درد مشترک؛ داستان دو یهودی ساکن آمریکا که به کمک مردم افغانستان شتافتند

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

داستان ارتباط «موشه مارگارتن»، با افغانستان زمانی شروع شد که قصه زندگی یک مرد یهودی ساکن کابل را تلفنی شنید. گفتگوی ایران‌وایر با موشه مارگارتن که در دوماه گذشته برای کمک به خانواده های در خطر افغان تلاش کرده است👇 همزیستی_ادیان گزارش arash_tehran 👇

در ماه اوت گذشته بسیاری از مردم آمریکا درگیر تعطیلات تابستانی‌ بودند که تصمیمات سیاسی دولت‌شان تاثیری عظیم بر تحولات جهان گذاشت. خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان مقدمه فاجعه‌ای بزرگ در این کشور شد: «سقوط کابل و برآمدن طالبان»؛ سازمانی تروریستی که حالا سیطره کشوری را به دست گرفته بود.

کمک به آقای سیمینتوف دیری نپایید و او اکنون در راه رسیدن به اسراییل است تا به دو دختر و سایر اعضای خانواده‌ خود در آن کشور بپیوندد. این خاخام بروکلینی بود که به همراه تاجر نیکوکار اسراییلی-آمریکایی، «مردخای کاهانا»، معروف به «موتی»، کار تامین هزینه و سازماندهی این سفر را انجام دادند. حرف‌های نوجوان افغانستانی در یاد بچه‌های شیکاگو ماند. تا این‌که حدود شش هفته قبل ایمیلی از یکی از معلم‌های مدرسه غفور به دست آقای آدر رسید و او باخبر شد که غفور هم مثل خیلی افغانستانی‌های دیگر در خطر است. به‌خصوص که خواهرش از مدافعان سرسخت آموزش زنان بود. آدر می‌گوید: «معلم پرسید که آیا می‌توانم او را از افغانستان خارج کنم یا نه.»

در هفته‌هایی که گذشته این خاخام بروکلینی توانسته به خیلی‌های دیگر کمک کند. از جمله اعضای تیم فوتبال نوجوانان زنان افغانستان که چند نفر از آنان بعد از چند هفته اقامت در پاکستان موفق شدند به بریتانیا مهاجرت کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

داستان باورنکردنی دختران هاکی روی یخ؛ موفقیت بدون حمایت، بدون سرمربی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: مذاکرات برجام باید از ‌جایی که متوقف شد ادامه یابد | DW | 23.10.2021به گفته سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا، این کشور و همپیمانانش دیپلماسی را موثرترین راه برای جلوگیری از دسترسی ایران به تسلیحات هسته‌ای می‌دانند. ند پرایس گفت که مذاکرات وین باید از همان‌جا که متوقف شد، ادامه یابد. ۴۲ سال هست که این راه را رفته اید ؛ باز ادامه بدهید ببینید به کجا میرسید خسارت وارده به ایرانیان عملاً این حرف را غلط و مستعمرانه میداند. تسلیحات هسته ای ایران به هیچ کشوری ربط ندارد. ریاکاری در مورد تسلیحات هسته ای اسرائیل غرب را به انزوال نزدیکتر میکند. دیپلماسی؟؟؟ که طرف مقابلش ، چُماقِ کفتارانِ اِشغالگرِ ایرانمان بر سر ملتمان هستش. این دیپلماسی نیست، این اصلِ تروریست پروریست!!!
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا: مذاکرات اتمی وین باید از جایی که متوقف شد ادامه پیدا کندند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده، با تاکید بر ضرورت از سرگیری مذاکرات وین گفت، رایزنی‌های اتمی با ایران باید در ادامه دور ششم مذاکرات باشد.ند گوه خورد مادرجنده ، ریدم_به_اسلام ریدم_به_جمهوری_اسلامی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

اضافه خدمت سربازی که به کودک کار دیکته می‌گفت، بخشیده شد
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

جوانی که ۵۰ هزار دلار پول را به صاحبش بازگرداند «سفیر درستکاری» شدجوانی که ۵۰ هزار دلار پول را به صاحبش بازگرداند «سفیر درستکاری» شد جزئیات بیشتر🔽
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

آماری که از بودجه می‌دهند واقعی نیست/چطور ۵ سال دیگر با آمار غلط زندگی کنیم؟در حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه و مرکز آمار ایران، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با انتقاد از وضعیت آمارهای نادرست گفت که قریب به اتفاق آمار بودجه‌ای که به دست مان می‌رسد واقعی نیست و به همین دلیل مصوبات مجلس هم دقیق نیست.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »