داستان «ایران»؛ از چنگال شکارچیان تا مادرشدن

  • 📰 isna_farsi
  • ⏱ Reading Time:
  • 44 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 21%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سه دختر «ایران»، یوز ماده ای که محیط زیست انتظار تولد فرزندانش را می‌کشید بالاخره متولد شدند. داستان زندگی «ایران» از لحظه کشف تا لحظه مادر شدن اما به این سادگی نبوده و این یوز ماده اتفاقات زیادی را برای رسیدن به این لحظه پشت سر گذاشته است

به گزارش ایسنا دوشنبه توله یوز هشت ماهه ماده‌ای طی همکاری مشترک یگان حفاظت محیط زیست و پلیس امنیت از قاچاقچیان حیوانات کشف و به پردیسان منتقل می‌شود. این توله یوز که«ایران» نام گرفت، در زمان کشف از سوء تغذیه رنج می‌برد و در کنار آن به علت جدایی زودهنگام از زادگاه خود، بسیاری از مهارت‌های بقا را فرا نگرفته بود.

حدود یک سال بعد مرحله جدیدی در زندگی «ایران» جوان آغاز می‌شود. قرار است ماده یوز جوان از پردیسان کوچ کند و به زیستگاه اصلی خود در سمنان باز گردد. ۱۷ فروردین ماه ۱۳۹۹ با تایید امیر عبدوس- مدیر کل محیط زیست استان سمنان- «ایران» به محل تکثیر در اسارت یوز که در استان سمنان قرار دارد، منتقل می شود. این سفر نگرانی زیادی در دل دغدغه مندان محیط زیست ایجاد می‌کند چراکه این اقدام تداعی کننده خاطرات انتقال پرتلفات گورهای ایرانی به این استان است.

بیش از یک سال ازاظهار نظرهای کارشناسان محیط زیست درباره پتانسیل باروری ایران می‌گذرد، ۶ بهمن ماه ۱۴۰۰ است و در روزهای پایانی قرن اخبار خوبی از ایران به گوش می‌رسد. مدیرکل حفاظت محیط زیست استان سمنان می‌گوید: ساعت ۷ صبح روز شنبه علائم استروس در یوز ماده پارک ملی توران مشاهده شد و طی این مدت دوربین‌های تحقیقاتی ۱۷ بار در ساعات مختلف شبانه روز، تلاش دو یوزپلنگ ماده و نر را برای انجام عمل لقاح ثبت کردند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

یکیشان مرده

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 2. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس انجمن آردسازان ایران: هیچ‌وقت تا این اندازه وابسته به واردات غلات نبوده‌ایمرئیس انجمن آردسازان ایران: هیچ‌وقت تا این اندازه وابسته به واردات غلات نبوده‌ایم رییس انجمن آرادسازان در ادامه با اشاره به وجود یک دوره چند ساله‌ خودکفایی در گندم افزود که به نظر می‌رسد امسال وارداتی درحدود ۶ تا ۷ میلیون تن گندم به ایران را شاهد باشیم. همیشه وابسته بوده‌اید اما الان دلیل و بهانه‌ای برای دروغ گفتن ندارید
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

وزیر اقتصاد: این وزارتخانه «مدعی‌العموم» کارآفرینان و صادرکنندگان استوزیر اقتصاد: این وزارتخانه «مدعی‌العموم» کارآفرینان و صادرکنندگان است به گزارش خبرگزاری‌ها در ایران، احسان خاندوزی، وزیر امور اقتصادی و دارایی، روز سه‌شنبه ۱۳ اردیبهشت در تبریز «مسئولیت دولت و مجلس» را «انگیزه‌بخشی و امیدآفرینی» دانست. ⬇️ بیشتر بخوانید:
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آخرین دفاعیات وکلای نوری: از این دادگاه برای محکوم کردن جمهوری اسلامی استفاده شده استاین وکلا همچنین گفتند که از دیدگاه آنان، اطلاعاتی که شاهدان در دادگاه در ماه‌های گذشته در مورد سال ۶۷ و جریان جنگ ایران و عراق بیان کرده‌اند «دقیق نیست.».
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

وکیل برخی از شاهدان دادگاه حمید نوری؛ این کیفرخواستی علیه تمام حکومت ایران استکنت لوئیس، وکیل سازمان مجاهدین خلق در دادگاه حمید_نوری، اعدام زندانیان عضو و هوادار این سازمان را نوعی «نسل‌کشی» توصیف کرد و گفت دادگاه‌های انقلاب در ایران با انتساب القابی همچون «مرتد و محارب» زندانیان سیاسی را قتل‌عام کردند. اخبار_ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

سفر اعلام نشده وزیر نفت ایران به ونزوئلاجواد اوجی، وزیر نفت ایران در سفری کم‌سابقه و اعلام نشده در راس هیئتی متشکل از بیش از دوازده همراه به کشور ونزوئلا سفر کرده تا قراردادهای همکاری در زمینه
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »