دادستانی نیویورک طی شکایتی خواستار انحلال انجمن ملی سلاح شد - BBC News فارسی

دادستانی نیویورک طی شکایتی خواستار انحلال انجمن ملی سلاح شد

07/08/2020 03:07:00 ق.ظ

دادستانی نیویورک طی شکایتی خواستار انحلال انجمن ملی سلاح شد

دادستان کل ایالت نیویورک شکایتی را به منظور انحلال انجمن ملی سلاح آمریکا (ان آر ای) به اتهام آنچه سوءمدیریت مالی می خواند تنظیم کرده است.

سام فرزانه بی‌بی‌سی، واشنگتندادستانی نیویورک علیه انجمن سلاح آمریکا اعلام جرم کرده و خواهان منحل شدن این انجمن شده است. انجمنی که حامی حق حمل سلاح است و نمی‌گذارد قوانینی در محدود شدن حمل سلاح وضع شود.دادستانی نیویورک اما مسائل مالی این انجمن را هدف قرار داده و می‌گوید که روسای این انجمن دهه‌هاست که پول این انجمن غیرانتفاعی را خرج زندگی لوکس خود می‌کنند. دادستانی به جز انحلال این انجمن خواهان بازپس‌گیری این پول‌ها شده که رقمش ده‌ها میلیون دلار است.

هفت خان ثبت نام دانش آموزان افغان در مدارس/ نوبت دهی دیرهنگام دفاتر کفالت؛ 'مهم‌ترین خان' علی‌اف: ایران به تمامیت ارضی آذربایجان بی‌احترامی می‌کند | DW | 27.09.2021 واکنش رئيس جمهور آذربایجان به رزمایش رزمی ایران در مرز دو کشور

در گستره نفوذ انجمن سلاح آمریکا همین بس که وقتی رئیس جمهوری آمریکا می‌خواست کمی قوانین خرید و فروش تفنگ در این کشور را محدود کند، رئیس این انجمن گوشی تلفن را برداشت و چند کلمه‌ای با دونالد ترامپ صحبت کرد و ماجرا به کل تمام شد. کشتارهایی پشت سر هم در تگزاس و اوهایو، دختر دونالد ترامپ را هم به این نتیجه رسانده بود که بهتر است قوانین جدی‌تری برای خرید و فروش سلاح داشت اما آن تلفن و بعد یک قرار ناهار همه چیز را عوض کرد.

گزارش شده بود که رئیس انجمن سلاح به رئیس جمهوری آمریکا وعده حمایت در انتخابات را داده بود. حالا هم یکی از مقام‌های این انجمن اعلام کرده که در انتخابات پیش رو، علی‌رغم این درگیری‌های حقوقی، هم به رئیس جمهوری آمریکا کمک می‌کند و هم به نمایندگانی که از ایالت‌ها قصد ورود به کنگره را دارند. headtopics.com

جمهوری‌خواهان که خود را به اصول قانون اساسی و متمم‌هایش وفادار می‌دانند، همواره در رقابت‌های انتخاباتی این نگرانی را مطرح می‌کنند که دموکرات‌ها قصد محدود کردن متمم دوم قانون اساسی را دارند. متممی که حق مالکیت سلاح را تضمین می‌کند. حالا با کیفرخواستی که دادستانی نیویورک علیه این انجمن صادر کرده، به نظر می‌رسد که خیلی زود ماجرا جناحی شده و تا روز انتخابات محل مناقشه دو حزب قرار بگیرد. لتیشا جیمز، دادستان کل نیویورک، که دموکرات است به جنگ یکی از بزرگ‌ترین حامیان مالی جمهوری‌خواهان رفته است.

ادامه مطلب: BBC NEWS فارسی »

تیراندازی در دانشگاهی در شرق روسیه دست‌کم ۶ کشته و چند مجروح بر جای گذاشت

مهاجم، یکی از دانشجویان همان دانشگاه بوده که به سوی بقیه حاضران شلیک کرده و پس از این حمله بازداشت شده است.

آمریکا خواستار رای‌گیری در مورد تمدید تحریم تسلیحاتی ایران می‌شود - BBC News فارسیمایک پومپئو وزیر خارجه آمریکا می گوید که دولت ترامپ همچنان به تلاش هایش برای تمدید تحریم های تسلیحاتی سازمان ملل علیه ایران ادامه خواهد داد.

مصطفی صالحی از معترضان دی ۹۶ اعدام شد - BBC News فارسیمصطفی صالحی از بازداشت شدگان اعتراضات دی ماه ۱۳۹۶ در شهرک کهریزسنگ از توابع نجف آباد اصفهان بود. او به قتل یکی از نیروهای سپاه پاسداران متهم شد. روز گذشته گزارش‌هایی از انتقال مصطفی صالحی به یک سلول انفرادی برای اجرای حکم اعدام در ایران منتشر شده است.

حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان خواستار تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بیروت شدرئیس حزب سوسیالیست ترقی‌خواه لبنان عملکرد نیروهای امنیتی و دستگاه‌ قضایی این کشور در حادثه انفجار بیروت را «ناموفق» ارزیابی کرده و خواستار تحقیقات بین‌المللی شد. - خبرگزاری آناتولی

قالیباف: سازمان هلال‌احمر و نهادهای امدادی سریعا به کمک حادثه دیدگان لبنان بشتابندواکنش قالیباف به انفجار روز گذشته بیروت: *حادثه رخ داده را به مردم،پارلمان لبنان و همچنین سیدحسن نصرالله تسلیت عرض می‌کنیم *ایران مثل همیشه آماده هرگونه همکاری و کمک‌های انسان دوستانه است *هلال‌احمر و نهادهای امدادی سریعا به کمک حادثه دیدگان لبنان بروند

چاقی را 'باید با معیار سلامتی تعریف کرد نه وزن' - BBC News فارسییک راهنمای کلینیکی در کانادا می گوید که چاقی را باید براساس سلامت افراد تعریف کرد نه فقط وزن آنها. این راهنما همچنین به پزشکان توصیه می کند از محض تجویز رژیم غذایی و ورزش فراتر روند و در عوض بر دلایل ریشه ای افزایش وزن تمرکز کنند و رویکردی جامع تر به سلامتی داشته باشند.

انفجار بمب صوتی در زاهدان؛ سپاه: چهار مامور انتظامی زخمی شده‌اند - BBC News فارسیقرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق ایران با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد چهار نفر از ماموران انتظامی شهرستان زاهدان بر اثر انفجار بمب صوتی خبر داد.