علیرضا رضایی: دلمان به درد آمد/ همه از تبعیض‌ها خسته شده‌اند

18/08/2020 07:43:00 ق.ظ

چهره پر افتخار کشتی ایران، گفت: مربیان پر افتخار ما با ماهی ۳ یا ۴ میلیون تومان حقوق کار می‌کنند اما شاهد هدر رفتن‌های میلیون‌دلاری در فوتبال هستیم.

علیرضا رضایی در واکنش به جریمه ۱۶۵ میلیاردی فوتبال ایران: دلمان به درد آمد همه از تبعیض‌ها خسته شده‌اند مربیان پر افتخار ما با ماهی ۳ یا ۴ میلیون تومان حقوق کار می‌کنند رقم قراردادهای مربیانی که تیم‌هایشان قهرمان شده‌اند، واقعا خنده‌دار و توهین‌آمیز است

چهره پر افتخار کشتی ایران، گفت: مربیان پر افتخار ما با ماهی ۳ یا ۴ میلیون تومان حقوق کار می‌کنند اما شاهد هدر رفتن‌های میلیون‌دلاری در فوتبال هستیم.

دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان، در پاسخ به این سوال که با توجه به شیوع گسترده کرونا و مخالفت‌ها در خصوص برگزاری لیگ کشتی، آیا موافق برگزاری لیگ است یا خیر؟، گفت: این مسئله‌ای کاملا تخصصی است و ستاد مبارزه با کرونا، وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی - ورزشی در این خصوص صاحب‌نظر هستند، بنابراین موافقت یا مخالفت ما با برگزاری لیگ فایده‌ای ندارد و تعیین‌کننده نیست.

سنگین‌وزن سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران، تصریح کرد: با این وجود همان‌طور که کارشناسان می‌گویند، در چنین شرایطی باید با کرونا زندگی کرد. ورزش هم از این قاعده مستثنی نیست. امیدوارم شرایط به‌گونه‌ای شود که با کاهش بیماری و رعایت پروتکل‌ها بتوان مسابقات را برگزار کرد. باید چاره‌ای اندیشیده شود که ورزش ایران نخوابد. در دنیا هم خیلی‌ها با رعایت پروتکل‌ها به‌صورت جدی و دقیق، تمرینات یا مسابقات خود را آغاز کرده‌اند.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »

روز ۱۸ اعتراضات ایران؛ تشکر قالیباف و رئيسی از خامنه‌ای همزمان با ادامه تجمعات اعتراضی

ابراهیم رئیسی و محمدباقر قالیباف صبح روز سه‌شنبه در صحبت‌های خود در مجلس شورای اسلامی از علی خامنه‌ای تشکر کردند و مواضع رهبر جمهوری اسلامی را هوشمندانه خواندند ادامه مطلب >>

اوج گرفتن کرونا در بیروت پس از انفجار مرگبار؛ بیمارستان‌ها پر شده‌اندوزیر مستعفی بهداشت لبنان روز دوشنبه با تأیید این خبر گفت که لبنان در پی انفجار مهیب بیروت که خسارت های زیاد انسانی و مادی به پایتخت وارد کرد با شیوع دوباره ویروس کرونا در لبه پرتگاه قرار گرفته است.

رییس انستیتو پاستور ایران: ممکن است کرونا واکسنی نداشته باشدعلیرضا بیگلری، رییس انستیتو پاستور ایران، نسبت به وجود واکسن قطعی برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا ابراز تردید کرد.

استان‌های زلزله زده ترکیه پس از 21 سال به قطب صنعتی کشور تبدیل شده‌انداستان‌های کوجاائلی و ساکاریا ترکیه پس از گذشت 21 سال از زلزله مهیب در سال 1999 به یکی از مراکز اصلی صنایع کشور تبدیل شده‌اند. - خبرگزاری آناتولی

اسرائیل محاصره دریایی غزه را کامل کرددولت اسرائیل پیش از این حریم مجاز و قابل دسترس در دریا برای ماهیگیران فلسطینی را در واکنش به اعزام بالن‌های آتش‌زا از پانزده به هشت مایل دریایی کاهش داده بود.

فرانسه صدور ویزا برای لبنانی‌ها را با هدف اعلام «همبستگی» از سر گرفتتصمیم اخیر دولت فرانسه از آن رو اهمیت دارد که بسیاری از کنسولگری‌های این کشور، به دلیل نگرانی‌ها از شیوع ویروس کرونا، بخش صدور ویزا را موقتا تعطیل کرده‌اند.

اوج گرفتن کرونا در بیروت پس از انفجار مرگبار؛ بیمارستان‌ها پر شده‌اندوزیر مستعفی بهداشت لبنان روز دوشنبه با تأیید این خبر گفت که لبنان در پی انفجار مهیب بیروت که خسارت های زیاد انسانی و مادی به پایتخت وارد کرد با شیوع دوباره ویروس کرونا در لبه پرتگاه قرار گرفته است.

علیرضا رضایی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره وضعیت پیگیری تمرینات تیم کشتی دانشگاه آزاد اسلامی در دوران شیوع کرونا، اظهار کرد: فعلا از طریق فضای مجازی برنامه‌های تمرینی بچه‌ها را زیر نظر داریم و کشتی‌گیران جسته و گریخته تمرین می‌کنند.لبنان که این روزها با افزایش شمار مبتلایان به کرونا رو به رو است، روز یک‌شنبه با رکورد ۴۳۹ مبتلای جدید به کرونا مواجه شد که به این ترتیب شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا را به ۸۸۸۱ نفر رساند.بیگلری، یکشنبه ۲۶ مرداد، در یک نشست خبری درباره ساخت واکسن کرونا گفت در این زمینه «باید عمیق‌تر و منطقی‌تر فکر کنیم».استان‌های کوجاائلی و ساکاریا ترکیه پس از گذشت 21 سال از زلزله مهیب در سال 1999 به یکی از مراکز اصلی صنایع کشور تبدیل شده‌اند.

منتظریم ببینیم تکلیف برگزاری لیگ و تمرینات چه می‌شود تا فعالیت‌مان را آغاز کنیم. دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان، در پاسخ به این سوال که با توجه به شیوع گسترده کرونا و مخالفت‌ها در خصوص برگزاری لیگ کشتی، آیا موافق برگزاری لیگ است یا خیر؟، گفت: این مسئله‌ای کاملا تخصصی است و ستاد مبارزه با کرونا، وزارت بهداشت و فدراسیون پزشکی - ورزشی در این خصوص صاحب‌نظر هستند، بنابراین موافقت یا مخالفت ما با برگزاری لیگ فایده‌ای ندارد و تعیین‌کننده نیست. بر اساس برخی گزارش ها تمام بخش‌های ویژه ای که برای مبارزه با ویروس کرونا آماده شده بودند، پر هستند. سنگین‌وزن سابق تیم ملی کشتی آزاد ایران، تصریح کرد: با این وجود همان‌طور که کارشناسان می‌گویند، در چنین شرایطی باید با کرونا زندگی کرد.» رییس انستیتو پاستور ایران اضافه کرد: «مبحث دیگر آن است که اگر واکسن داشته باشیم و تاثیر داشته باشد، مدت زمان تاثیر و ایمنی این واکسن چقدر خواهد بود؟» این اظهارات در حالی است که به تازگی ولادیمیر پوتین، رییس جمهوری روسیه، از ساخت واکسن کرونا از سوی این کشور خبر داده است. ورزش هم از این قاعده مستثنی نیست. فراخوان سازمان ملل برای کمک ۵۶۵ میلیون دلاری به لبنان وزیر مستعفی بهداشت با تأکید بر اینکه نباید زمان را از دست داد،از لزوم برنامه‌ریزی برای یک قرنطینه دو هفته‌ای در لبنان سخن گفت. امیدوارم شرایط به‌گونه‌ای شود که با کاهش بیماری و رعایت پروتکل‌ها بتوان مسابقات را برگزار کرد. اما اکنون با بهبود زخمهای خود در بسیاری از بخش‌ها، به ویژه در زمینه‌های خودروسازی٬ صنایع وابسته به خودرو و پتروشیمی به یکی از مراکز اصلی کشور تبدیل شده است.

باید چاره‌ای اندیشیده شود که ورزش ایران نخوابد. در انفجار مهیب بیروت ۱۷۸ نفر کشته و ۶۵۰۰ نفر زخمی شدند.» او ادامه داد: «قرار بود یک میلیون واکسن آنفلوانزا توسط هلال احمر تامین شود که میزان آن به دو میلیون واکسن افزایش پیدا کرده و بنا داریم در صورت فراهم شدن شرایط توزیع این واکسن‌ها را از نیمه دوم شهریورماه آغاز کنیم. در دنیا هم خیلی‌ها با رعایت پروتکل‌ها به‌صورت جدی و دقیق، تمرینات یا مسابقات خود را آغاز کرده‌اند. رضایی در ادامه درباره اعتراض چهره‌های ورزشی به جریمه ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار یورویی ایران از سوی فیفا و این‌که این مبلغ کلان می‌توانست ورزش ایران را متحول کند، گفت: کاملا درست است. این در حالی است که لبنان با استعفای کابینه در شرایط اضطراری قرار دارد پیش از این دولت در حال برنامه‌ریزی دوباره برای قرنطینه در لبنان بود که این تصمیم با انفجار بیروت لغو شد. نگاه به ورزش‌های دیگر و مربیانی که تیم‌هایشان قهرمان جهان و المپیک می‌شوند و رقم قراردادهایشان، واقعا خنده‌دار و توهین‌آمیز است.. متاسفانه هیچ‌وقت نگاه کارشناسانه به این موضوع نشده و همیشه همین بوده و آدم از این موضوع دلش به درد می‌آید.. اما تعدادی از شرکتهای کوچک یا محل خود را تغییر داده و یا مجبور شدند از منطقه خارج شوند.

  دارنده مدال‌های طلای آسیا و بازی‌های آسیایی ادامه داد: اگر این رقم‌های کلان طی سال‌های گذشته به فوتبال ما کمک می‌کرد، خوشحال می‌شدیم. اما نه‌تنها کمکی نکرده، بلکه به ورزش ایران خسارت‌های میلیاردی وارد کرده و به سایر رشته‌ها هم ضربه زده است. مربیان برجسته ما با تنها ماهی ۳ یا ۴ میلیون تومان کار می‌کنند، نه دیده می‌شوند و نه مورد توجه قرار گرفته‌اند. هر ۳ سال یک‌بار اگر بتوانند شاید جایزه‌ای هم بگیرند. همه از این تبعیض‌ها خسته شده‌اند و گفتن‌ها هم فایده‌ای نداشته است. تجارت و سرمایه‌گذاری منطقه با مشوقهایی که به صنعتگران و سرمایه گذاران ارائه شده، به یکی از قطبهای اصلی کشور تبدیل شده است.

انتهای پیام .