درمان به شرط همکاری؛ نیروهای امنیتی از جراحی چنگیز قدم‌خیری جلوگیری می‌کنند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 48 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 22%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

چنگیز_قدم‌خیری ۲۳ سالگی بازداشت و در زندان ۳۲ساله شده است، با عفونت کلیه دست‌وپنجه نرم می‌کند، اما درمانش با شرط نیروهای امنیتی روبه‌رو شده است: «چنگیز کله‌شقی نکند و با ما همکاری کند.» گزارشی از هاوری یوسفی خوزستان زندانیان_سیاسی

«چنگیز قدم‌خیری» ۲۳ سال بیشتر نداشت که بازداشت شد و به اتهام عضویت در گروه‌های مخالف نظام در کردستان، حکم ۴۰ سال زندان دریافت کرد. دو سال بعد، از زندان زادگاهش به «زندان مسجدسلیمان» تبعید شد تا حتی ملاقات‌های منظم هم نداشته باشد. اکنون که در زندان ۳۲ساله شده است، با عفونت کلیه دست‌وپنجه نرم می‌کند، اما درمانش با شرط نیروهای امنیتی روبه‌رو شده است: «چنگیز کله‌شقی نکند و با ما همکاری کند.

چنگیز قدم‌خیری، ٣٢ساله و اهل روستای «هنیمن» از توابع شهرستان کامیاران است. این زندانی سیاسی خرداد ماه ١٣٩٠ در نزدیکی شهر سنندج بازداشت شد و بعد از چند جلسه محاکمه در «دادگاه انقلاب سنندج» به ریاست قاضی «حسن بابایی»، به اتهام «محاربه از طریق عضویت در کومله» به تحمل ٤٠ سال حبس تعزیری محکوم شد. در ادامه وضعیت وخیم جسمی این زندانی سیاسی، چندی پیش پزشک متخصص زندان با دادستان مسجدسلیمان صحبت کرده و بر «ضرورت انجام عمل جراحی» وی تاکید کرده بود. بنابراین، دادستان مسجدسلیمان هم با دادستان کامیاران تماس گرفت، اما او نیز همه چیز را «وابسته به تصمیم اداره اطلاعات» دانست.

اخیرا خانواده این زندانی سیاسی برای پیگیری وضعیت فرزند خود و جلب رضایت اداره اطلاعات کامیاران مجددا به این نهاد امنیتی مراجعه کرده و خواستار اجازه اعزام به بیمارستان جهت انجام عمل جراحی فرزندشان شده‌اند. اما اداره اطلاعات کامیاران ضمن رد درخواست‌شان به این خانواده گفته است: «چنگیز کله‌شقی نکند.»

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 606 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: پس از نزدیک به دو دهه،‌ افغانستان برای رسیدن به صلح داخلی مذاکره می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

با سرفه و نفس‌تنگی به انتقال بهنام موسیوند به زندان رجایی‌شهر اعتراض کردند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آکار: یونان اجازه سوء استفاده به برخی کشورها به خاطر منافع خودشان را ندهدوزیر دفاع ملی ترکیه درباره تحولات مدیترانه شرقی گفت که به همسایه‌مان یونان به شدت توصیه می‌کنیم که اجازه ندهد برخی کشورها به خاطر منافع خودشان از آتن سوء استفاده کنند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

آمار مبتلایان به کرونا در آفریقای جنوبی به بیش از 648 هزار نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

محکومیت طبری به ۳۱ سال حبس/ بازپرس فیلترکننده تلگرام به جرم اخذ رشوه به ۱۰ سال حبس محکوم شدسخنگوی قوه قضاییه از صدور رای پرونده اکبر طبری خبر داد و گفت که طبری به ۳۱ سال حبس محکوم شده است. او همچنین گفت که بیژن قاسم زاده -بازپرسی که تلگرام با دستور قضایی او در ایران فیلتر شده است- به جرم دریافت رشوه، به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »