درآمد ۱۸ هزار میلیارد تومانی دولت روحانی از مالیات بورس | DW | 20.04.2021

31/01/1400 02:23 ب.ظ

دولت روحانی از نوسانات بهای سهام درآمد هنگفتی داشته است. میزان درآمد مالیات بر بورس دولت روحانی رشدی ۴۰۰ درصدی داشته است. این در حالی است که از مال‌باختگی ۵۰ میلیون نفر در بازار بورس ایران سخن می‌رود.

دولت روحانی از نوسانات بهای سهام درآمد هنگفتی داشته است. میزان درآمد مالیات بر بورس دولت روحانی رشدی ۴۰۰ درصدی داشته است. این در حالی است که از مال‌باختگی ۵۰ میلیون نفر در بازار بورس ایران سخن می‌رود. "نود اقتصادی" گزارشی درباره درآمد دولت از مالیات بورس منتشر کرده است.

در این گزارش که متکی بر آمارهای منتشر شده از سوی سازمان بورس است، آمده: «دولت در سال ۱۳۹۹ از نقل و انتقال سهام در بورس ۱۷ هزار و ۹۸۹ میلیارد تومان در آمد مالیاتی کسب کرده است.»این در حالی است که میزان کل درآمد مالیات بر داد و ستد سهام در بازار بورس در سال ۱۳۹۸ حدود ۳۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

این منبع خبری در ادامه گزارش خود نوشته است که میزان درآمد دولت از مالیات ناظر بر نقل و انتقال سهام در بازار بورس ایران در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن رشدی ۴۴۳ درصدی داشته است.این در حالی است که احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین نسبت به پیامدهای سیاست دولت در زمینه بازار بورس اعتراض کرده است.نماینده تبریز خطاب به حسن روحانی گفته است: «ملت ایران دیگر به شما اعتماد ندارد و اینجانب به عنوان نماینده ملت عرض می‌کنم که در تاریخ بماند و برای این عدم اعتماد دلیلی واضح‌تر از مال‌باختگی ۵۰ میلیون ایرانی در بورس تحت مسئولیت شما نمی‌توان ارائه کرد.

ادامه مطلب:
dw_persian »

سخنگوی ستاد کرونا: در موج چهارم روزی ۶۰ هزار نفر بستری می‌شوند | DW | 18.04.2021زنگ خطر: وزارت بهداشت ایران از فوت ۴۰۵ بیمار کرونا در یک شبانه روز خبر داد و محسن هاشمی گفت مرگ و میر روزانه کرونا در تهران از ۱۳۰ نفر گذشته است. سخنگوی ستاد ملی کرونا تاکید کرد که وضعیت قرمز به این زودی تمام نخواهد شد. اصلا شما بگو وضعیت سیاه ، قهوه ای بدون قرنطینه کامل و واکسن ، چه گوهی مخوان بخورن؟ نگین این اخبار رو به غصه_های_رهبری اضافه نکنین نفری ۳۰ میلیون تومان فقط فقط .... بابت قبر باید واریز کنند بحساب رژیم آخوندی ، میشود ۱/۲ میلیارد تومان. علی برکت الله ..... واکسن برای چی !؟ فرقه_تبهکار نه_به_جمهوی_اسلامی واكسن_چى_شد کلاهتو بزار بالاتر دکتر نمکی

یادبود رسمی ۸۰ هزار قربانی کرونا در آلمان به روایت تصویر | DW | 18.04.2021نزدیک به ۸۰ هزار نفر در آلمان در رابطه با پاندمی کووید۱۹ جان باخته‌اند. برای بزرگداشت یاد آنان روز ۱۸ آوریل مراسم رسمی ویژه‌ای برگزار شد که مرهمی باشد بر دل کسانی که پاندمی عزیزانشان را از آنها گرفته است.

گفتگو با کنشگر حقوق کودکان درباره ۱۸ هزار کودک مهاجر گمشده در اروپاتازه ترین گزارش تحقیقی نشان می‌دهد که بین سال‌های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ بیش از ۱۸ هزار کودک مهاجر بی‌سرپرست در اروپا گم شده‌اند گزارش نیما قدکپور در گفت‌وگو با با فدریکا توسکانو، فعال حقوق کودک و نماینده انجمن « کودکان گم شده اروپایی» را بخوانید🔽 INTERPOL_HQ GhadakpourN ای وای!

رکورد جدید کرونا در هند؛ ۱۸ میلیون مبتلا و ۲۰۱ هزار فوتی | DW | 28.04.2021هند شمار مبتلایان جدید ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته را ۳۶۰ هزار تن اعلام کرد. آمار فوتی‌های کرونا در این کشور به سه هزار و ۳۰۰ مورد رسید. در مجموع ۲۰۰ هزار تن در هند جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند. هند توانست رکورد آمریکا را بزند یا هنوز مدیریت کرونایی آمریکا در صدر است؟ 😥🤦‍♂️

کلیه پروازهای کشورمان از/ به هند و پاکستان تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمددبیر قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا خبر داد: به‌دنبال ابلاغیه صادره از سوی وزیر کشور و فرمانده قرارگاه عملیاتی مدیریت بیماری کرونا و به موجب وصول نامه وزارت راه و شهرسازی، با دستور وزیر راه و شهرسازی کلیه پروازهای کشورمان از/ به هند و پاکستان تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمد.

آمار مربوط به درآمدهای مالیاتی دولت روحانی از بابت نقل و انتقالات مالی در بازار بورس ایران منتشر شده است. آماری که حکایت از درآمد کلان دولت روحانی از طریق کسب مالیات از خرید و فروش سهام دارد.

"نود اقتصادی" گزارشی درباره درآمد دولت از مالیات بورس منتشر کرده است. در این گزارش که متکی بر آمارهای منتشر شده از سوی سازمان بورس است، آمده: «دولت در سال ۱۳۹۹ از نقل و انتقال سهام در بورس ۱۷ هزار و ۹۸۹ میلیارد تومان در آمد مالیاتی کسب کرده است.»این در حالی است که میزان کل درآمد مالیات بر داد و ستد سهام در بازار بورس در سال ۱۳۹۸ حدود ۳۳۰۰ میلیارد تومان بوده است.

این منبع خبری در ادامه گزارش خود نوشته است که میزان درآمد دولت از مالیات ناظر بر نقل و انتقال سهام در بازار بورس ایران در سال گذشته نسبت به سال پیش از آن رشدی ۴۴۳ درصدی داشته است.این در حالی است که احمد علیرضابیگی، نماینده تبریز در مجلس شورای اسلامی روز سه‌شنبه ۳۱ فروردین نسبت به پیامدهای سیاست دولت در زمینه بازار بورس اعتراض کرده است.نماینده تبریز خطاب به حسن روحانی گفته است: «ملت ایران دیگر به شما اعتماد ندارد و اینجانب به عنوان نماینده ملت عرض می‌کنم که در تاریخ بماند و برای این عدم اعتماد دلیلی واضح‌تر از مال‌باختگی ۵۰ میلیون ایرانی در بورس تحت مسئولیت شما نمی‌توان ارائه کرد.»

نماینده تبریز ریزش بخشی از نیروهای حامی جمهوری اسلامی را برخاسته از سیاست‌های دولت روحانی در بازار بورس و همچنین"خصوصی‌سازی‌های ناروا" و"واگذاری‌های خاص" دانسته است.علیرضابیگی با اشاره به عملکرد دولت در بازار بورس و نقش آن در مال‌باختگی مردم در ادامه گفته است: «به واسطه این تقصیر محرز شما چه تعداد افرادی که با انگیزه انتقام‌گیری در صفوف مخالفان نظام جمهوری اسلامی ایران قرار گرفتند.»

پیش از این گفته شده بود، دولت روحانی از محل گرانی ارز نیز حدود ۵۰۰ هزار میلیارد تومان کسب درآمد کرده است.