داروی مولنوپیراویر مورد تصویب کمیته علمی کرونا قرار نگرفت/ 'سویه دلمیکرون' هنوز به صورت رسمی شناسایی نشده است

07/10/1400 02:09:00 ب.ظ

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: باتوجه به اینکه هنوز اطلاعات کافی درباره مولنوپیراویر وجود ندارد، این دارو مورد تصویب قرار نگرفت و قرار شد اطلاعات بیشتری در مورد آن اگر وجود داشته باشد، به دست آمده و مورد ارزیابی قرار بگیرد.

دبیر کمیته علمی کشوری کرونا گفت: باتوجه به اینکه هنوز اطلاعات کافی درباره مولنوپیراویر وجود ندارد، این دارو مورد تصویب قرار نگرفت و قرار شد اطلاعات بیشتری در مورد آن اگر وجود داشته باشد، به دست آمده و مورد ارزیابی قرار بگیرد. او افزود: یکی از آنها رمدیسیور بود.

در مطالعات اخر نشان داده شده بود که اگر ما استفاده از رمدسیویر را از پنج روز بعد از ابتلای فرد به سه روز تبدیل کنیم و در بیماران سرپایی که واکسن نزده و در مرحله اولیه بیماری هستند، در هفت روز اول بیماری که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، آن را استفاده کنیم، می‌تواند بیش از هفتاد درصد جلوی پیشرفت بیماری را بگیرد و از بستری بیماران در آی سی یو جلوگیری کند، به همین دلیل مورد تصویب قرار گرفت.

جماعتی درارتباط با داروی مولنوپیراویر که داروی اختصاصی درمان کروناست، گفت: باتوجه به اینکه هنوز اطلاعات کافی درباره مولنوپیراویر وجود ندارد و همینطور در مطالعات اخیر نشان داده شده است، تنها درحدود 30 درصد در جلوگیری از پیشرفت بیماری اثربخشی داشته است، این دارو مورد تصویب قرار نگرفت و قرار شد اطلاعات بیشتری در مورد آن اگر وجود داشته باشد، به دست آمده و مورد ارزیابی قرار بگیرد و اگر دیدیم که نتیجه بهتری داشت آن را هم در کمیته مورد بحث قرار دهیم.

ادامه مطلب:
خبرگزاری كار ایران (ایلنا) ILNA »
Loading news...
Failed to load news.

ویدیوها : مسابقه زنان برای بزرگ‌ترین شکم باردار؛ عجیب و جالب یا احمقانه و بی‌مورد؟

ویدیوها : زنان باردار در نیکاراگوئه برای بزرگ‌ترین سایز شکم باهم به رقابت پرداختند. ادامه مطلب >>

پوتین می‌گوید اگر غرب در مورد اوکراین تضمین ندهد کرملین به گزینه‌های دیگر فکر می‌کنداوایل ماه جاری میلادی، مسکو پیش‌نویس چند سند امنیتی را ارائه کرد که در آن از ناتو خواسته شده بود ضمن رد عضویت اوکراین و دیگر کشورهای شوروی سابق، استقرار نظامی خود در اروپای مرکزی و شرقی را متوقف کند. خوشم اومد بالاخره یکی دیگه پیدا شد که چندتا گزینه رو میز گذاشت نترسین نترسین ما همه با هم هستیم ahmad_golestan بیشتر شعارهای معروف ایران را من ساخته ام نترسین نترسین ما همه با هم هستیم من سیاسی نیستم من نویسنده هستم من مخترع زبان شیرین برره هستم درود بر امام خامنه ای.. روسیه هیچ گهی نمیخوره اخرش مثل زمان کمونیستی باچندشعاربرای داخل خودش .عقب نشینی میکنه

تلاش گروەهای مورد حمایت ایران برای جبران شکست در انتخابات عراقبه گفته یکی از تحلیلگران مسائل سیاسی، ماهیت انتخابات اخیر عراق و کرسی‌هایی کە متحدان ایران بە دست آورده‌اند، نشان می‌دهد کە جمهوری اسلامی بازندە اصلی آن انتخابات بوده و حمایت شیعیان عراق را نیز از دست دادە است.

دو سالگی همه‌گیری کرونا؛ چهار سوال در مورد کووید که هنوز بی‌پاسخ استهر چند به نظر می‌رسد، متخصصان بیماری‌های عفونی در شناسایی سریع سویه‌های خطرناک و جهش‌های پیاپی ویروس کرونا موفق بوده‌ و بسیاری از ناشناخته‌های کووید-۱۹ را شناسایی کرده‌اند ولی هنوز چهار پرسش اصلی وجود دارد که همچنان بی‌پاسخ مانده است. سوال اصلي،چرا جهان از چين غرامت نگرفت؟ فقط ۴ عدد؟مهم ترین انها این است که دریک رویداد،چه میزان حکومتها ذلیلند؟؟

دادگاه عالی عراق شکایت شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران دربارهٔ انتخابات را رد کرددادگاه عالی عراق روز دوشنبه شکایت گروه‌های شبه‌نظامی مورد حمایت ایران درباره نتیجه انتخابات پارلمانی آن کشور را رد کرد. کمیسیون مستقل انتخابات عراق روز سه‌شنبه ۹ آذرماه نتایج...

شناسایی ۲۶ مبتلا به امیکرون در کشور/ ۱۲ مورد مشکوک در دست بررسی است/ سیاست وزارت بهداشت استفاده از واکسن‌های داخلی استرییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر اعلام کرد: شناسایی ۲۶ مبتلا به امیکرون در کشور/ ۱۲ مورد مشکوک در دست بررسی است/ سیاست وزارت بهداشت استفاده از واکسن‌های داخلی است

اسرائیل بندر لاذقیه را هدف حمله موشکی قرار دادتلویزیون دولتی سوریه شامگاه سه‌شنبه ۷ دی ماه گزارش داد که نیروهای دفاعی این کشور با حملات اسرائیل به بندر لاذقیه مقابله کرده‌اند. چقدر هم دقیق زدن 🌹🌹🌺🌺خدا پدر مادرشان رو بیامرزه🌺🌷