دانش‌آموزان در وضعیت زرد دو روز در هفته به مدرسه می‌روند- اخبار فرهنگیان و مدارس - اخبار اجتماعی تسنیم - Tasnim

  • 📰 Tasnimnews_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 77 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 34%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

🎥 نحوه حضور دانش‌آموزان در مدارس در سال تحصیلی جدید بازگشايى_مدارس

، علیرضا کمرئی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره آغاز سال تحصیلی جدید از روز شنبه 15 شهریور اظهار کرد: سه وضعیت قرمز، زرد و سفید برای بازگشایی مدارس مدنظر است، هم اکنون مدیران مدارس وظایف خود را می‌دانند و تکلیف استان‌ها روشن است.وی افزود: شرایط فعلی کشور با شیوع بیماری کرونا همراه است بنابراین در شرایط سفید که وضعیت عادی است و آموزش‌ها به صورت حضوری ارائه می‌شود باز هم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مدارس مورد تاکید است.

وی درباره تقسیم بندی استانها به وضعیت‌های قرمز، زرد و سفید عنوان کرد:در این باره وزارت بهداشت تصمیم‌گیری می‌کند و ما درباره برنامه‌ریزی آموزشی تابع نظرات ستاد ملی کرونا هستیم، در وضعیت زرد به صورت روش‌های ترکیبی آموزش ها ارائه می‌شود و برنامه هفتگی مدرسه ثابت و پایدار است و همان برنامه‌ای که در وضعیت سفید اجرا می‌شد اجرا خواهد شد با یک تفاوت که برای مدارس پرتراکم باید فاصله‌گذاری رعایت شود اما اگر جمعیت دانش‌آموزان زیاد نباشد و بتوانند فاصله‌گذاری را رعایت کنند همه دانش‌آموزان می‌توانند در کلاس...

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش درباره عدم دسترسی 3.5 میلیون دانش‌آموز به شاد متذکر شد: آمارها متغیر است به جز دانش‌آموزان پایه دوازدهم که از سیستم آموزشی خارج شده‌اند و دانش‌آموزان پایه اول که وارد مدارس می‌شوند، بقیه دانش‌آموزان عضو شاد هستند و کلاس اولی‌ها هم باید اضافه شوند. وی درباره عدم دسترسی به اینترنت در برخی از مناطق کشور گفت: بخش قابل توجهی از عدم دسترسی به اینترنت در مناطق روستایی حل شده است اما باز هم احتمال می‌دهیم در برخی مناطق دسترسی به اینترنت نباشد و روش‌های جایگزین را برای آموزش پیش‌بینی کرده‌ایم و اگر دانش آموزان به فضای مجازی دسترسی نداشته باشند می‌توانند از آموزش تلویزیونی استفاده کنند.

کمرئی درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای بازگشایی مدارس متذکر شد: در هر شرایط بهداشت و ایمنی مدرسه شرط نخست است و تا زمانی که اطمینان حاصل نکنیم و مراجع بهداشتی اطمینان ندهند حاضر به حضور دانش‌آموزان نیستیم. پروتکل‌های بهداشتی به مدارس ارسال شده است و هر مدرسه باید چک لیستی را تکمیل کند و پس از پر کردن آن و اطمینان از رعایت پروتکل های بهداشتی نسبت به بازگشایی اقدام می‌کند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 14. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس🔺دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا در مورد ضرورت استفاده از ماسک پارچه‌ای در مدارس ⚡️مرکز کنترل و پیشگیری بیماری آمریکا توصیه می‌کند که بازگشایی مدارس باید با پیروی از رفتارهایی که از شیوع کووید۱۹ پیشگیری می‌کنند، همراه باشد.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

تاکید بر آموزش حضوری در سال تحصیلی جدید/ گروه‌بندی دانش‌آموزان در مدارس پرتراکموزیر آموزش و پرورش گفت: امسال ایران باید سراسر مدرسه شود، حتی همه خانه‌های ما باید تبدیل به مدرسه شوند.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

واکنش فرانسه به مرگ وکیل زندانی در ترکیه: به حقوق بشر احترام بگذاریدابرو تیمتیک که در سال ۲۰۱۹ به بیش از ۱۳ سال زندان محکوم شده بود پنجشنبه شب پس از ۲۳۸ روز اعتصاب غذا جان سپرد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

اعتراض‌ها در جزیره موریس به تعلل دولت در پاکسازی لکه نفتی - BBC News فارسیهزاران نفر در جزیره موریس، در اعتراض به عملکرد دولت در زمینه پاکسازی لکه نفتی نشتی در اقیانوس هند، تظاهرات کرده‌اند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ترکیه؛ شهرداران آنکارا و استانبول دولت را به پنهانکاری در انتشار آمارها متهم کردندشهرداران آنکارا و استانبول اعلام کردند آمارهای مرگ و میری که هر کدام بطور جداگانه از شهرهای محل فعالیتشان دریافت کرده‌اند، به تنهایی با آمارهایی که دولت از مرگ و میر این بیماری در سراسر ترکیه اعلام کرده، تقریبا برابری می‌کند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

دانش آموزان در ایران به جز مناطق قرمز به مدرسه می‌روندوزیر آموزش و پرورش ایران اعلام کرد سال تحصیلی در ایران از روز شنبه آغاز خواهد شد و به جز مناطق با وضعیت قرمز شیوع کرونا، آموزش به صورت حضوری خواهد بود. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »