خواب‌های چین برای نفوذ در لبنان تعبیر می‌شود

  • 📰 EtemadOnline
  • ⏱ Reading Time:
  • 17 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 10%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: 🔸خواب‌های چین برای نفوذ در لبنان تعبیر می‌شود؟ چینی‌ها برای حضور بلندمدت خود در لبنان به همان سبک و سیاق حضور در دیگر کشورهای بحران‌زده جهان، با اعطای ویژگی‌های منحصر‌به‌فرد به این کشور برنامه‌های ویژه‌ای تدارک دیده‌اند

به نوشته یک رسانه لبنانی، هنوز دود متصاعدشده از محل انفجار عظیم بیروت که در تاریخ چهارم ماه آگوست به وقوع پیوست فروکش نکرده بود که لبنانی‌ها افرادی با چهره‌های آسیای شرقی را در اطراف خود دیدند.آسیب‌دیدگانِ این انفجار چشم‌بادامی‌هایی را دیدند که با مهارتی قابل توجه دست‌به‌کار معالجه مجروحان‌ بودند؛ زخم‌های آنها را پانسمان می‌کردند، شکستگی‌هایشان را می‌بستند و سوختگی‌هایشان را معالجه می‌کردند.

گرچه این طرح انتقاد بسیاری از اقتصاددانان کشورهای بحران‌دیده را برانگیخته که آن را نوعی استعمار و حتی استثمار جدید از طریق قبضه کردن چند 10ساله منابع طبیعی این کشورها و ایجاد بستری برای حضور جامعه چینی در آن توصیف می‌کنند، اما به هر روی برای بسیاری از رهبران سیاسی صخره‌ای نجات‌بخش از گرداب سقوط، افول و اضمحلال تلقی می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 9. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

در صورت تداوم وضعیت کرونایی، از تجربیات امروز برای برگزاری انتخابات ۱۴۰۰ استفاده می‌کنیم
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

اداره امور در چهار سال دوم برای روحانی دشوار شد
منبع: EtemadOnline - 🏆 9. / 59 ادامه مطلب »

چین در «اقدامی متقابل» برای دیپلمات‌های آمریکایی محدودیت‌ وضع می‌کندواکنش متقابل چین به رویکرد تنبیهی آمریکا در حالی اعلام شده که واشنگتن به تازگی محدودیت‌هایی نظیر الزام به کسب مجوز جهت ورود به دانشگاه‌ها و یا دیدار با نمایندگان محلی در ایالات متحده برای دیپلمات‌های چینی وضع کرده است.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

هیئت دولت افغانستان برای شرکت در مذاکرات بین‌الافغانی عازم قطر شدهیئت مذاکره کننده دولت افغانستان به ریاست عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه‌ ملی امروز برای حضور در مذاکرات بین‌افغانی به دوحه پایتخت قطر رفت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قدردانی از مردم و همه دست اندرکاران برای برگزاری مرحله دوم انتخابات در شرایط کروناییرئیس جمهور برگزاری مرحله دوم انتخابات مجلس را حائز اهمیت عنوان کرد و از همه دست اندرکاران اعم از هیات های اجرایی و نظارت برای برگزاری مطلوب مرحله دوم انتخابات مجلس شورای اسلامی در برخی از حوزه های انتخابیه کشور، قدردانی کرد.
منبع: PadDolat - 🏆 18. / 51 ادامه مطلب »

هیئت دولت افغانستان برای شرکت در نشست بین‌الافغانی وارد قطر شدهیئت مذاکره کننده دولت افغانستان به ریاست عبدالله عبدالله، رئيس شورای عالی مصالحه‌ ملی برای شرکت در مذاکرات بین‌الافغانی وارد دوحه پایتخت قطر شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »