دانمارک «عنکوبت مقدس» را به اسکار معرفی کرد

06/07/1401 01:45:00 ق.ظ

دانمارک فیلم «عنکبوت مقدس»، ساخته علی عباسی را که در جشنواره کن جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرده بود، نامزد بخش بین‌الملل جوایز اسکار کرد.

فرهنگ و هنر, بایگانی

دانمارک فیلم «عنکبوت مقدس»، ساخته علی عباسی را که در جشنواره کن جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرده بود، نامزد بخش بین‌الملل جوایز اسکار کرد.

دانمارک فیلم «عنکبوت مقدس»، ساخته علی عباسی را که در جشنواره کن جایزه بهترین بازیگر زن را از آن خود کرده بود، نامزد بخش بین‌الملل جوایز اسکار کرد.

مراسم ترحیم آبهدو ماه و نیم پس از ترور شینزو آبه، نخست ‌وزیر پیشین ژاپن که در اوج کارزار انتخاباتی برای بازگشت به قدرت کشته شد، در حالی که این کشور روز سه‌شنبه، پنجم مهر، آیین تشییع خاکستر او را برگزار کرده، برخی از مردم ژاپن از هزینه ۱۲ میلیون دلاری این مراسم ابراز ناخشنودی کرده‌اند.

قتل سیاسی شینزو آبه در روز ۱۷ تیر امسال به ضرب گلوله یک مرد ژاپنی که فردی «عصبانی» به دلایل شخصی خانوادگی و باورهای مذهبی مادرش توصیف شد، جامعه ژاپن را تکان داد و در جهان نیز با غافلگیری زیادی روبه‌رو شد زیرا خشونت با توسل به اسلحه در ژاپن امری بسیار نادر است.

ادامه مطلب:
RadioFarda‌|‌راديو فردا »

طائب: پرونده فساد 92 هزار میلیاردی فولاد مبارکه خلاف واقع بود- اخبار خراسان رضوی - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

خودشون میسازن خودشونم جایزه میدن برای خراب نشون دادن ایران مرگ_بر_سازنده_عنکبوت_مقدس عنکوبت؟؟؟ یه حسی میگه تحریریه رادیو فردا رو یه بچه دبستانی مدیریت میکنه 😂😂😂

جوزپ بورل: ایران باید فورا به سرکوب خشونت‌آمیز معترضان پایان دهدجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا اعلام کرد حکومت ایران باید فوراً سرکوب خشونت‌آمیز معترضان را متوقف و دسترسی شهروندان ایرانی به اینترنت را تضمین برو غازتو بچرون الدنگ .....😂 فکر میکنن با این کارا میتونن تو مذاکرات از ما امتیاز بگیرن😂😂😂 باشه حتما اونا هم میگن چشم شما فقط شعارید بچه ها OpIran از ترندینگ افتاده مهسا_امینی

پایان همه‌پرسی الحاق ۱۵٪ خاک اوکراین به روسیه؛ ناتو، اتحادیه‌اروپا و سازمان‌ملل واکنش نشان دادندوزیر امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه تاکید کرد که ایالات متحده و متحدانش «هرگز» الحاق سرزمین‌های اوکراین به روسیه را به رسمیت نمی‌شناسند. واکنش ناتو، اتحادیه اروپا و سازمان ملل، ناشی از عدم احاطه بر حقوق ملت اکراین و عدم شناخت صحیح از وضعیت ملت اکراین است. الحاق %15 از خاک اکراین به روسیه، که سکنه آنها، اکثراً، با ملت روسیه، نقاط اشتراک بنیادین دارند، به نفع ملت اکراین است. ادامه جنگ به نفع ملت اکراین و روسیه نیست. پوتین از وضعیت آخوندا درس بگیر

شورای اروپا «خشونت شدید» پلیس و نیروهای امنیتی ایران علیه تظاهرکنندگان را محکوم کردشورای اروپا با صدور بیانیه‌ای به نمایندگی از اتحادیه اروپا، «خشونت شدید» پلیس و نیروهای امنیتی جمهوری اسلامی علیه معترضان را محکوم کرد و افزود اتحادیه

واکنش ترکیه به یورش گروه‌های افراطی اسرائیلی به مسجدالاقصیواکنش ترکیه به یورش گروه‌های افراطی اسرائیلی به مسجدالاقصی وزارت امور خارجه ترکیه طی بیانیه‌ای، یورش گروه‌های تندرو اسرائیلی به مسجد الاقصی در قدس شرقی تحت حمایت نیروهای امنیتی اسرائیل را محکوم کرد.

ترکیه اظهارات توهین‌آمیز ولفگانگ کوبیکی را محکوم کردوزارت امور خارجه ترکیه اظهارات توهین‌آمیز معاون پارلمان آلمان علیه رئیس جمهور کشور را به شدت محکوم کرد. - خبرگزاری آناتولی

ناخشنودی ژاپنی‌ها از هزینه مراسم تشییع جنازه برای شینزو آبه مراسم ترحیم آبه دو ماه و نیم پس از ترور شینزو آبه، نخست ‌وزیر پیشین ژاپن که در اوج کارزار انتخاباتی برای بازگشت به قدرت کشته شد، در حالی که این کشور روز سه‌شنبه، پنجم مهر، آیین تشییع خاکستر او را برگزار کرده، برخی از مردم ژاپن از هزینه ۱۲ میلیون دلاری این مراسم ابراز ناخشنودی کرده‌اند.کند.آقای بلینکن که در جریان یک کنفرانس خبری سخن می‌گفت در این خصوص یادآورشد: «ما و بسیاری از کشورهای دیگر موضع خود را به صراحت اعلام کرده‌ایم.اروپا از «تمام اهرم‌ها»ی خود برای واکنش نشان دادن به رژیم ایران استفاده خواهد کرد.

قتل سیاسی شینزو آبه در روز ۱۷ تیر امسال به ضرب گلوله یک مرد ژاپنی که فردی «عصبانی» به دلایل شخصی خانوادگی و باورهای مذهبی مادرش توصیف شد، جامعه ژاپن را تکان داد و در جهان نیز با غافلگیری زیادی روبه‌رو شد زیرا خشونت با توسل به اسلحه در ژاپن امری بسیار نادر است. به گزارش سی‌ان‌ان، فومیو کیشیدا، نخست‌وزیر ژاپن، در سخنان روز سه‌شنبه خود، از شجاعت و فداکاری شینزو آبه تمجید کرد. Advertisement وزارت امور خارجه ایران در واکنش به آنچه «رفتار خصمانه» رسانه‌های فارسی‌زبان مقیم لندن نامید، سفیر بریتانیا را احضار کرد. نخست ‌وزیر در برابر انتقادهای مردمی از تصمیم دولتش برای اختصاص بودجه ۱۲ میلیون دلاری جهت تشییع این سیاستمدار فقید گفت دوران رهبری طولانی شینزو آبه ثبات و شکوفایی گسترده اقتصادی در پی داشته و او لایق برگزاری چنین آیینی است. رئيس ديپلماسي فرانسه گفت: «اين يك نمایش مبتذل است (. خشم برخی از ژاپنی‌ها از بودجه میلیون دلاری این مراسم درحالی است که این مبلغ در مقایسه با هزینه‌های سنگینی که سایر کشورها برای رهبران و سیاستمداران فقید خود برگزار می‌کنند، بسیار ناچیز است. وزارت خارجه ایران همچنین سفیر نروژ را احضار کرد تا درباره آنچه «مواضع مداخله‌جویانه» رئیس پارلمان نروژ در امور ایران نامید، وی را بازخواست کند. سیاستمداران، مقامات و نهادهای ژاپنی به طور معمول به پاکدستی و تعصب در مورد پول بیت‌المال شهرت دارند. اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن در بیانیه شورای اروپا از مقامات ایرانی خواسته‌اند تا اصول مندرج در میثاق بین‌المللی حقوق مدنی و سیاسی که ایران از امضاکنندگان آن‌ است، را قویا رعایت کنند.

پلیس ژاپن انگیزه قاتل شینزو آبه را «شخصی» اعلام کرد مقامات ارشد خارجی از ده‌ها کشور جهان، شامل کامالا هریس، معاون رئیس جمهور آمریکا، نارندرا مودی، نخست ‌وزیر هند، آنتونی آلبانز، نخست ‌وزیر استرالیا در آیین رسمی برای شینزو آبه حضور دارند. قره خانی روز یکشنبه در حساب توییتر خود نوشت: «اگر پدر و مادرم در سال 1987 از ایران فرار نکرده بودند، من هم الان یکی از کسانی بودم که در خیابان‌ها جانم را کف دستم گرفته و در صف اول در حال مبارزه بودم.) هيچ صداقتی در آرا گرفته شده وجود ندارد. در بخش اصلی مراسم ۴۳۰۰ تن شاهد رژه گارد افتخار، سلام با اسلحه، اجرای موسیقی حزن‌انگیز و ملی ژاپنی و تشریفات دیگر در نیپون بودوکان آرنا در توکیو بودند. به گزارش بلومبرگ، حدود ۱۷۰۰ تن دیگر از شهروندان دعوت شده ژاپنی احتمالا در اعتراض به هزینه مراسم یا دلایل دیگر، از حضور در آن خودداری کردند. زنان با درآوردن روسری‌های خود و تکان دادن و سوزاندن آنها، و برخی با کوتاه کردن موهای خود، نقش برجسته‌ای در اعتراضات ضدحکومتی ایفا کرد‌ه‌اند که خواهان سرنگونی علی خامنه‌ای، رهبر رژیم مذهبی ایران است. شاهزاده فومی‌هیتو، ولیعهد که برادر ناروهیتو، امپراتور ژاپن است، به نمایندگی از خاندان سلطنت در مراسم شرکت کرد.» اسرائیل: همه‌پرسی الحاق را به رسمیت نمی‌شناسیم وزارت امور خارجه اسرائیل هم در بیانیه ای اعلام کرد که این کشور حاکمیت و تمامیت ارضی اوکراین را به رسمیت می‌شناسد و نتایج همه‌پرسی الحاق مناطق اوکراین به خاک روسیه را به رسمیت نمی‌شناسد. پلیس پایتخت ۲۰ هزار تن بر نیروهای خود برای حفظ تدابیر امنیتی و نظم در جریان مراسم را بسیج کرده بود. به گزارش برخی سازمان‌ها و رسانه‌های غربی، در جریان آن تظاهرات، رژیم جمهوری اسلامی 1500 نفر از معترضان را به قتل رساند، اما آمارهای غیررسمی شمارگانی بالاتر را ذکر می‌کنند.».

با این اوصاف، تظاهرات و اعتراض‌هایی در خارچ از توکیو و برخی نقاط دیگر رخ داد در حالی که هزاران تن از وفاداران به سیاستمدار فقید ژاپنی دسته‌های گلی برای بیان امتنان خود نسبت به او در اماکنی در پارک‌ها نهادند. پیکر شینزو آبه، که هنگام ترور ۶۷ سال داشت، سوزانده شده و خاکستر آن در محلی که خانواده‌اش تعیین کرده، قرار خواهد گرفت.. به گزارش این خبرگزاری روسیه، مشارکت کلی رای دهندگان در چهار استان دونتسک، لوهانسک، خرسون و زاپوریژیا از ۵۰ درصد بیشتر بوده است. .