درگیری خشن پلیس و پناهجویان در کاله فرانسه ده‌ها زخمی برجای گذاشت

10/10/1400 08:44:00 ب.ظ

درگیری خشن پلیس و پناهجویان در کاله فرانسه ده‌ها زخمی برجای گذاشت جزئیات بیشتر🔽

اگرچه ماموران پلیس و ژاندارمری تقریبا همه روزه به زاغه‌های پرشمار پناهجویان در کاله یوروش می‌برند اما رویارویی خشن میان دو طرف امری کم‌سابقه است. از زمان انتشار این خبر، درگیری لفظی میان سیاستمداران، خبرنگاران و رسانه‌های راست‌گرا و چپ‌گرای فرانسوی بر سر این حادثه بالا گرفته است.

سازمان غیر دولتی دیده‌بان حقوق بشر ۲ ماه پیش با انتشار گزارشی با عنوان «تحمیل استیصال» برخورد خشن و غیرانسانی پلیس و ژاندارمری فرانسه با پناهجویان گرفتار در حومه شهر کاله را به شدت به نقد کشیده بود.

«تحمیل استیصال»؛ دیده‌بان حقوق بشر از رفتار تحقیرآمیز فرانسه با پناهجویان کاله انتقاد کرد بسیاری از مهاجران و پناهجویان از آفریقا، خاورمیانه و شرق آسیا به امید ورود به بریتانیا قاره اروپا را در می‌نوردند و خود را به منطقه پا-دو-کاله می‌رسانند. بریتانیا نسبت به کشورهای عضو اتحادیه اروپا و منطقه شنگن قوانین منعطف‌تر و بازار کار بازتری برای مهاجران «غیرقانونی» دارد.

ماه گذشته ۳۱ پناهجو، عمدتا از کردستان عراق در زمان عبور از کانال مانش برای رسیدن به بریتانیا جان خود را از دست دادند.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

حقوق بشر از نوع فرانسوی .... ودیگرهیچ

شناسایی عوامل چاقوکشی در سالن سینما کوروششناسایی عوامل چاقوکشی در سالن سینما کوروش به دنبال انتشار ویدیویی از درگیری و چاقو کشی در یکی از سالن‌های پردیس سینمایی کوروش پلیس تهران اعلام کرد که عوامل درگیری این سینما را شناسایی کرده است. رفتن کرج گرفتنشون ؟

پایان سومین روز دور هشتم مذاکرات وین؛ اولیانف: مذاکره‌کنندگان از روند گفت‌و‌گوها راضی هستند🔺 پایان سومین روز دور هشتم مذاکرات وین ؛ اولیانف: مذاکره‌کنندگان از روند گفت‌و‌گوها راضی هستند ▪ نمایندگان بریتانیا، فرانسه، آلمان، روسیه، چین، اتحادیه اروپا، و آمریکا روز چهارشنبه در پایان کارشان جلسه‌ای گروهی را برگزار کردند. ⬇ بیشتر بخوانید: حکم امسال صورتی دگر است: - ١: - ٢: - ٣: - ۴: - ۵: - ۶: مانیفست ری_استارت RestartLeader miga maga

اتحادیه اروپا: تضمین‌های امنیتی درخواستی روسیه قابل پذیرش نیستجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، در سایه تشدید تنش میان روسیه و غرب در پی بحران اوکراین، خواسته‌های روسیه در مورد گرفتن تضمین‌های امنیتی و توقف

سویه اومیکرون در فرانسه ویروس غالبِ بیماری کووید۱۹ شدافزایش سریع و غافلگیرکننده موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ زیر سایه انتشار گسترده سویه اومیکرون در فرانسه سبب شد تا این کشور روزهای چهارشنبه و پنجشنبه گذشته بیش از ۲۰۰ هزار مورد جدید ابتلا را شناسایی و ثبت کند.

گزارش توییتری اولیانوف از دیدار هیات‌های ۱+۴ و آمریکانماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی واقع در وین در توییتی از دیدار هیات‌های ۱+۴ و آمریکا در عصر امروز خبر داد.

قایق پناهجویان مسلمان روهینگیا به اندونزی رسیداندونزی اجازه داد تا یک قایق حامل 120 نفر از پناهجویان مسلمان آراکان در سواحل این کشور پهلو بگیرد. - خبرگزاری آناتولی