دستگیری ۱۵ نفر در ترکیه به اتهام جاسوسی برای اسرائیل | DW | 21.10.2021

29/07/1400 06:25 ب.ظ

خبر دستگیری یک 'باند ۱۵ نفره' را روزنامه 'صباح' چاپ ترکیه رسانه‌ای کرده است. گفته شده که این افراد برای موساد جاسوسی می‌کردند. انتشار این خبر دو هفته پس از دستگیری 'اعضای باند' صورت گرفته است.

خبر دستگیری یک 'باند ۱۵ نفره' را روزنامه 'صباح' چاپ ترکیه رسانه‌ای کرده است. گفته شده که این افراد برای موساد جاسوسی می‌کردند. انتشار این خبر دو هفته پس از دستگیری 'اعضای باند' صورت گرفته است. دستگیری ۱۵ نفر در ترکیه به اتهام جاسوسی برای اسرائیل خبر دستگیری یک"باند ۱۵ نفره" را روزنامه"صباح" چاپ ترکیه رسانه‌ای کرده است. گفته شده که این افراد برای موساد جاسوسی می‌کردند.

انتشار این خبر دو هفته پس از دستگیری"اعضای باند" صورت گرفته است.

ادعای روزنامه"صباح" درباره جاسوسی سازمان موساد در ترکیه روزنامه"صباح" چاپ ترکیه روز پنجشنبه، ۲۱ اکتبر (۲۹ مهر) گزارشی از دستگیری یک"باند ۱۵ نفره" توسط سازمان اطلاعات آن کشور (میت) منتشر کرد. گفته می‌شود که دستگیری این افراد روز هفتم اکتبر رخ داده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید به گزارش"صباح" دامنه فعالیت اعضای این گروه، جاسوسی از دانشجویان خارجی که در ترکیه تحصیل می‌کنند، بوده است. همین منبع خبری اعلام کرد که همه اعضای بازداشت شده این گروه عرب هستند. گفته می‌شود"میت" برای مدت یک سال فعالیت‌های افراد وابسته به این گروه را تحت نظر داشته است. headtopics.com

بله سلام گرگ بی طمع نیست اسراییل حتما در طرفش می‌ذاره بی شک

ادامه مطلب:
dw_persian »

سرلشکر باقری در مسکو از «همکاری‌های نزدیک» ایران و روسیه در «حوزه آموزش نظامی» خبر داد🔺 سرلشکر باقری در مسکو از «همکاری‌های نزدیک» ایران و روسیه در «حوزه آموزش نظامی» خبر داد ▪ باقری در دیدار با والری گراسیموف، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح روسیه، بدون ذکر جزئیات، از «همکاری‌های نزدیک در حوزه آموزش نظامی» خبر داد. ⬇ بیشتر بخوانید: روسیه جزئیات رو همان روز به سمع و نظر نیروهای مسلح اسرائیل رسونده میتونید ازشون بپرسید

اطلاعیه وزارت اطلاعات درخصوص خبر منتسب به اتباع افغانستانیاطلاعیه وزارت اطلاعات درخصوص خبر منتسب به اتباع افغانستانی: انتشار برخی مطالب و شایعات علیه اتباع افغانستانی در شبکه‌‌های اجتماعی و فضای مجازی از سوی وزارت اطلاعات صحت ندارد.

اطلاعیه وزارت اطلاعات درباره خبر منتسب به اتباع افغانستانی- اخبار مجلس و دولت ایران - اخبار سیاسی تسنیم | Tasnimاطلاعیه وزارت اطلاعات درباره خبر منتسب به اتباع_افغانستانی انتشار برخی مطالب و شایعات علیه اتباع افغانستانی در شبکه‌‌های اجتماعی مبنی بر هشدار و ایجاد ترس و وحشت نسبت به اتباع مذکور در جامعه از سوی وزارت اطلاعات صحت ندارد

اسرائیل ایران را به «وقت‌کُشی» برای دستیابی به بمب اتم متهم کردنماینده اسرائیل در سازمان ملل متحد حکومت ایران را متهم کرد که از روند مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای 2015 موسوم به «برجام» در وین، برای «وقت‌کشی» به دقیقا کاری که نظام اشغالگر و تروریست پرور ملاها در حال انجام دادن است و از مماشات گران بسا فایده می برد انحلال_سپاه_پاسداران baran08724759 اتهام اثبات شده یست! روسیه و چین که متاسفانه با مرتجعترین رژیم که سرکرده تروریسم جهانیست هم محورشده اند وغرب هم که بامماشات این پا و آن پا میکند تا توسط این رژیم تروریست با بمب اتم به گروگان گرفته شود فاجعه ای بسا نابودکننده تر از نازیسم ایران RegimeChangeinIran iran_policy

برگزاری دادگاه مهندس هسته‌ای نیروی دریایی آمریکا به اتهام جاسوسی | DW | 20.10.2021یک مهندس هسته‌ای پیشین نیروی دریایی آمریکا و همسرش در برابر قاضی بازداشت دادگاه فدرال قرار گرفته‌اند. این دو متهم به تلاش برای فروش اطلاعات سری زیردریایی‌های هسته‌ای به یک قدرت خارجی هستند.

۱۳ کشته در حمله به اتوبوس نظامیان سوری در دمشق | DW | 20.10.2021در اثر وقوع دو انفجار در پایتخت سوریه ۱۳ نفر کشته و سه تن دیگر زخمی شدند. این انفجارها به هنگام عبور اتوبوس حامل سربازان ارتش سوریه از روی یک پل رخ دادند. خبرگزاری رسمی سوریه می‌گوید بمب سوم خنثی شده است. AfghanistanBiomedical Engineering team help request for evantate of Afghanistan

جهان

دستگیری ۱۵ نفر در ترکیه به اتهام جاسوسی برای اسرائیل

خبر دستگیری یک"باند ۱۵ نفره" را روزنامه"صباح" چاپ ترکیه رسانه‌ای کرده است. گفته شده که این افراد برای موساد جاسوسی می‌کردند. انتشار این خبر دو هفته پس از دستگیری"اعضای باند" صورت گرفته است.

ادعای روزنامه"صباح" درباره جاسوسی سازمان موساد در ترکیه

روزنامه"صباح" چاپ ترکیه روز پنجشنبه، ۲۱ اکتبر (۲۹ مهر) گزارشی از دستگیری یک"باند ۱۵ نفره" توسط سازمان اطلاعات آن کشور (میت) منتشر کرد.

گفته می‌شود که دستگیری این افراد روز هفتم اکتبر رخ داده است.

به کانال دویچه وله فارسی در تلگرام بپیوندید

به گزارش"صباح" دامنه فعالیت اعضای این گروه، جاسوسی از دانشجویان خارجی که در ترکیه تحصیل می‌کنند، بوده است.

همین منبع خبری اعلام کرد که همه اعضای بازداشت شده این گروه عرب هستند. گفته می‌شود"میت" برای مدت یک سال فعالیت‌های افراد وابسته به این گروه را تحت نظر داشته است.

شبکه جاسوسی

روزنامه"صباح" در ادامه گزارش خود نوشته است که اعضای این شبکه در پنج تیم سه نفره سازماندهی شده و در چهار استان ترکیه فعالیت می‌کرده‌اند.

در این گزارش آمده است که فعالیت دانشجویان فلسطینی در ترکیه در کانون توجه این گروه جاسوسی بوده است. آن‌ها برای گرد‌آوری اطلاعات از این دانشجویان و انتقال آن به موساد از راهکارهای جاسوسی فردی و تکنیکی استفاده می‌کرده‌اند.

"صباح" در ادامه نوشته است که اعضای این گروه در ازای دادن اطلاعات از موساد"ده‌ها هزار دلار و یورو" دریافت کرده‌اند.

مناسبات اسرائیل و ترکیه در جریان جنگ اخیر در نوار غزه رو به تیرگی نهاده بود. به‌رغم آن، در اواخر ماه ژوئیه، رجب طیب اردوغان با ارسال پیامی به اسحاق هرتزوگ، رئيس جمهور اسرائیل تبریک گفته بود.

به کانال اینستاگرام دویچه وله فارسی بپیوندید

گفته می‌شود که دو کشور اسرائیل و ترکیه به‌رغم اختلافات خود خواستار گسترش مناسبات بازرگانی و همکاری‌های اقتصادی در زمینه انرژی، صنعت جهانگردی و تکنولوژی هستند.

"صباح" تصویری از سه نفر از اعضای این گروه با چهره‌های مخدوش و با نام‌های"آ.ب."،"آ.زد." و"آر.ای.ای." منتشر کرده است. این روزنامه در عین حال نوشته است که از هویت سایر بازداشت شدگان نیز مطلع است.

موساد و میت نسبت به گزارش منتشر شده از سوی روزنامه یاد شده واکنشی از خود نشان نداده‌اند.

در همین زمینه: