درستی و نادرستی برخی تصورات رایج پزشکی | DW | 22.04.2022

02/02/1401 10:20:00 ق.ظ

📸گزارش تصویری: برخی توصیه‌ها و نظرات پزشکی و بهداشتی در میان مردم رواج دارند که بخش زیادی از آنها نادرست هستند. در این‌جا به برخی از این تلقیات و توصیه‌های جان‌سخت و دلایل نادرستی آنها اشاره شده است.

برخی توصیه‌ها و نظرات پزشکی و بهداشتی در میان مردم رواج دارند که بخش زیادی از آنها نادرست هستند. در این‌جا به برخی از این تلقیات و توصیه‌های جان‌سخت و دلایل نادرستی آنها اشاره شده است. این نظر که مادران شیرده نمی‌توانند باردار شوند، درست نیست. به لحاظ پزشکی زنان در دوران شیردهی میزان هورمون پرولاکتین آنان افزایش می‌یابد. این هورمون وظیفه شیرسازی در بدن مادر را دارد و از باروری تخمک‌ها جلوگیری می‌کند.

در دوران شیردهی امکان حاملگی زن کمتر است، اما به این معنا نیست که زنان در دوران شیردهی اصلاً نمی‌توانند حامله شوند.

۴- یادگیری در خواب این گفته به نظر کارشناسان درست نیست. به گفته متخصصان کودکان باید از دوران نوزادی با آلودگی‌ها و بیماری‌ها مواجه شوند، تا سیستم دفاعی بدن تقویت شود. البته میزان آلودگی و نوع بیماری باید در حد معمول و متعارف باشد. سیستم دفاعی کودکان از طریق این تمرین‌ها در آینده مقاومت بیشتری در قبال آلرژی‌ها و آسم نشان می‌دهد.

۷- برای جلوگیری از خونریزی بینی، باید سر را بالا نگاه داشت این نظر صحیح نیست. بر خلاف نظر رایج شپش سر تنها ناشی از نادیده گرفتن امور بهداشتی نیست. به‌طور معمول شپش سر مستقیماً از مو به مو سرایت می‌کند و ربطی به میزان پاکیزی مو یا سر ندارد. headtopics.com

عجب! اکانت بدخواه ملت ایران و نظام جمهوری اسلامی دلواپس سلامتی مردمه!!!!

ادامه مطلب:
DW فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

به‌رغم بارندگی در برخی نقاط ایران، خشکسالی همچنان تداوم خواهد داشتاحد وظیفه، رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی در ایران، می‌گوید که خشکسالی برای دومین سال پیاپی ادامه خواهد داشت و دلیل آن نیز کاهش شدید میزان بارندگی در بلند مدت است. پنجاه درصد نتیجه مدیریت آخوند و آخوند بی‌عمامه (سپاهی) بارون نمیاد خشکسالی میشه، بارون میاد سیل میشه اشکال از مدیریت رژیم جهل است یا از خدا؟ 43غارت تخریب محیط زیست توسط ملایان و سپاه که سال68قرارگاه خاتم تخصصا برای این امر احداث شد این فجایع روباراورده از خشکی دریاچه ارومیه تا سدگتوندودریاچه هامون وخشک کردن هورالعظیم و....ازریزگردها تا...به قول فرزندرشیدکرمان میرزا حسین کرمانی معروف به میرزا آقاخان دراینباره

آسمان «غبار آلود» برخی مناطق کشور طی امروز و فردارئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از غبار آلود بودن آسمان نوار غربی و بخش‌هایی از مرکز کشور طی امروز و فردا خبر داد.

تجمع برخی معلمان در استان‌های مختلف برای اجرای کامل رتبه‌بندی- اخبار فرهنگیان و مدارس - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnimتجمع معلمان برای اجرای کامل رتبه‌بندی فرهنگیان در تجمعات سراسری امروز خود خواستار اجرای کامل رتبه‌بندی_معلمان و همسان‌سازی حقوق، اجرای اصل ۳۰ قانون اساسی و آموزش رایگان بودند فقط ملا ها رتبه بندی میشن. از م ج تا ک ک مفت خور.

ده‌ها کشته و زخمی در انفجار مسجد شیعیان مزارشریف افغانستان | DW | 21.04.2022در انفجاری در مسجد شیعیان شهر مزارشریف افغانستان حداقل ۱۰ نفر کشته و ۳۲ تن زخمی شدند. هم‌زمان با این انفجار در کابل، قندوز و ننگرهار نیز انفجارهایی صورت گرفته است. StopHazaraGenocide stophazaragenocide

تمدید قرارداد مانوئل نویر و توماس مولر با بایرن‌مونیخ | DW | 21.04.2022⚽️ تمدید قرارداد مانوئل نویر و توماس مولر با بایرن‌مونیخ مانوئل نویر و توماس مولر، ملی‌پوشان کهنه‌کار تیم فوتبال بایرن مونیخ، قرارداد خود را با این باشگاه تا تابستان سال ۲۰۲۳ تمدید کردند.