خطر آلودگی زیست‌محیطی با گسترش آتش سوزی در جنگل‌های سیبری افزایش یافت

  • 📰 euronews_pe
  • ⏱ Reading Time:
  • 51 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 59%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

آتش سوزیهای گسترده در جنگل های سیبری تاکنون بیش از دویست منطقه در جنگل های وسیع سیبری را درگیرکرده است.

وزیر کشور ترکیه روز پنجشنبه اعلام کرد که به دنبال سقوط یک فروند هواپیمای متعلق به پلیس این کشور هفت نفر از کادر امنیتی کشته شدند.

این هواپیمای کوچک در منطقه ای کوهستانی در استان وان در شرق ترکیه و در نزدیکی مرز ایران سقوط کرد. به گفته سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه هواپیمای متعلق به پلیس این کشور از یک ماموریت نظارت و شناسایی باز می گشت و در ارتفاع ۲۲۰۰ متری با کوه آرتوس برخورد کرد. جستجوگران لاشه این هواپیما را حدود ساعت سه صبح یافتند. همه سرنشینان از جمله دو خلبان هواپیما از اعضای پلیس ترکیه بودند.علت سقوط این هواپیما که هنگام بازگشت به فرودگاه فرید ملن در شهر وان سقوط کرد در دست بررسی است. محل ماموریت هواپیمای ساقط شده مناطق استان وان و استان اکثرا کردنشین حکاری بود. استان حکاری با ایران و عراق هم مرز است.

نیروهای امنیتی پیش از این در این منطقه با شورشیان عضو حزب کارگران کردستان ترکیه درگیر شده بودند. با این حال هنوز مشخص نیست که ماموریت هواپیمای متعلق به پلیس با عملیات علیه «پ کا کا» ارتباطی داشته یا خیر.استاندار وان در صفحه توئیتر خود ضمن ستایش از هفت «قهرمانی» که در این سانحه هوایی کشته شدند به خانواده آنها تسلیت گفت. سقوط هواپیماهای متعلق به نیروهای امنیتی در ترکیه مسبوق به سابقه است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 8. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آتش سوزی در پاساژ علاءالدین/اطفاء حریق توسط پرسنل آموزش دیده پاساژسخنگوی سازمان آتش نشانی با اعلام حریق در پاساژ علاءالدین گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه این پاساژ به سیستم های اعلام حریق مجهز شده است این آتش سوزی به سرعت توسط پرسنل آموزش دیده در پاساژ کنترل شده است.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

مهار آتش در شناورسازی بوشهر؛ علت نامعلوم | DW | 15.07.2020آتش سوزی در کارخانه لنج‌سازی بوشهر پس از پنج ساعت خاموش شد. مدیریت بحران استان از سوختن هفت لنج خبر داده و برآورد خسارات را به بعد موکول کرده است. این چندمین مورد حریق در واحدهای صنعتی و شهری ایران در هفته‌های اخیر است.
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »

آتش سوزی دو مرکز صنعتی در مرکز و جنوب ایران
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کارخانه شناور سازی در بوشهر آتش گرفت
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

اختلال در اینترنت ایران در پی جهانی شدن طوفان توییتری #اعدام_نکنیددر پی بالاگرفتن اعتراضات به تایید حکم اعدام سه معترض ایرانی که در تظاهرات آبان ۱۳۹۸ شرکت داشتند، سازمان نظارت بر اینترنت 'نت بلاکز' خبر داده است که از ساعت نه و نیم سه‌شنبه شب به وقت ایران، اینترنت در این کشور قطع یا مختل شده است. اختلال اینترنتی در ایران ساعاتی پس از آن روی داد که کاربران اینترنت در اعتراض به تایید حکم اعدام امیر حسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی، با اعدام‌_نکنید کارزاری توییتری به راه انداختند.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

نگاهی به امنیت اجتماعی در عصر قرنطینه‌ در گفت‌وگو با یک جامعه‌شناسبرای کنترل و مقابله با شیوع این بیماری، باید فردیت را تا حدودی کنار گذاشت و از توصیه‌های یکپارچه سازمان جهانی بهداشت و مقررات بهداشتی دولت‌ها پیروی کرد. سعید پیوندی، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه لورن فرانسه توجه به فردیت و آزادی فردی به عنوان یکی از اصول مدرنیته را بازگشت ناپذیر می‌داند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »