مایک پمپئو: پس از نزدیک به دو دهه،‌ افغانستان برای رسیدن به صلح داخلی مذاکره می‌کند

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 61 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 28%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

صدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.

مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا، در مورد شروع مذاکرات صلح میان طرف‌های درگیر در افغانستان گفت که پس از نزدیک به دو دهه، مقامات و نمایندگان افغانستان سر یک میز مذاکره می‌کنند تا خشونت را کاهش دهند و برای مردم خود کشوری که در آشتی است و در جنگ نیست را به ارمغان آورند.

براساس بیانیه وزارت خارجه آمریکا، آقای پمپئو روز جمعه ۲۱ شهریور در مسیر سفر به دوحه در قطر به خبرنگاران گفت: «این مراسمی تاریخی است و بیش از آن که من می‌خواستم، طول کشیده است. ولی روز شنبه و پس از نزدیک به دو دهه، تمامی نمایندگان افغانستان در جلسه‌ای سر یک میز حاضر خواهند شد تا درباره پیشبرد کشورشان، کاهش خشونت، و برآورده کردن خواسته مردم افغانستان - یعنی برخورداری از یک افغانستان که آشتی کرده و دیگر در جنگ نیست، دولتی که نماینده چنین کشوری است - در مذاکراتی چالشی شرکت کنند.

مایک پمپئو افزود: «امروز کمتر از چند صد شبه‌نظامی القاعده در افغانستان باقی مانده است. بخش بزرگی از رهبری آن‌ها دیگر در میدان نبرد نیست. ما می‌توانیم به دستاورد خود افتخار کنیم؛ ولی حالا زمان برداشتن گام بعدی است. من می‌دانم که این گفت‌وگوها در میان [طرف‌های درگیر در] افغانستان چه قدر دشوار خواهد بود، ولی وظیفه‌ای است که آن‌ها باید بر عهده بگیرند.»

وزیر خارجه آمریکا گفت: «این کشور آنها است و آنها باید نحوه حرکت رو به جلو و ایجاد زندگی بهتری برای مردم افغانستان را بیابند.»ّ مذاکرات صلح میان طرف‌های درگیر در افغانستان، موسوم به «مذاکرات بین ‌الافغانی»، از روز شنبه ۲۲ شهریور در دوحه برگزار می‌شود و وزیر خارجه آمریکا در مراسم آغازین این مذاکرات حضور خواهد داشت.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حاجتی به اتهام اعتراض به عدم قرنطینه قم به زندان و تبعید محکوم شدمهدی حاجتی، عضو سابق شورای شهر شیراز به اتهام اعتراض به عدم قرنطینه قم به یک سال حبس و تبعید محکوم شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: گزارش جدید عفو بین‌الملل از فساد و بیرحمی رژیم ایران پرده برمی‌داردمایک پمپئو: گزارش جدید عفو بین‌الملل از فساد و بیرحمی رژیم_ایران پرده برمی‌دارد مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، در پیامی با اشاره به گزارش اخیر عفو بین‌الملل در مورد ایران، آن را آشکارکننده «جزئیاتی از فساد و بیرحمی رژیم و شکنجه زندانیان» دانست.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

حماس: جنایات اسرائیل علیه فلسطینیان پس از عادی‌سازی روابط با امارات افزایش یافته استجنیش حماس اعلام کرد که اسرائیل پس از عادی‌سازی روابط با امارات متحده عربی جنایات خود علیه فلسطینیان را افزایش داده است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سراسر ایران کارگاه بزرگ ریلی است/ اتصال دریای خزر به خلیج فارس تا پایان سالمعاون رئیس جمهور، با بیان اینکه هم اکنون سراسر ایران یک کارگاه ریلی است، گفت: وزارت راه و شهرسازی با قوت این پروژه ها را ادامه و گسترش می دهد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

کاهش روند ابتلا به کرونا با وجود عزاداری‌های محرم افتخارآمیز استروحانی: *کاهش روند ابتلا به کرونا با وجود عزاداری‌های محرم افتخارآمیز است *عده‌ای فکر می‌کردند اگر اجازه عزاداری یا اگر مدارس باز شوند کرونا از کنترل ما خارج می‌شود *اما می‌بینیم که چون پروتکل‌ها رعایت می‌شود، آمار ابتلا هم در برخی مناطق کاهشی است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

پژوهشگران: ویروس کرونا ممکن است مستقیما به مغز حمله کنددانشمندان دریافتند که ویروس کرونا می‌تواند به سلول‌های عصبی حمله کند و از آنها برای تکثیر خود بهره ببرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »