تیم کوک مدیرعامل اپل به جمع میلیادرها پیوست - BBC News فارسی

21/05/1399 01:55 ب.ظ

تیم کوک مدیرعامل اپل به جمع میلیادرها پیوست

افزایش مداوم ارزش سهام شرکت اپل، تیم کوک مدیرعاملش را وارد جمع میلیادرها کرد. آقای کوک نه سال پیش جایگزین استیو جابز بنیان‌گذار اپل شد. قرار گرفتن او در جمع میلیادرها براساس سهامش در اپل و پاداش‌هایی است که دریافت می‌کند و طبق شاخص میلیاردهای بلومبرگ محاسبه شده است. افزایش مداوم ارزش سهام شرکت اپل، تیم کوک مدیرعاملش را وارد جمع میلیادرها کرد. تیم کوک مالک مستقیم ۸۴۷ هزار و ۹۶۹ سهم است که بعنوان بخشی از درآمدش سال گذشته برای آن بیش از ۱۲۵ میلیون دلار دریافت کرد.

هفته گذشته، ثروت شخصی مارک زاکربرگ بنیان‌گذار فیسبوک نیز به صد میلیارد دلار رسید.

سود شرکت‌های فن‌آوری، ازجمله اپل، فیسبوک و آمازون در همه‌گیری کرونا افزایش یافته است چون مردم کارهایشان را بیشتر آنلاین انجام می‌دهند. ارزش اپل در بازار به دلیل استحکام مالی و چشم‌انداز درخشان، دائم رو به افزایش بوده است. این شرکت که مقرش در سیلیکون‌ولی، مرکز شرکت‌های عظیم فن‌آوری آمریکا است، به رکوردی تازه نزدیک می‌شود، اولین شرکت به ارزش دو تریلیون دلار. دو سال پیش، اپل اولین شرکتی بود که ارزشش به یک تریلیون دلار رسید.

آقای کوک ۹ سال پیش جایگزین استیو جابز بنیان‌گذار اپل شد. قرار گرفتن او در جمع میلیادرها براساس سهامش در اپل و پاداش‌هایی است که دریافت می‌کند و طبق شاخص میلیاردهای بلومبرگ محاسبه شده است. در سال ۲۰۱۵، آقای کوک گفت قصد دارد بیشتر ثروتش را ببخشد و تاکنون هم میلیون‌ها دلار از ارزش سهامش در اپل را وقف کرده است. headtopics.com

ادامه مطلب:
bbcpersian »

توییتر هم به جمع مشتریان خرید تیک‌تاک اضافه شد - BBC News فارسیبه گفته برخی منابع توییتر با تماس با شرکت 'بایت دنس' که مالکیت اپلیکیشن تیک تاک را دارد به آنان اعلام کرده که علاقه‌مند به خرید بخش آمریکا تیک تاک است.

مدیرعامل سابق مکدونالد درباره اتهام روابط جنسی با کارمندان 'دروغ گفته بود' - BBC News فارسیغول اغذیه‌فروشی دنیا، مک‌دونالد، شکایت جدیدی علیه مدیرعامل سابق خود، استیو ایستربروک، به دادگاه برده و طی آن مدعی شده که آقای ایستربروک در جریان پرونده رابطه با کارمندان خود که به جدایی او منجر شد، 'دروغ گفته بوده' و در حالی که مک دونالد تصور می‌کرده تنها قضیه بر سر یک رابطه است، در حقیقت او سه رابطه جنسی دیگر هم با زیردستانش داشته است.

حکم اعدام برای خواننده ۲۲ ساله نیجریه‌ای به اتهام 'سب‌ نبی' - BBC News فارسیدادگاه احکام اسلامی در نیجریه یحیی شریف-امینو خواننده جوان این کشور را به اتهام اهانت به پیامبر اسلام به اعدام محکوم کرده است. یحیی شریف که ۲۲ سال دارد در ماه مارس از طریق واتس اپ ترانه‌ای درباره یکی از بنیانگذاران طریقت تیجانیه و حضرت محمد، پیامبر مسلمانان منتشر کرده بود.

وقفه ناگهانی در کنفرانس خبری ترامپ به علت تیراندازی در نزدیکی کاخ‌سفید - BBC News فارسیدونالد ترامپ عصر دوشنبه در حالی که در حال گفتگو با خبرنگاران بود توسط محافظان شخصی فورا به بیرون اتاق کنفرانس هدایت شد اما دقایقی بعد بازگشت و به خبرنگاران گفت ماموران سرویس مخفی به یک مظنون شلیک کرده و او را زخمی کرده‌اند.

شش قدم; فرهاد مجیدی به همکاری قلعه‌نویی با سپاهان خاتمه داد - BBC News فارسیاستقلال تهران طی ۹ روز دو بار از سد سپاهان اصفهان گذشت. ابتدا در لیگ برتر و سپس در جام حذفی. این شکست‌ها باعث شد دوران همکاری امیر قلعه‌نویی با سپاهان به پایان برسد. او که سابقه اخراج از هیچ تیمی را ندارد، این بار هم خودش با نامه خداحافظی از پایان فعالیت در اصفهان خبر داد.

شمار مبتلایان به کرونا در جهان از ۲۰ میلیون نفر گذشت - BBC News فارسیبر اساس داده‌هایی که دانشگاه جانز هاپکینز در آمریکا جمع آوری کرده تاکنون ابتلای بیش از ۲۰ میلیون نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا تایید شده است. کارشناسان اخطار می دهند که شمار واقعی مبتلایان احتمالا خیلی بالاتر است. از زمانی که کشورها شروع به کاهش محدودیت‌های خانه‌نشینی کردند ، موارد ابتلای به این ویروس رو به افزایش بوده است.