روستای_ابوالفضل, اهواز, بنیاد_مستضعفان, خوزستان

روستای_ابوالفضل, اهواز

احضار ۱۳۰ نفر در پرونده روستای ابوالفضل

31/08/2020 06:49:00 ب.ظ

در پی بروز برخی ناآرامی‌ها در روستای_ابوالفضل اهواز دست‌کم ۱۳۰ نفر احضار شدند. ساکنان این روستا می‌گویند سندی دارند که نشان می‌دهد نزدیک به ۴۰ سال است در این محل زندگی می‌کنند، اما بنیاد_مستضعفان خود را مالک زمین آن‌ها می‌داند. اخبار_ایران خوزستان

کریم دحیمی، فعال حقوق بشر این خبر را اعلام کرده و گفته برای آزادی برخی افراد بازداشت شده تقاضای ۲۰۰ میلیون تومان وثیقه شده است.دحیمی افزوده که احضار و بازداشت‌ها منجر به افزایش تنش‌ها در این روستا شده است.ساکنان روستای«ابوالفضل» با حدود ۳۰۰ خانوار می‌گویند سندی دارند که نشان می‌دهد نزدیک به ۴۰ سال است در این محل زندگی می‌کنند، اما بنیاد مستضعفان خود را مالک زمین آن‌ها می‌داند.

دروغ بگو تا رستگار شوی | DW | 23.07.2021 عفو بین‌الملل: علیه معترضان خوزستان از گلوله‌های ساچمه‌ای استفاده شده | DW | 23.07.2021 خامنه‌ای پس از هشت روز به اعتراضات خوزستان واکنش نشان داد | DW | 23.07.2021

در روز‌های اخیر تلاش این بنیاد برای تخریب خانه گروهی از ساکنان این روستا منجر به بروز درگیری‌های خشونت‌بار شده است.کریم حسینی، نماینده مردم اهواز، باوی، حمیدیه و کارون در مجلس هم گفته که «قرار نیست ساکنان قدیمی منطقه ابوالفضل در اهواز ، خانه‌های خود را تخلیه کنند.»

حسینی درباره میزان زمین خواری انجام شده در این منطقه هم گفته «جواب من در برابر این سوال سکوت است.» ادامه مطلب: ایران وایر »

«قهرمان» اصغر فرهادی در مسیر نخل طلا

«قهرمان» تازه‌ترین فیلم سینمایی ساخته شده به کارگردانی اصغر فرهادی، به تازگی در بخش رقابتی هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم کن به نمایش گذاشته شد. امید می‌رود که «قهرمان» یکی از نامزدهای جدی برای دریافت جایزه نخل طلا باشد.

احضار یک روزنامه‌نگار به خاطر نوشتن یادداشت‌‌های انتقادی

درگیری در روستای ابوالفضل اهواز؛ دبیر شورای عالی امنیت ملی به منطقه رفت - BBC News فارسیچند روز پس از آنکه اهالی روستای ابوالفضل اهواز برای جلوگیری از تخریب خانه‌شان با ماموران امنیتی درگیر شدند، علی شمخانی، دبیر شورای امنیت ملی، به این منطقه سفر کرده است. در گزارشی که رسانه‌های داخلی ایران از این سفر منتشر کرده‌اند، هدف از سفر آقای شمخانی دیدار با روستائیان و دلجویی از اهالی این روستا عنوان شده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان از روستای حضرت ابوالفضل(ع) اهواز بازدید کرد+تصاویر- اخبار خوزستان - اخبار استانها تسنیم - Tasnim📸بازدید مدیرکل تبلیغات اسلامی خوزستان از روستای حضرت ابوالفضل(ع) نبی‌زاده ضمن دلجویی از مردم و روحانی روستا، اظهار داشت: مسئولان باید با افرادی که به تنها روحانی این روستا جسارت کردند، برخورد کنند روستای_ابوالفضل

تخلیه ساکنان قدیمی منطقه ابوالفضل منتفی است/ بنیاد مستضعفان سند اراضی را به ساکنان بدهدنماینده مردم اهواز ، باوی، حمیدیه و کارون گفت: قرار نیست ساکنان قدیمی منطقه ابوالفضل در اهواز ، خانه‌های خود را تخلیه کنند و ساکنان قدیمی منطقه در خانه‌های خود باقی می‌مانند.

اعتراض‌ها در جزیره موریس به تعلل دولت در پاکسازی لکه نفتی - BBC News فارسیهزاران نفر در جزیره موریس، در اعتراض به عملکرد دولت در زمینه پاکسازی لکه نفتی نشتی در اقیانوس هند، تظاهرات کرده‌اند.

تظاهرات بزرگ در موریس علیه نشت نفت و مرگ دلفین‌ها - BBC News فارسیهزاران نفر در اعتراض به نحوه برخورد مقام های موریس با نشت عظیم نفتی و کشف لاشه ۳۹ دلفین در پورت لوئیس، پایتخت این کشور، تظاهرات کرده اند.