خطیب‌زاده: درخواست تعویق حکم اعدام احمدرضا جلالی در حال بررسی است

27/02/1401 12:05 ب.ظ

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت خارجه ایران، دربارهٔ حکم اعدام احمدرضا_جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی ایرانی سوئدی زندانی در ایران، گفت: «درخواست داده‌اند اجرای حکم در زمان دیگری انجام شود که در حال بررسی است.» اخبار_ایران

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت خارجه ایران، دربارهٔ حکم اعدام «احمدرضا جلالی»، پژوهشگر دوتابعیتی ایرانی سوئدی زندانی در ایران، گفت: «در ... «سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت خارجه ایران، دربارهٔ حکم اعدام «احمدرضا جلالی»، پژوهشگر دوتابعیتی ایرانی سوئدی زندانی در ایران، گفت: «درخواست داده‌اند اجرای حکم در زمان دیگری انجام شود که در حال بررسی است.

»

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، خطیب‌زاده روز دوشنبه در نشست خبری خود گفت: «احمدرضا جلالی سه سال قبل دستگیر شده و حکم امنیتی دارد و از طریق یکی از کشورهای اروپایی بر ضد امنیت ملی ایران کار کرده و باعث خسارات جانی علیه دانشمندان ما شده‌است. برخی گروکشی‌ها قابل قبول نیست. حکم جلالی صادر شده است.»

او با وجود این اضافه کرد: «درخواست داده‌اند اجرای حکم در زمان دیگری انجام شود که در حال بررسی است. قوه قضائیه این کار را پیگیری می‌کند.» سعید خطیب‌زاده در مورد کسانی که «درخواست داده‌اند» چیزی نگفته است، اما چهار روز پیشتر، مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا، «انریکه مورا»، در پایان سفر به تهران روز جمعه خبر داده بود که از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی را متوقف کنند. headtopics.com

خلاصش کنیدراحت میشه اینکه مدام درانتظارباشه دورازانسانیته

اين اعدام لحظه لحظه أست پس چيست😡😡مرگ بر نظام نكبت اسلامى 🤜🏻🤜🏻

ادامه مطلب:
iranwire »

پومپئو در بازدید از اردوگاه اشرف: رژیم ایران در ضعیف‌ترین موقعیت خود قرار داردمایک پومپئو از دولت دمکرات جو بایدن خواسته است تا «دستش را به سمت مقاومت ایران دراز کند و از ظرفیت‌های فوق‌العاده آن استفاده کند». با درود به خانم رجوی و مقاومت ایران گوه خوردی زیادی به این میگن. حرومزاده نگفت چقدر گرفته برای این گوه خوری زیادی؟ شایدم خاله مریم چند تا ۱۸ساله تپل پیش کش کرده که طرف بتونه این گوه خوری رو تحمل کنه .ریدم به قبر مسعود کونی و گایدم مریم جنده رو. که این لچک به سر دوباره سرباز ایرانی بکشه ؟ !! 🤣🤣🤣😂😂😃😃

فروش نان فانتزی در ایران «۷۰ درصد» افت کردرئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم از افت ۶۰ تا ۷۰ درصدی فروش نان فانتزی خبر داده و گفته است با ۱۰ برابر شدن قیمت آرد، پخت نان سالم از چرخه تولید خارج می‌شود. محمدجواد...

مسابقات فوتبال در ایران به دستور وزارت کشور بدون تماشاگر شدبرخی گمانه‌زنی‌ها حاکی است که با ظهور دوباره اعتراضات مردمی در شهرهای مختلف ایران در روزهای اخیر، وزارت کشور نگران است که دامنه این اعتراضات به ورزشگاه‌ها گسترش یابد. از وقتی ارز ۴۲۰۰ حذف شده جنس تو کشورهای همسایه خیلی گرون‌ شده 😂 معلومه بازار قاچاقچیا کساد شده :) BisimchiMedia برعکس واکنشهایی که در توییتر می‌بینم به نظر من دولتی که اعتماد به نفس حذف سیاست پوپولیستی مفسده‌زای ارز ترجیحی را دارد در میان مدت اطمینان بخش است. دولت ترسویی که از سر ضعف و اعتماد بنفس پایین مدام تصمیمات سخت رو به عقب می‌اندازد در میان مدت کشور را با فرسایشی عظیم دچار می‌کند.

کرمی: قیمت یک کیسه آرد در ایران 10 برابر شده استرئیس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم در ایران از افزایش 10 برابری نرخ یک کیسه آرد در این کشور خبر داد. - خبرگزاری آناتولی

حمایت شش سازمان و حزب جمهوری‌خواه از اعتراضات در ایرانشش سازمان و حزب جمهوری‌خواه ایرانی با انتشار بیانیه‌ای از اعتراضات مردمی در کشور نسبت به شرایط اقتصادی ایران حمایت کردند و خواستار آزادی بی‌قید و شرط بازداشت‌شدگان شدند. این شش سازمان کجان مال چی هستن؟اخه کصگاوا ۴تا پیرسگ دور هم جمع شدین چی میگین خف بابا خف

تغییر ساختار «ناجا»؛ تشکیل یک نهاد امنیتی جدید در ایرانمقامات انتظامی ایران از تغییر نام نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با عنوان اختصاری «ناجا» به فرماندهی کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران «فراجا» خبر

خواندن در ۲ دقیقه

«سعید خطیب‌زاده» سخنگوی وزارت خارجه ایران، دربارهٔ حکم اعدام «احمدرضا جلالی»، پژوهشگر دوتابعیتی ایرانی سوئدی زندانی در ایران، گفت: «درخواست داده‌اند اجرای حکم در زمان دیگری انجام شود که در حال بررسی است.»

به گزارش خبرگزاری‌های ایران، خطیب‌زاده روز دوشنبه در نشست خبری خود گفت: «احمدرضا جلالی سه سال قبل دستگیر شده و حکم امنیتی دارد و از طریق یکی از کشورهای اروپایی بر ضد امنیت ملی ایران کار کرده و باعث خسارات جانی علیه دانشمندان ما شده‌است. برخی گروکشی‌ها قابل قبول نیست. حکم جلالی صادر شده است.»

او با وجود این اضافه کرد: «درخواست داده‌اند اجرای حکم در زمان دیگری انجام شود که در حال بررسی است. قوه قضائیه این کار را پیگیری می‌کند.»

سعید خطیب‌زاده در مورد کسانی که «درخواست داده‌اند» چیزی نگفته است، اما چهار روز پیشتر، مذاکره‌کننده ارشد اتحادیه اروپا، «انریکه مورا»، در پایان سفر به تهران روز جمعه خبر داده بود که از مقامات جمهوری اسلامی خواسته است اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی را متوقف کنند.

آقای مورا در توییتی که صبح جمعه، ۲۳ اردیبهشت، منتشر کرد نوشته بود که از مقامات ایران خواسته است که آقای جلالی، پژوهشگر دوتابعیتی ایرانی سوئدی، را «بر اساس بشردوستی» آزاد کنند.

احمدرضا جلالی، پزشک و استاد دانشگاه ایرانی-سوئدی، در سال ۱۳۹۵ از سوی ماموران وزارت اطلاعات بازداشت و در دادگاه انقلاب تهران به اتهام «جاسوسی و فروش اطلاعات به اسرائیل» و «فساد فی‌الارض» به اعدام محکوم شد. آقای جلالی این اتهامات را همواره رد کرده است.

همزمان با اعتصاب غذای فرهاد میثمی، زندانی سیاسی، و شمار دیگری از فعالان مدنی و اجتماعی در داخل و خارج از زندان در اعتراض به اعلام اجرای حکم اعدام احمدرضا جلالی، کاربران شبکه‌های اجتماعی از روز چهارشنبه، ۲۱ اردیبهشت با هشتگ «جان، سپر جان» خواستار توقف حکم اعدام او شده‌اند.

دیروز هم فیلمی از تلویزیون دولتی ایران پخش شده است که دستگیری اخیر دو شهروند فرانسوی در ایران را مرتبط با اعتراضات سراسری معلمان عنوان می‌کند. جمهوری اسلامی در سال‌های اخیر تعداد زیادی از اتباع خارجی و ایرانی‌های دوتابعیتی را به اتهام‌های گوناگون بازداشت و مبادله کرده و این رویه حکومت بارها از سوی دولت‌ها و سازمان‌های حقوق بشری در سراسر دنیا محکوم و به «گروگان‌گیری» و «باج‌خواهی» با هدف «پیشبرد اهداف سیاسی» تعبیر شده است.