خطیب‌زاده: ایران پیشنهاداتی برای بازگشت به مذاکرات وین داد | DW | 16.05.2022

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است پس از سفر انریکه مورا به تهران، ایران پیرامون مذاکرات هسته‌ای 'پیشنهاداتی' داده که می‌تواند منجر به بازگشت همه طرفین به وین شود.

سخنگوی وزارت خارجه ایران گفته است پس از سفر انریکه مورا به تهران، ایران پیرامون مذاکرات هسته‌ای"پیشنهاداتی" داده که می‌تواند منجر به بازگشت همه طرفین به وین شود. اما شرط این بازگشت پذیرش این پیشنهادات از سوی ‌امریکاست.

مورا روز ۲۰ اردیبهشت به ایران سفر کرد و پس از بازگشت او جوزپ بورل خاطر نشان کرد که سفر مورا به ایران، به ''دو ماه بن‌بست'' در مذاکرات هسته‌ای ایران و غرب پایان داده و واکنش مقام‌های ایرانی به سفر و پیام‌های انریکه مورا، ''به اندازه کافی مثبت بوده است''.این که در یک یا دو نقطه اختلافاتی در مذاکرات داشته باشیم یک امر غیر طبیعی نیست.» او افزود: «آن چه که امروز در دسترس است چند قدم جلوتر از قبل از سفر آقای مورا به تهران است».

اشاره او به توییت سه روز پیش میخائیل اولیانوف است که نوشته بود: «اگر شرایط متفاوت بود، روسیه شاید می‌توانست کمک‌هایی به دو طرف بکند تا توافق بر سر برجام نهایی شود، اما اکنون نه.» بسیاری از کارشناسان نیز معتقدند که روسیه نمی‌خواهد بگذارد ایران جای خود را در بازار جهانی نفت بازیابد. هفته گذشته حمید حسینی رئیس اتحادیه صادرکنندگان نفت و گاز و پتروشیمی در گفت‌وگو با سایت"انتخاب" گزارش مؤسسات بین‌المللی در مورد کاهش صادرات نفت ایران به چین و افزایش واردات نفت ارزان‌تر روسیه به چین را تأیید کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بازگشت «شکارچیان تانک» به آسمان اروپاروز جمعه ۱۶ اردیبهشت، ۱۰ فروند جنگنده تهاجمی و پشتیبانی نزدیک هوایی اِی-۱۰سی تاندربولت ۲ گارد ملی هوایی آمریکا، وارد اروپا شدند. چهار فروند از این هواپیماها، به نروژ و شش...
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

بازگشت آرشام رضایی به زندان پیش از پایان مرخصی درمانیآرشام_رضایی زندانی سیاسی که چند روز قبل به مرخصی درمانی اعزام شده بود در توییتر خود خبر داد که باید بدون پایان مراحل درمان به زندان بازگردد. اخبار_ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

ورود تماشاگران به تمام ورزشگاه‌های ایران ممنوع شدخبرگزاری «ایرنا» خبر داده است که «حیدر بهاروند» با ارسال نامه‌ای به روسای هیات‌های فوتبال استان‌های کشور اعلام کرده با استناد به نامه ارسالی از وزارت کشور، برگزاری مسابقات فوتبال در سراسر ایران با حضور تماشاگران ممنوع خواهد بود. اخبار_ایران ورزشی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

شصت و پنجمین سالگرد ورود نخستین جت‌های جنگنده به ایراندر ۲۵ اردیبهشت ۱۳۳۶ نیروی هوایی شاهنشاهی ایران نخستین هواپیماهای جت جنگنده بمب‌افکن خود از نوع ریپابلیک اِف-۸۴جی تاندرجت را به‌عنوان کمک نظامی از نیروی هوایی آمریکا دریافت کرد.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

سقوط صادرات ایران به اوکراین و روسیه طی دو ماه گذشتهسخنگوی گمرک ایران از سقوط صادرات کشور به اوکراین و روسیه از زمان تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین خبر داده است.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

اعتراضات به گرانی در ایران؛ یک نفر کشته شدنماینده مجلس ایران کشته شدن یک نفر در اعتراضات به گرانی و افزایش قیمت‌ها در این کشور را تایید کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »