در رسانه‌های آمریکا؛ اعتراضات به مرگ جورج فلوید به کجا رسید؟

20/04/1399 11:26:00 ب.ظ

در رسانه‌های آمریکا؛ معترضان به مرگ جورج فلوید به غیر تظاهرات چه می‌کنند؟

ابتدا کتاب جان بولتون و پس از آن اوج‌گیری دوباره ویروس کرونا در یک هفته گذشته سرتیتر اخبار آمریکا را از سیطره اعتراضات به مرگ جورج فلوید و خشونت پلیس در آوردند. آیا این اعتراضات خاموش شده؟ فعالان جنبش 'جان سیاهان مهم است' به غیر ترتیب دادن تجمعات و تظاهرات‌های سراسری دیگر چه می‌کنند؟ پادکست ویدز هم در برنامه‌ای به انتقادها از مصونیت قضایی افسران پلیس در برابر اتهام‌های جنایی پرداخته است "این روزها این عبارت 'بودجه پلیس را پس بگیرید' بر سر زبان‌ها افتاده...

اول از همه باید گوشزد کرد که این عبارت برای افراد و اقشار مختلف معنای متفاوتی دارد. بعضی معتقدند که باید بخش‌هایی از بودجه هنگفت پلیس را قطع و صرف امور دیگری چون خدمات مددکاری کرد که برای پیشگیری از وقوع جرم مهم است. اما برخی دیگر هم معتقدند که بودجه پلیس را باید کاملا قطع کرد تا این نهاد از بنیان متلاشی شود.

بلک ویژن کالکتیو اولوچی اومگا:"چرا دروغ بگویم، بله هدف نهایی ما ساقط کردن ساختار سازمانی است که ارکان آن بر نژادپرستی علیه سیاه‌پوستان بنا شده است." پادکست ان‌پی‌آر اولوچی اومگا:"برای بسیاری شعار"کاهش بودجه پلیس" به معنای برداشتن از ردیف بودجه پلیس و صرف آن در زمینه‌های دیگری مثل خدمات بهداشت روانی، پیشگیری و کاهش‌آسیب اعتیاد، شغل‌آموزی و خدمات مددکاری است... مثلا چرا باید وقتی تصادف خودرو روی می‌دهد، یک مامور پلیس با اسلحه به محل سانحه اعزام شود؟"

سارا گنزالس برای نشان دادن بزرگی سهم پلیس از بودجه شهرداری‌ها به چند نمونه اشاره می‌کند.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

لیگ ملت‌های والیبال| برتری ایران مقابل چین در روزی که کار سختی نداشتیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim

آخرین اخبار روز ایران و جهان ؛ خلاصه خبرهای امروز ایران را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

بالاترین میزان مرگ و میر روزانه ناشی از ابتلا به کرونا در ایران ثبت شدبا مرگ ۲۲۱ نفر، بالاترین میزان مرگ و میر روزانه ناشی از ابتلا به کرونا در ایران ثبت شد ویروس_کرونا کووید_۱۹ جزئیات بیشتر🔽

ابهامات واگذاری هپکو به تامین اجتماعی و ادامه اعتراضات کارگری در ایران

جورج فلويد؛ مامور پليس به مرد در حال مرگ گفت: حرف نزناسناد تازه منتشر شده دادگاه نشان می‌دهد که پلیس آمریكایی متهم به قتل جورج فلوید در حالی که زانویش را روی گلوی او می‌فشرده و او برای نفس کشیدن تقلا می‌کرده، مکررا از فلوید می‌خواسته که صحبت نکند.

صربستان؛ اعتراضات به قرنطینه تبدیل به تظاهرات ضد دولتی شدمعترضان دولت در اعتراض به قانون برقراری مجدد قرنطینه در بلگراد، پایتخت صربستان برای روز سوم در مقابل پارلمان این کشور دست به تجمع زدند.

حمله به ساختمان مجلس صربستان در اعتراض به قرنطینه مجدد | DW | 09.07.2020اعتراض‌ها به برقراری دوباره قرنطینه در پایتخت صربستان وارد دومین روز خود شد. پلیس علیه تظاهرکنندگان وارد عمل شد و اقدام به پرتاب گاز اشک‌آور کرد. معترضان عملکرد دولت را مسبب شیوع کرونا می‌دانند.

دستور به ادامه لیگ در روز رکوردشکنی کرونا در ایران