درختان تهران همچنان به بهانه توسعه قطع می‌شوند

  • 📰 ilnanews
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 53%

رییس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: چرا شهرداری اجازه داده است بدون اخذ پروانه و طی نشدن فرایند صدور پروانه خودسرانه سوله‌ای تخریب و محدوده مشخصی که بیشتر از مساحت سوله قدیمی است، خاکبرداری شود.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش خبرنگار ایلنا، قطع درختان مجموعه باغ بهشت در منطقه دو تهران به دوره چهارم شورای شهر باز می گردد. به گفته مجید فراهانی، عضو شورای شهر تهران طی ۱۰ سال گذشته نزدیک به چهار پنجم مجموعه باغ بهشت با قطع درختان و تبدیل آنها به ۱۴ برج غول آسای سیزده طبقه، باعث شد تا اینجا دیگر بهشت درختان نباشد، بلکه به جهنمی برای درختان تبدیل و این روند طی روزهای گذشته با قطع درختان برای تأمین سرانه‌های بهداشتی و آموزشی ادامه یابد.

«زهرا نژادبهرام» عضو هیات رییسه شورای شهر تهران با اشاره به ارسال عکس و فیلم از سوی مردم در مورد قطع درختان مجتمع باغ بهشت اظهار داشت که این مسئله سبب شد بازدید فوری از این مجموعه داشته باشیم و به منظور حفاظت از درختان مجتمع باغ بهشت پلاک‌گذاری درختان انجام شد. عضو هیات رئیسه شورای شهر تهران به وجود بیش از ۴۵۰۰ درخت کهن سال و تنومند در این محوطه اشاره کرد که زیر نظر شهرداری عملیات پلاک گذاری آن و ثبت اطلاعات آن آغاز شده است.«محمد سالاری» رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا،‌ در خصوص قطع درختان مجموعه باغ بهشت گفت: این پروژه سابقه دیرینه‌ای را در شهرداری و حوزه تخلفات ساختمانی داراست. در شورای چهارم پرونده این پروژه در کمیسیون‌های ماده ۱۰۰ شهرداری تهران مطرح شد و به آن ورود کردیم.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی با بیان اینکه طی هفته‌های گذشته نیز تعدادی درخت در این منطقه کسر شد، تصریح کرد: با توجه به قطع مجدد درختان در محل حضور پیدا کردیم و در بازدیدی که داشتیم، متوجه شدیم قطع درختان مربوط به هفته‌های گذشته بود و در این مرحله تعداد درختانی که قطع شد، خیلی زیاد نبود.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

'ازن' هوای تهران را در شرایط ناسالم برای حساس‌ها قرار دادبراساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، افزایش غلظت آلاینده ازن در پایتخت، کیفیت هوا را در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

افزایش شیوع کرونا در ۸ استان ایران؛ محدودیت‌های جدید در تهران اعمال می‌شوددر حالی‌که با ثبت ۱۴۸ مورد فوتی در ۲۴ ساعت گذشته شمار کل جانباختگان کووید-۱۹ در ایران از ۱۱ هزار نفر فراتر رفت، آمار بستری شدن بیماران جدید در پایتخت نیز صعودی گزارش می‌شود.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

‌عضو شورای تهران خواستار انتشار اسامی ساختمان‌های پرخطر شدپیشنهاد انتشار اسامی ساختمان‌های پر خطر | رئیس کمیته شهرسازی شورای شهر تهران معتقد است، راه حل غلبه بر بی توجهی مالکان برای ایمن سازی در برابر حریق، انتشار عمومی لیست اماکن پرخطر و ناایمن است حدود ۳۵۰ ساختمان ناایمن در پایتخت شناسایی شده است
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

افزایش 7.9 درصدی آمار بستری بیماران کرونایی در تهرانفرمانده عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران از بستری شدن 520 بیمار جدید مبتلا به کرونا طی یک روز اخیر خبر داده و گفت این آمار نسبت به دیروز 7.9 درصد رشد داشته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

افزایش 121 درصدی قیمت مسکن در تهران طی 20 ماه اخیربر اساس آمار وزارت راه و شهرسازی ایران قیمت مسکن در تهران در 20 ماه اخیر 121 درصد افزایش یافته است. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

اندوه عمومی آتش‌‌سوزی‌های مرگبار؛ چرا تهران در برابر بحران آسیب‌پذیر است؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »