دادگاه جان‌باختگان سانحه هواپیمای اوکراینی در چه مرحله‌ای است؟

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 53 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دادگاه هواپیمای اوکراینی در چه مرحله‌ای است؟ محمود علیزاده طباطبایی، وکیل تعدادی از خانواده‌های سانحه هواپیمای اوکراینی، در پاسخ به اعتمادآنلاین: نزدیک 40 روز گذشته و هیچ اتفاق جدیدی [در پرونده دادگاه سانحه هواپیمای اوکراینی] نیفتاده است

دو سال از آن 18 دی که هیچ‌گاه از اذهان مردم ایران پاک نمی‌شود، می‌گذرد. بر اساس آنچه خطای انسانی اعلام شد، کمی بعد از بلند شدن پرواز 752 هواپیمایی اوکراین دو موشک پدافند هوایی سپاه به این هواپیما برخورد کرد و بعد از سقوط، همه 176 مسافر آن جان خود را از دست دادند.

در سالگرد این حادثه دلخراش در برنامه «تیتر امروز» به سراغ سیدمحمود علیزاده طباطبایی، وکیل تعدادی از خانواده‌های سانحه هواپیمایی اوکراینی، رفتیم تا روند پرونده و آخرین اتفاقات آن را از زبان او جویا شویم. متن و ویدئوی این گفت‌وگو را در ادامه می‌‌بینید و می‌خوانید:یک ساعت بعد از سانحه نه تنها مسئولان می‌دانستند که هواپیما بر اثر شلیک سقوط کرده بلکه خانواده‌ها هم این را می‌دانستند. خانواده‌ها در محل سانحه حاضر شدند.

من از آنها خواهش کردم که اجازه دهند از لحظه اول وکلا حضور داشته باشند و تحقیقات به طور کامل انجام شود که بعداً مشکلی پیش نیاید. متاسفانه این اتفاق هم نیفتاد. از لحظه اول بازپرس، قرار عدم دسترسی صادر کرد و نزدیک دو سال که پرونده در دادسرا بود ما از محتوای پرونده اطلاع نداشتیم. وقتی پرونده به دادگاه ارجاع شد، دادگاه فقط اجازه داد که ما کیفرخواست را که حدود 200 صفحه‌ بود، بخوانیم. این کار هم زمان زیادی طول کشید.

راهکار حقوقی دیگری وجود ندارد. باید گزارش کارشناسی ابلاغ شود و ما گزارش را ببینیم و اگر اعتراضی داریم به آن اعتراض کنیم و به هیات کارشناسی ارجاع شود و هیات کارشناسی نظر دهد و دادگاه وارد رسیدگی شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بیانیه وزارت امور خارجه ایران در آستانه دومین سالگرد سانحه هواپیمای اوکراینیدر آستانه دومین سالگرد سانحه غم‌انگیز هواپیمای اوکراینی، وزارت امور خارجه کشورمان بیانیه‌ای را منتشر کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

مزاحمت هلی‌کوپتر در تجمع خانواده قربانیان هواپیمای اوکراینی در شاهد‌شهر
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

euronews - اخبار بین المللی در مورد ساقط کردن هواپیمای اوکراینی در ایرانساقط کردن هواپیمای اوکراینی در ایران | فهرست کلیه مقاله‌های منتشر شده نوسط یورونیوز در زمینه‌های بین‌االمللی، اقتصاد، سیاست، علم و شیوه زندگی داغ هموطنان عزیزمان در پرواز ۷۵۲ همچون پرواز ۶۵۵ بر دل ما است. فقط معلوم نیست چرا حتی شما یکبار هم از پرواز ۶۵۵ که توسط امریکای کثیف عمداً مورد هدف قرار گرفت حاضر نیستید یادی کنید. آنکه بجای گرفتن یقه آمریکا دنبال گرفتن ماهی از این داغ است اگر منافق نیست پس چیست. درست در دومین سالگرد سقوط هواپیمای اوکراینی ج.ا نه تنها خودش رو پاسخگو نمی بینه بلکه بی شرمانه بهترین فرزند ایران زمین رو که به تمام مردم ایران تعلق دارد ( بکتاش) رو به قتل رساند و در همین روزهای خونین دول غرب + روسیه در حال مذاکره با چینی جانیانی/ قاتلان مردم ایران هستند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

نماینده کنگره آمریکا: ایران مانع تحقیق درباره سانحه هواپیمای اوکراینی شده استدر دومین سالگرد سرنگونی هواپیمای اوکراینی با موشک‌های سپاه پاسداران، کلودیا تنی، نماینده کنگره آمریکا تاکید کرد که ایران در تحقیقات مربوط به سانحه هواپیمای نماینده کونگره آمریکا گوه خورد با شما سگهای آل_سعود... راستی تکه های بدن خاشوخچی پیدا شد؟
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

تجمع خانواده‌ قربانیان هواپیمای اوکراینی در دومین سالگرد این حادثههمزمان با دومین سالگرد سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، شماری از خانواده‌های قربانیان این پرواز و دادخواهان شلیک به هواپیمای 752 توسط سپاه پاسداران، در سگهای آل_سعود درحالیکه مخالفان خود را با اره تکه تکه میکنند، خاشوخچی، به مزخرف گویی علیه ایران ادامه میدهند... حکومتی که به اصطلاح شاهش تا کمر حم میشه تادست زن کشور دیگری که اونها رو گاو_شیرده نامیده، بوس کنه، چه بهش میشه گفت؟ 🤮🤮🤮🤮🤮🤮
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

از انهدام جنگنده خودی تا سرنگونی هواپیمای اوکراینی؛ نقش سپاه در ناامنی آسمان ایرانساقط شدن هواپیمای مسافربری با موشک‌ها سپاه در بامداد ۱۸ دی دو سال پیش نخستین مورد نبود از مواردی که یک هواگرد خودی قربانی سامانه‌های پدافندی نیروی هوافضای سپاه پاسداران می‌شد. طالبان بازداشتی‌ها را در صندوق عقب خودرو می‌اندازد!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »