی با فرا رسیدن جشن مذهبی «پسح» از روز جمعه گذشته به تشدید یورش به مسجدالاقصی فراخوانده‌اند. گفتنی است نظامیان اسرائیل بامداد روز جمعه گذشته با استفاده از گلوله پلاستیکی و بمب صوتی به محوطه مسجدالاقصی یورش بردند. نمازگزاران فلسطینی هم مقابله کرده و مانع از یورش آنها به مسجدالاقصی شدند. headtopics.com

ادامه مطلب:
خبرگزاری آناتولی »

euronews - اخبار بین المللی در مورد کره شمالی

کره شمالی | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

درگیری دوباره در مسجدالاقصی؛ ارتش اسرائیل غزه را بمباران کرددرگیری میان نیروهای امنیتی اسرائیل و فلسطینی‌ها در مسجدالاقصی در شرق بیت‌ المقدس روز پنج‌شنبه ۲۱ آوریل از سر گرفته شد. جزئیات بیشتر🔽 اندکی صبر... کسخلن دیگه اولش راهپیمایی پرچم راه میندازن تنش درست میکنن حالام بمباران! فکر کردین اون طرفی ها ساکت میشینن؟ تو این بلبشو اوضاع جهان و اینهمه جنگی که داره شکل میگیره اینا آتش رو بزرگتر میکنند

فرمانده اوکراینی در ماریوپل: خروج ما به کشوری ثالث را میسر کنید | DW | 20.04.2022فرمانده آخرین رزمندگان اوکراینی در ماریوپل که در یک کارخانه آهن و فولاد سنگر گرفته‌اند خواستار حمایت بین‌المللی برای میسر ساختن خروج سربازان و غیرنظامیان از آنجا به کشور ثالث شد. او گفت شمار نفرات دشمن ده برابر آنهاست. « بازی اشکنک دارد ، سر شکستنک دارد » . از روز نخست ، که لباس نظامی بر تن کردید ، می‌دانستید که از این اتفاقات میتواند رخ دهد . تنها بیچاره مردم شهر هستند که در کنار شما ، پناه گرفتند ‌. آیا این درست است که شما در همان جایی موضع نظامی گرفتید ، که شهروندان را پناه داده آید !؟

محموله نفتکش روسی توقیف شده در یونان متعلق به ایران استیک مقام وزارت امور خارجه آمریکا گفت این کشور از گزارش‌ها مبنی بر اینکه محموله نفت‌کش روسی توقیف شده توسط یونان، متعلق به ایران است، با خبر می‌باشد اما توضیحی درباره صحت آن‌ها ارائه نداد.

هزاران غیرنظامی در انتظار تخلیه از ماریوپل؛ «اولتیماتوم» روسیه به سربازان اوکراینیگزارش‌ها از اوکراین حاکی است که به‌رغم اولتیماتوم پی در پی کرملین، تا کنون حتی یک سرباز اوکراینی هم حاضر به تسلیم در برابر نیروهای روسیه نشده است.

خیزش گرد و خاک در نقاط مختلف کشور/ رگبار باران در ۲۱ استانسازمان هواشناسی با صدور هشدار زرد رنگ از خیزش گردو خاک و کاهش دید و کیفیت هوا، نفوذ سامانه بارشی و رگبار باران همراه با وزش باد شدید موقت خبر داد.

قاضی بریتانیایی با تأیید حکم استرداد آسانژ، تصمیم در این زمینه را به دولت واگذار کردیک قاضی در بریتانیا، روز چهارشنبه، حکم استرداد جولیان آسانژ به ایالات متحده را تأیید و تصمیم نهایی در این زمینه را به وزارت کشور بریتانیا محول کرد.