دادخواهی معلولان از رییس مجلس

28/05/1399 08:00:00 ق.ظ

مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران: *تورم و بسیاری از عوامل دیگر موجب گرانی وسایل توانبخشی شده *افزایش ۱۵ درصدی مستمری معلولان، خانواده‌های آنها را به شدت مضطرب کرده است *یک نفر معلول عملا چه کاری میتواند با مستمری کمتر از ۱۰۰ هزار تومان انجام دهد

مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران ضمن ابراز نگرانی از میزان مستمری معلولان، از رئیس مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اجتماعی مجلس خواست تا در جلسه ای اضطراری مشکلات معلولان را مورد توجه قرار داده و بودجه معلولان را در سال ۹۹ ترمیم کند. وی معتقد است که سازمان برنامه و بودجه در مقابل چشمان مجلس شورای اسلامی ماده ۲۷ قانون حمایت از حقوق معلولان را مبنی بر"مستمری معادل با حداقل حقوق و دستمزد کارگر" نادیده می گیرد و هیچکس نیست که در این خصوص به فریاد معلولان برسد.

وی ادامه داد: انتظار داشتیم حداقل مستمری معلولان، اگر معادل با حداقل حقوق و دستمزد کشور پرداخت نمی شود، لااقل از افزایش نسبی خوبی برخوردار باشد، اما مستمری معلولان از ۱۰ درصد پیش بینی شده در قانون نیز کمتر است.

مدیرعامل انجمن دفاع از حقوق معلولان ایران افزود: سوال اصلی از رئیس مجلس و رئیس سازمان برنامه و بودجه این است که یک نفر معلول عملا چه کاری میتواند با مستمری کمتر از ۱۰۰ هزار تومان انجام دهد و چه برنامه ای برای خود پیاده کند؟. headtopics.com

وی همچنین با ابراز نگرانی از گران شدن شدید وسایل توانبخشی (شامل ویلچر، عصا، سمعک و...) از رئیس مجلس شورای اسلامی و کمیسیون اجتماعی مجلس خواست تا در جلسه ای اضطراری مشکلات معلولان را مورد توجه قرار داده و بودجه معلولان را در سال ۹۹ ترمیم کنند.

محمودنژاد همچنین خطاب به کمیسیون نظارت بر قوانین مجلس اظهار کرد: مجلس از موضوع عدم تخصیص بودجه معلولان توسط سازمان مدیریت و برنامه ریزی به راحتی چشم پوشی نکند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

رونالدینیو: ستاره برزیلی که از پادشاهی در بارسلونا به زندانی در پاراگوئه رسید - BBC News فارسیلبخندی شیرین با دندان‌های خرگوشی و حرکات حیرت‌انگیز تکنیکی با توپ از جمله نگاه کردن به یک سو و پاس دادن به سمت دیگر، مشخصه بازیکنی است که به شاعر فوتبال معروف شده؛ رونالدینیو در دوران اوجش در بارسلونا ستاره‌ای مهار نشدنی بود.

ابتلا و مرگ ناشی از کرونا در کشور همچنان بالاست/ روند صعودی بیماری در ۱۳ استانابتلا و مرگ ناشی از کرونا در کشور همچنان بالاست بنابر اعلام کمیته اپیدمیولوژی کووید-۱۹، در روند شیوع کشوری این بیماری تا هفته منتهی به ۲۴ مردادماه، همچنان موارد ابتلا و مرگ نسبتاً بالا است و ثبات و تغییرات مختصر افزایشی در موارد این بیماری مشاهده می‌شود.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 230 هزار و 969 نفر افزایش یافتشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 230 هزار و 969 نفر افزایش یافت

لوکاشنکو در جمع هواداران خواستار دفاع از استقلال بلاروس شدرئیس جمهوری بلاروس در سخنان روز یکشنبه خود بار دیگر فراخوان برای برپایی انتخابات تازه را رد کرد و خواهان دفاع حامیان از کشور شد.

شمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 231 هزار و 971 تن رسیدشمار بهبودیافتگان از کرونا در ترکیه به 231 هزار و 971 تن رسید

سقوط دوچرخه سوار بلژیکی از روی پل در میانه رقابت‌های لمباردی ایتالیارمکو اونپول، دوچرخه سوار ۲۰ ساله بلژیکی روز شنبه در میانه رقابت‌های دوچرخه سواری لمباردی ایتالیا (ایل لمباردیا)، در زمان عبور از پلی مرتفع، ناگهان از مسیر منحرف شد و به پایین سقوط کرد.