بازگشت «شکارچیان تانک» به آسمان اروپا

  • 📰 RadioFarda_
  • ⏱ Reading Time:
  • 103 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 45%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

روز جمعه ۱۶ اردیبهشت، ۱۰ فروند جنگنده تهاجمی و پشتیبانی نزدیک هوایی اِی-۱۰سی تاندربولت ۲ گارد ملی هوایی آمریکا، وارد اروپا شدند. چهار فروند از این هواپیماها، به نروژ و شش...

روز جمعه ۱۶ اردیبهشت، ۱۰ فروند جنگنده تهاجمی و پشتیبانی نزدیک هوایی اِی-۱۰سی تاندربولت ۲ گارد ملی هوایی آمریکا،چهار فروند از این هواپیماها، به نروژ و شش فروند دیگر به آلمان اعزام شدند، و فرماندهی اروپا و آفریقا نیروی هوایی آمریکا در پاسخ به سؤال نگارنده درباره اعزام این جنگنده‌ها، از شرکت آنها در رزمایش «» نیروی زمینی آمریکا خبر داد؛ این رزمایش از روز ۱۱ اردیبهشت در شرق و شمال اروپا، و به خصوص کشورهای حوزه بالتیک، برای مقابله با هجوم زمینی روسیه، به اجرا در آمد.

در عین حال از آخرین اعزام هواپیماهای اِی-۱۰سی به خاک اروپا جهت شرکت در یک رزمایش پاسخ سریع چهار سال گذشته است و با توجه به احتمال بازنشستگی این جنگنده‌های سالخورده، احتمال اعزام مجدد آنها به چنین رزمایشی وجود ندارد.تهاجم گسترده زمینی ارتش روسیه اوکراین بار دیگر اهمیت استفاده از هواپیماها و هلیکوپترهای جنگنده پشتیبانی نزدیک هوایی جهت مقابله با ستون‌های زرهی ارتش روسیه را به نمایش گذاشت.

در رزمایش پاسخ سریع امسال، ۹ هزار نفر از نیروهای نظامی ۱۷ کشور شرکت دارند که شامل دو هزار و ۷۰۰ سرباز و پرسنل نیروی هوایی و هوانیروز آمریکا نیز می‌شود. همچنین علاوه بر جنگنده‌های اِی-۱۰سی و ده‌ها هواپیمای ترابری و سوخت‌رسان نیروی هوایی آمریکا، هوانیروز ایالات متحده نیز نیز با هلیکوپترهای تهاجمی اِی اِچ-۶۴ئی گاردین، هلیکوپترهای هجومی یو اِچ-۶۰اِل و اِم بلک‌هاک و هلیکوپترهای ترابری سنگین سی اِچ-۴۷اِف شینوک در این رزمایش شرکت دارد.

تمامی ای-۱۰های عملیاتی آمریکا در سال‌های ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۰ به سطح اِی-۱۰سی ارتقا یافته‌اند، و در جریان این ارتقا یک کامپیوتر جدید، آلات دقیق پیشرفته شامل نمایشگرهای چندمنظوره رنگی با قابلیت نمایش نقشه متحرک، سامانه هدایتی هوتاس و در نهایت یک سامانه مدیریت سلاح دیجیتالی جدید بر روی هواپیما نصب شده است.این ارتقا امکان استفاده از تسلیحات دور ایستای جدیدی برای این جنگنده‌ها فراهم کرد؛ از بمب‌های هدایت لیزری و ماهواره‌ای تا راکت‌های ۲.۷۵ اینچی هدایت لیزری.

در طول جنگ خلیج فارس اول در سال‌های ۱۹۹۰ و ۱۹۹۱، نیروی هوایی آمریکا مجموعاً ۹۶ فروند اِی-۱۰اِی و ۶۰ فروند نمونه مراقبتی آن یعنی او اِی-۱۰اِی را به پایگاه هوایی ملک فهد اعزام کرد. جنگنده‌هایی متعلق به هفت اسکادران شکاری تاکتیکی که در جریان عملیات طوفان صحرا که بخش عمده‌ای از آنها در روزهای در ۱۶ ژانویه تا ۲۸ فوریه ۱۹۹۱ به کار رفتند.

چند ماه پس از عملیات طوفان صحرا، شماری از این جنگنده‌ها به پایگاه هوایی اینجرلیک در ترکیه منتقل شده و از آنجا صدها مأموریت جنگی به منظور محافظت از آوارگان کرد در شمال عراق به انجام رساندند و مانع از حملات ارتش عراق به آنها شدند. پس از آن، و با تعطیلی پایگاه بنتواترز، یک اسکادران از جنگنده‌های اِی-۱۰اِی این پایگاه به اسپانگدالِم در آلمان منتقل شدند. جنگنده‌هایی که در جنگ بالکان ۱۷۰۰ مأموریت جنگی به انجام رساندند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 13. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا سفر مورا به تهران را «مثبت» خواندجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در حاشیه اجلاس «گروه هفت» در شمال آلمان در گفت‌وگو با خبرنگاران نتیجه سفر انریکه مورا مذاکره‌کننده ارشد اروپا به اشتباه کرد
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

آمريکا می‌گويد علی‌رغم سفر نماينده اتحاديه اروپا به تهران احيای برجام قطعی نيستوزارت خارجه آمريکا روز جمعه و پس از ارزيابی خوشبينانه مسئول سياست خارجی اتحاديه اروپا از نتايج سفر انريکه مورا به تهران اعلام کرد که احيای برجام هنوز قطعی نيست. تا ولادیمیر ب سید علی کینه مجوز ندهد برجام به بهانه سپاه و غیره معلق باقی خواهد ماند.به دلیل تجاوز روسیه مافیایی به اوکراین به سید کینه دستور داده شد که برای فشار به تامین منابع انرژی فسیلی و گران ماندن آن علاوه بر معلق کردن مذاکرات هر ازچندی بایک تهدید فضای تنش درمنطقه راحفظ کند
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

نقد پیروز حناچی به طرح مجلس: به دوران قاجار برگشتیم!پیروز حناچی ـ استاد دانشگاه و شهردار پیشین تهران ـ طرح نمایندگان مجلس با عنوان «استفاده بهینه از اشیاء باستانی و گنج‌ها» را تداعی‌کنندۀ قرارداد ننگین ۱۹۰۰ دانست که در دوران قاجار انحصار دائمی کاوش و خروج آثار باستانی را به فرانسه واگذار کرد و کشور برای ابطال آن متحمل هزینه‌های سنگینی شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

آمریکا می‌گوید روسیه ده‌ها هزار اوکراینی را به زور به سرزمین‌های تحت کنترل خود برده استایالات متحده روز پنج‌شنبه روسیه را متهم کرد که ده‌ها هزار اوکراینی را به‌خاطر مقاومت خود در برابر تهاجم ارتش روسیه به اجبار به سرزمین‌های تحت کنترل خود برده است. 🙏🇺🇦😡😪
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

دستور رئیس‌جمهور برای رسیدگی سریع به درخواست‌های معترضان به عدم دریافت یارانه‌هارئیس جمهور پس از استماع آخرین گزارش ها از نحوه اجرای طرح ملی مردمی سازی و عادلانه کردن یارانه ها از مسئولان مربوطه خواست که به درخواست های معترضان عدم دریافت یارانه ها در کوتاه ترین زمان ممکن و به شکل عادلانه و ضابطه مند، رسیدگی کنند.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

شبکه‌‌های اجتماعی: ادامه اعتراضات به گرانی در ایران و حمله به معترضان | DW | 13.05.2022نه تنها اعتراض به گرانی ، بلکه برای سرنگونی خامنه‌ای و حکومت اسلامی تروریستی جمعه ۲۳ اردیبهشت چرا فیلم نگذاشتید؟ چرا شعارها را پخش نکردید؟ فقط ماسمالی کنید حرکت مردم را
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »