دادستانی نیویورک طی شکایتی خواستار انحلال انجمن ملی سلاح شد - BBC News فارسی

07/08/2020 03:07:00 ق.ظ

دادستانی نیویورک طی شکایتی خواستار انحلال انجمن ملی سلاح شد

دادستانی نیویورک طی شکایتی خواستار انحلال انجمن ملی سلاح شد

دادستان کل ایالت نیویورک شکایتی را به منظور انحلال انجمن ملی سلاح آمریکا (ان آر ای) به اتهام آنچه سوءمدیریت مالی می خواند تنظیم کرده است.

سام فرزانه بی‌بی‌سی، واشنگتندادستانی نیویورک علیه انجمن سلاح آمریکا اعلام جرم کرده و خواهان منحل شدن این انجمن شده است. انجمنی که حامی حق حمل سلاح است و نمی‌گذارد قوانینی در محدود شدن حمل سلاح وضع شود.دادستانی نیویورک اما مسائل مالی این انجمن را هدف قرار داده و می‌گوید که روسای این انجمن دهه‌هاست که پول این انجمن غیرانتفاعی را خرج زندگی لوکس خود می‌کنند. دادستانی به جز انحلال این انجمن خواهان بازپس‌گیری این پول‌ها شده که رقمش ده‌ها میلیون دلار است.

در گستره نفوذ انجمن سلاح آمریکا همین بس که وقتی رئیس جمهوری آمریکا می‌خواست کمی قوانین خرید و فروش تفنگ در این کشور را محدود کند، رئیس این انجمن گوشی تلفن را برداشت و چند کلمه‌ای با دونالد ترامپ صحبت کرد و ماجرا به کل تمام شد. کشتارهایی پشت سر هم در تگزاس و اوهایو، دختر دونالد ترامپ را هم به این نتیجه رسانده بود که بهتر است قوانین جدی‌تری برای خرید و فروش سلاح داشت اما آن تلفن و بعد یک قرار ناهار همه چیز را عوض کرد.

ادامه مطلب:
BBC NEWS فارسی »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

آمریکا خواستار رای‌گیری در مورد تمدید تحریم تسلیحاتی ایران می‌شود - BBC News فارسیمایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید که دولت ترامپ همچنان به تلاش هایش برای تمدید تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران ادامه خواهد داد.

مصطفی صالحی از معترضان دی ۹۶ اعدام شد - BBC News فارسیمصطفی صالحی از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ در شهرک کهریزسنگ از توابع نجف آباد اصفهان بود. او به قتل یکی از نیروهای سپاه پاسداران متهم شد. روز گذشته گزارش‌هایی از انتقال مصطفی صالحی به یک سلول انفرادی برای اجرای حکم اعدام در ایران منتشر شده است.

حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان خواستار تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بیروت شدرئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان عملکرد نیروهای امنیتی و دستگاه‌ قضایی این کشور در حادثه انفجار بیروت را «ناموفق» ارزیابی کرده و خواستار تحقیقات بین‌المللی شد. - خبرگزاری آناتولی

قالیباف: سازمان هلال‌احمر و نهادهای امدادی سریعا به کمک حادثه دیدگان لبنان بشتابندواکنش قالیباف به انفجار روز گذشته بیروت: *حادثه رخ داده را به مردم،پارلمان لبنان و همچنین سیدحسن نصرالله تسلیت عرض می‌کنیم *ایران مثل همیشه آماده هرگونه همکاری و کمک‌های انسان دوستانه است *هلال‌احمر و نهادهای امدادی سریعا به کمک حادثه دیدگان لبنان بروند

چاقی را 'باید با معیار سلامتی تعریف کرد نه وزن' - BBC News فارسییک راهنمای کلینیکی در کانادا می گوید که چاقی را باید براساس سلامت افراد تعریف کرد نه فقط وزن آنها. این راهنما همچنین به پزشکان توصیه می کند از محض تجویز رژیم غذایی و ورزش فراتر روند و در عوض بر دلایل ریشه ای افزایش وزن تمرکز کنند و رویکردی جامع تر به سلامتی داشته باشند.

انفجار بمب صوتی در زاهدان؛ سپاه: چهار مامور انتظامی زخمی شده‌اند - BBC News فارسیقرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد چهار نفر از ماموران انتظامی شهرستان زاهدان بر اثر انفجار بمب صوتی خبر داد.

جدال تازه انتخاباتی سام فرزانه بی‌بی‌سی، واشنگتن دادستانی نیویورک علیه انجمن سلاح آمریکا اعلام جرم کرده و خواهان منحل شدن این انجمن شده است.دلیل اولین اختلاف جدی ایران و آژانس در ۵ سال اخیر چیست؟ اما مقام های دولت ترامپ استدلال می کنند که آمریکا به عنوان عضو دایم شورای امنیت همچنان از مجریان قطعنامه دیگری در سازمان ملل است که بر برجام مهر تایید می زد.مصطفی صالحی از معترضان دی ۹۶ اعدام شد ۲ دقیقه پیش منبع تصویر، Mizan رسانه‌های داخلی در ایران از اجرای حکم اعدام مصطفی صالحی از معترضان دی ماه سال ۱۳۹۶ خبر داده‌اند.رئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان عملکرد نیروهای امنیتی و دستگاه‌ قضایی این کشور در حادثه انفجار بیروت را «ناموفق» ارزیابی کرده و خواستار تحقیقات بین‌المللی شد.

انجمنی که حامی حق حمل سلاح است و نمی‌گذارد قوانینی در محدود شدن حمل سلاح وضع شود. دادستانی نیویورک اما مسائل مالی این انجمن را هدف قرار داده و می‌گوید که روسای این انجمن دهه‌هاست که پول این انجمن غیرانتفاعی را خرج زندگی لوکس خود می‌کنند. او گفت: "کشورهایی هستند که برای سلاح هایی صف می کشند که خاورمیانه را بی ثبات می کند، اسرائیل را به خطر می اندازد، اروپا را به خطر می اندازد، جان آمریکایی ها را به خطر می اندازد. دادستانی به جز انحلال این انجمن خواهان بازپس‌گیری این پول‌ها شده که رقمش ده‌ها میلیون دلار است. مصطفی صالحی از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ در شهرک کهریزسنگ از توابع نجف آباد اصفهان بود. در گستره نفوذ انجمن سلاح آمریکا همین بس که وقتی رئیس جمهوری آمریکا می‌خواست کمی قوانین خرید و فروش تفنگ در این کشور را محدود کند، رئیس این انجمن گوشی تلفن را برداشت و چند کلمه‌ای با دونالد ترامپ صحبت کرد و ماجرا به کل تمام شد. برای همین از همه ابزارهای دیپلماتیک که در جعبه ابزار خود داریم استفاده خواهیم کرد. کشتارهایی پشت سر هم در تگزاس و اوهایو، دختر دونالد ترامپ را هم به این نتیجه رسانده بود که بهتر است قوانین جدی‌تری برای خرید و فروش سلاح داشت اما آن تلفن و بعد یک قرار ناهار همه چیز را عوض کرد. گفتنی است عصر روز سه‌شنبه انفجار مهیبی در بندر بیروت در لبنان به وقوع پیوست که منجر به مرگ دست‌کم 135 نفر و مجروحیت بیش از 5 هزار نفر شد.

گزارش شده بود که رئیس انجمن سلاح به رئیس جمهوری آمریکا وعده حمایت در انتخابات را داده بود. برایان هوک مسئول امور ایران در وزارت خارجه آمریکا هم روز چهارشنبه در مجمع امنیتی اسپن که در فضای مجازی برگزار می شود گفت: "ما قطعنامه ای را مطرح کرده ایم که فکر می کنیم اهداف مورد نظر ما را محقق می کند. براساس این گزارش آقای صالحی در زندان دستگرد اصفهان محبوس است و در ۲۴ ساعت منتهی به روز شنبه با خانواده تماسی نداشته است. حالا هم یکی از مقام‌های این انجمن اعلام کرده که در انتخابات پیش رو، علی‌رغم این درگیری‌های حقوقی، هم به رئیس جمهوری آمریکا کمک می‌کند و هم به نمایندگانی که از ایالت‌ها قصد ورود به کنگره را دارند. جمهوری‌خواهان که خود را به اصول قانون اساسی و متمم‌هایش وفادار می‌دانند، همواره در رقابت‌های انتخاباتی این نگرانی را مطرح می‌کنند که دموکرات‌ها قصد محدود کردن متمم دوم قانون اساسی را دارند. مشکل نیست، چون دلایل زیادی برای آن وجود دارد. متممی که حق مالکیت سلاح را تضمین می‌کند.. حالا با کیفرخواستی که دادستانی نیویورک علیه این انجمن صادر کرده، به نظر می‌رسد که خیلی زود ماجرا جناحی شده و تا روز انتخابات محل مناقشه دو حزب قرار بگیرد." پیشتر شبکه خبری آمریکایی بلومبرگ به نقل از کلی کرافت نماینده دائم آمریکا در سازمان ملل متحد، گزارش داد که کشورش امید چندانی ندارد که روسیه و چین از قطعنامه پیشنهادی ایالات متحده که ماه گذشته میان اعضای شورای امنیت توزیع شد، حمایت کنند.

لتیشا جیمز، دادستان کل نیویورک، که دموکرات است به جنگ یکی از بزرگ‌ترین حامیان مالی جمهوری‌خواهان رفته است. بیماری کوید- ۱۹ و عواقبی که برای اقتصاد جهان داشته، تا به حال بیشتر فضای گفت‌وگوهای انتخاباتی آمریکا را در بر می‌گرفت. تحریم تسلیحاتی شورای امنیت قرار است ۲۷ مهرماه امسال تمام شود. اما حالا دادستانی نیویورک عملا یک موضوع دیگر برای جدال‌های انتخاباتی اضافه کرده است. موضوعی که نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد بیشتر مردم آمریکا در طرف مقابل انجمن سلاح هستند. آمریکا بیش از یک سال است که می‌گوید به دلیل سابقه ای که ایران از خود نشان داده نباید این تحریم ها برداشته شود. .