درخواست تعویق یکماهه کنکور سراسری؛ 'سختگیری' بیشتر در پی انتقادات از برگزاری کنکور ارشد - BBC News فارسی

21/05/1399 02:02:00 ب.ظ

ستاد مقابله با کرونا در ایران درباره تعویق یکماهه کنکور سراسری تصمیم می‌گیرد

پیشنهاد دو وزارتخانه علوم و بهداشت ایران برای تعویق یکماهه برگزاری کنکور سراسری، برای آنچه آماده کردن شرایط و اجرای دقیق پروتکلهای بهداشتی عنوان شده، قرار است ستاد مقابله با کرونا تصمیم‌گیری کند. اجرای کنکور کارشناسی ارشد در هفته گذشته با انتقادهایی رو به رو شد. در پی پیشنهاد دو وزارتخانه علوم و بهداشت ایران برای تعویق یکماهه برگزاری کنکور سراسری، برای آماده کردن شرایط و اجرای دقیق پروتکلهای بهداشتی قرار است ستاد مقابله با کرونا در ایران در این‌باره تصمیم‌گیری کند.

پس از بحث‌های بسیار و در میان نگرانی گروهی از شرکت کنندگان کنکور و خانواده‌های آنها، سازمان سنجش ایران اعلام کرده بود که کنکور سراسری دانشگاه‌های ایران در چهار روز ۲۹ مرداد تا اول شهریور برگزار خواهد شد.

داوطلبانی که مبتلا به کووید-۱۹ هستند جداگانه امتحان می‌دهند. قرار شده که امروز به شکل اضطراری در ستاد ملی مقابله با کرونا مساله تعویق یکماهه کنکور مطرح شود. آغاز کنکور کارشناسی ارشد در ایران با وجود کرونا headtopics.com

حتی محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس ایران از رعایت نشدن کامل مقررات بهداشتی در برگزاری کنکور ارشد ابراز نگرانی کرد. آمار رسمی روزانه کرونا: مرگ ۱۸۴ نفر و شناسایی ۲۳۴۵ بیمار جدید بر اساس آمار رسمی وزارت بهداشت ایران در مجموع ۳۳۱ هزار و ۱۸۹ بیمار مبتلا به کووید۱۹ شناسایی شده که ۱۸ هزار و ۸۰۰ نفر آنها در اثر این بیماری جان باختند.

این آمار در حالی مطرح شده که ایرج حریرچی معاون وزیر بهداشت دربرنامه "چاپ اول" شبکه خبر گفت "آمار بستری حدود ۲۵ درصد در کل کشور کاهش داشته است، اما این خبری نیست که باعث تغییر رفتار مردم شود".

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »
Loading news...
Failed to load news.

گروسی: پرونده سایت‌های اعلام نشده ایران باز است؛ دوربین‌ها نصب شدند اما فعلا به آنها دسترسی نداریم

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌گوید آژانس فعلا سوالی در خصوص سه مرکز اعلام نشده در ایران که در آنجا غنی‌سازی اورانیوم مشاهده شده ندارد و این نهاد در حال بررسی توضیحاتی است که ایران ارائه کرده است. ادامه مطلب >>

تعویق کنکور یک ماهه است/داوطلبان خونسرد باشندمعاون کل وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه مدت زمان تعویق برگزاری کنکور یک ماهه است، گفت: داوطلبان خونسردی خود را حفظ کنند.

ارائه پیشنهاد تعویق یک ماهه کنکور سراسری به ستاد ملی مقابله با کرونا

کنکور سراسری ایران یک ماه به تعویق افتادوزیر بهداشت ایران از تعویق امتحان ورودی به دانشگاه به دلیل شیوع ویروس کرونا در این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

اطلاعیه مرکز اطلاع رسانی وزارت بهداشت در خصوص برگزاری کنکور سراسریمرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص برگزاری کنکور سراسری اطلاعیه داد.

پیشنهاد وزارت علوم برای برگزاری کنکور در اواخر شهریورماهپیشنهاد وزارت علوم برای برگزاری کنکور در اواخر شهریورماه وزیر بهداشت با تاکید بر اینکه مسئولان وزارت علوم پیشنهاد دادند که کنکور اواخر شهریورماه برگزار شود، گفت: این پیشنهاد بعد از بررسی و تصویب در ستاد ملی مقابله با کرونا، ابلاغ خواهد شد.

پیشنهاد تعویق دوباره اجلاس گروه ۷؛ ترامپ بار دیگر بر حضور پوتین تاکید کردروسیه در سال ۲۰۱۴ پس از الحاق کریمه به خاک خود، از گروه هفت [گروه هشت سابق] اخراج شد. در آن زمان باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا بود.