رئیس انجمن آردسازان ایران: هیچ‌وقت تا این اندازه وابسته به واردات غلات نبوده‌ایم

  • 📰 VOA Farsi صدای آمریکا
  • ⏱ Reading Time:
  • 57 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 26%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

رئیس انجمن آردسازان ایران: هیچ‌وقت تا این اندازه وابسته به واردات غلات نبوده‌ایم رییس انجمن آرادسازان در ادامه با اشاره به وجود یک دوره چند ساله‌ خودکفایی در گندم افزود که به نظر می‌رسد امسال وارداتی درحدود ۶ تا ۷ میلیون تن گندم به ایران را شاهد باشیم.

محمدرضا مرتضوی روز دوشنبه ۱۲ اردیبهشت در گفت‌وگویی با سایت خبری انتخاب با اشاره به اینکه امسال «باید ۲۰ میلیون تن واردات غلات داشته باشیم» پیش‌بینی کرد که قیمت هر کیلو ماکارونی نیز به ۳۲ تا ۳۶ هزار تومان برسد.

رییس انجمن آرادسازان در ادامه با اشاره به وجود یک دوره چند ساله‌ خودکفایی در گندم افزود که به نظر می‌رسد امسال وارداتی درحدود ۶ تا ۷ میلیون تن گندم به ایران را شاهد باشیم. مرتضوی در این گفت‌وگو تلویحا تاثیر جنگ اوکراین بر افزایش قیمت گندم را رد کرد و گفت که «به طور کلی قیمت جهانی گندم افزایش پیدا کرده است ولی حدود چندسالی بود که دولت برای گندم صنعت، یارانه می‌داد. حال وقتی نرخ‌ها را به حالت نرخ جهانی نزدیک و خرید گندم از کشاورز را اصلاح و یارانه را قطع کرد، طبیعتا نرخ گندم ۱۲ هزار تومان شده است.»

قیمت تضمینی خرید گندم از کشاورزان داخلی در سال گذشته ۹۵۰۰ تومان بود در حالی که از زمان حمله روسیه به اوکراین در پنجم اسفند، قیمت‌های جهانی گندم حدود ۶۰ درصد رشد داشته و به حدود ۵۵۰ دلار برای هر تن رسیده که معادل حدود ۱۵ هزار تومان به ازای هر کیلو است. در پی افزایش مکرر قیمت اقلام اساسی در ایران طی سال جاری، به ویژه اوج گیری نرخ فروش کالاهای خوراکی مانند برنج یا سیب‌زمینی، انتقادها از دولت ابراهیم رئیسی بیشتر شده است. این درحالی است که رئیس دولت سیزدهم و تیم اقتصادی او بارها وعده «تغییر وضع موجود به نفع مردم»، «تک رقمی شدن تورم» و یا «رفع فقر مطلق» را داده‌اند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

همیشه وابسته بوده‌اید اما الان دلیل و بهانه‌ای برای دروغ گفتن ندارید

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 17. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیس انجمن آردسازان ایران: امسال نیاز به واردات ۲۰ میلیون تن غلات داریمرئیس انجمن آردسازان ایران می‌گوید امسال باید ۲۰ میلیون تن واردات غلات داشته باشیم که هیچ‌وقت تا این اندازه وابسته به واردات غلات نبوده‌ایم. محمدرضا مرتضوی روز دوشنبه ۱۲... یکباره بگو قحطی افتاده تو مملکت دیگه! ۲۰ میلیون تن غلات!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

«ایران»، یوزپلنگ پارک ملی توران سه قلو به دنیا آوردایران یکی از آخرین کشورهای جهان است که یوزپلنگ‌های آسیایی در آن زندگی می‌کنند و بر همین اساس در سال ۲۰۰۱ میلادی یک برنامه حفاظتی تحت حمایت سازمان ملل در این کشور راه اندازی شد. جون پیشولی دمت گرم YoozPalangidan ایران یکی از آخرین کشورهایی که یوزپلنگ آسیایی در آن زندگی می‌کند نیست. ایران تنها کشوری است که یوزپلنگ ایرانی در آن باقی مانده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

بیانیه اعتراضی نوکیشان مسیحی به نقض حق اشتغال آنها در ایراننوکیشان مسیحی می‌گویند که حکومت ایران با نقض حق اشتغال آنها، به طور هدفمند قصد دارد آنها را از جامعه حذف کند. نه خیلی همه مسلمانان، در ایران مشغولند 🍆 marymohammadii آخه بعضی ها عقده دیده شدن دارند وبمحض اینکه برق بیاد صلوات میفرستند مثل...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

فشار به جراح قهرمان پارالمپیک ایران برای تجویز دروغ؛ روح‌الله رستمی خداحافظی کردروح‌الله_رستمی، قهرمان پاراوزنه‌برداری ایران، اعلام کرد که برای همیشه، از تیم ملی وزنه‌برداری پارالمپیک ایران خداحافظی کرده است.او دلیل این تصمیمش را «فشار مسئولین» به پزشک معالجش، برای «فریب دادن» و «دروغ گفتن» اعلام کرده است. اطلاع_رسانی younesipour
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

راهنمای قضایی دادگاه حمید نوری؛ متهم به جنایت جنگی و قتل در ایرانطی دو سال تحقیقات مقدماتی، دادستانی سوئد در تصمیمی بی‌سابقه از زمان تاسیس جمهوری اسلامی ایران، پس از ماه‌ها بررسی، طی کیفرخواستی رسما حمید_نوری را متهم کرد. اطلاع_رسانی گزارش فرامرز داور👇
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ادامه نقش ایران در ارسال و قاچاق سلاح به مناطق بحران‌زده جهانایران با در دست داشتن شبکه‌های پیچیده بین‌المللی در تناقض آشکار با قوانین و قطعنامه‌های بین‌المللی نقش منفی فعالی را در تامین مالی تروریسم، پولشویی، قاچاق
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »