احضار ۱۳۰ نفر در پرونده روستای ابوالفضل

31/08/2020 06:49:00 ب.ظ

روستای_ابوالفضل, اهواز

در پی بروز برخی ناآرامی‌ها در روستای_ابوالفضل اهواز دست‌کم ۱۳۰ نفر احضار شدند. ساکنان این روستا می‌گویند سندی دارند که نشان می‌دهد نزدیک به ۴۰ سال است در این محل زندگی می‌کنند، اما بنیاد_مستضعفان خود را مالک زمین آن‌ها می‌داند. اخبار_ایران خوزستان

کریم دحیمی، فعال حقوق بشر این خبر را اعلام کرده و گفته برای آزادی برخی افراد بازداشت شده تقاضای ۲۰۰ میلیون تومان وثیقه شده است.دحیمی افزوده که احضار و بازداشت‌ها منجر به افزایش تنش‌ها در این روستا شده است.ساکنان روستای«ابوالفضل» با حدود ۳۰۰ خانوار می‌گویند سندی دارند که نشان می‌دهد نزدیک به ۴۰ سال است در این محل زندگی می‌کنند، اما بنیاد مستضعفان خود را مالک زمین آن‌ها می‌داند.

در روز‌های اخیر تلاش این بنیاد برای تخریب خانه گروهی از ساکنان این روستا منجر به بروز درگیری‌های خشونت‌بار شده است.کریم حسینی، نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس هم گفته که «قرار نیست ساکنان قدیمی منطقه ابوالفضل در اهواز ، خانه‌های خود را تخلیه کنند.»

ادامه مطلب:
ایران وایر »

ویدیوها : ویدئو؛ راهپیمایی زنان افغان در اعتراض به حمله انتحاری به یک موسسه آموزشی

ویدیوها : اقلیت شیعه هزاره هدف این حمله انتحاری قرار داشت و در میان کشته‌شدگان پیکر دست‌کم ۴۶ دختر و زن جوان به چشم می‌‌خورد ادامه مطلب >>

احضار یک روزنامه‌نگار به خاطر نوشتن یادداشت‌‌های انتقادی

درگیری در روستای ابوالفضل اهواز؛ دبیر شورای عالی امنیت ملی به منطقه رفت - BBC News فارسیچند روز پس از آنکه اهالی روستای ابوالفضل اهواز برای جلوگیری از تخریب خانه‌شان با ماموران امنیتی درگیر شدند، علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی، به این منطقه سفر کرده است. در گزارشی که رسانه‌های داخلی ایران از این سفر منتشر کرده‌اند، هدف از سفر آقای شمخانی دیدار با روستائیان و دلجویی از اهالی این روستا عنوان شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان از روستای حضرت ابوالفضل(ع) اهواز بازدید کرد+تصاویر- اخبار خوزستان - اخبار استانها تسنیم - Tasnim📸بازدید مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان از روستای حضرت ابوالفضل(ع) نبی‌زاده ضمن دلجویی از مردم و روحانی روستا، اظهار داشت: مسئولان باید با افرادی که به تنها روحانی این روستا جسارت کردند، برخورد کنند روستای_ابوالفضل

تخلیه ساکنان قدیمی منطقه ابوالفضل منتفی است/ بنیاد مستضعفان سند اراضی را به ساکنان بدهدنماینده مردم اهواز ، باوی، حمیدیه و کارون گفت: قرار نیست ساکنان قدیمی منطقه ابوالفضل در اهواز ، خانه‌های خود را تخلیه کنند و ساکنان قدیمی منطقه در خانه‌های خود باقی می‌مانند.

اعتراض‌ها در جزیره موریس به تعلل دولت در پاکسازی لکه نفتی - BBC News فارسیهزاران نفر در جزیره موریس، در اعتراض به عملکرد دولت در زمینه پاکسازی لکه نفتی نشتی در اقیانوس هند، تظاهرات کرده‌اند.

تظاهرات بزرگ در موریس علیه نشت نفت و مرگ دلفین‌ها - BBC News فارسیهزاران نفر در اعتراض به نحوه برخورد مقام های موریس با نشت عظیم نفتی و کشف لاشه ۳۹ دلفین در پورت لوئیس، پایتخت این کشور، تظاهرات کرده اند.

استان‌وایر- در پی بروز برخی ناآرامی‌ها در روستای «ابوالفضل» اهواز دست‌کم ۱۳۰ نفر احضار شدند.«امیررضا امیرتیموری»، روزنامه‌نگار به خاطر نوشتن یک یادداشت انتقادی به پلیس فتا احضار و تفهیم اتهام شد.توضیح تصویر، علی شمخانی در کنار یوسف موسوی شوکی امام جماعت مسجد روستای ابوالفضل چند روز پس از آنکه اهالی روستای ابوالفضل اهواز برای جلوگیری از تخریب خانه‌شان با ماموران امنیتی درگیر شدند، علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی، به این منطقه سفر کرده است.از اهواز ، محمدمهدی نبی‌زاده مدیرکل تبلیغات اسلامی استان خوزستان با حضور در روستای ابوالفضل(ع) اهواز، ضمن دلجویی از مردم و روحانی روستا، اظهار داشت: مسئولان باید با افرادی که به تنها روحانی این روستا جسارت کردند، برخورد کنند.

کریم دحیمی، فعال حقوق بشر این خبر را اعلام کرده و گفته برای آزادی برخی افراد بازداشت شده تقاضای ۲۰۰ میلیون تومان وثیقه شده است. دحیمی افزوده که احضار و بازداشت‌ها منجر به افزایش تنش‌ها در این روستا شده است.   نماینده مجلس، این روزنامه‌نگار اقتصادی را به «نشر اکاذیب به قصد تشویق اذهان عمومی» متهم کرده است. ساکنان روستای «ابوالفضل» با حدود ۳۰۰ خانوار می‌گویند سندی دارند که نشان می‌دهد نزدیک به ۴۰ سال است در این محل زندگی می‌کنند، اما بنیاد مستضعفان خود را مالک زمین آن‌ها می‌داند. ساکنان می‌گویند برخی خانه‌ها تا همین جا هم تخریب شده است. در روز‌های اخیر تلاش این بنیاد برای تخریب خانه گروهی از ساکنان این روستا منجر به بروز درگیری‌های خشونت‌بار شده است.  سایت  تابناک  در این باره با امیررضا امیرتیموری گفت‌وگو کرده است. کریم حسینی ، نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس هم گفته که «قرار نیست ساکنان قدیمی منطقه ابوالفضل در اهواز ، خانه‌های خود را تخلیه کنند.

» حسینی درباره میزان زمین خواری انجام شده در این منطقه هم گفته «جواب من در برابر این سوال سکوت است. او گفته، زمانی که از افسر حاضر در پلیس فتا خواسته بود، مصادیق اتهام را برایش توضیح بدهد، افسر حجم زیادی از کاغذ «آ‌ چهار» را نشانش داده است. در یکی از ویدئوهای مربوط به روستای ابوالفضل ماموران نیروی انتظامی در حال تیراندازی به سوی مردم دیده می‌شوند.» 📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: .