خطر آلودگی زیست‌محیطی با گسترش آتش سوزی در جنگل‌های سیبری افزایش یافت

16/07/2020 04:47:00 ب.ظ

خطر آلودگی زیست‌محیطی با گسترش آتش سوزی در جنگل‌های سیبری افزایش یافت

آتش سوزی جنگل, جنگل

خطر آلودگی زیست‌محیطی با گسترش آتش سوزی در جنگل ‌های سیبری افزایش یافت

آتش سوزیهای گسترده در جنگل های سیبری تاکنون بیش از دویست منطقه در جنگل های وسیع سیبری را درگیرکرده است.

وزیر کشور ترکیه روز پنجشنبه اعلام کرد که به دنبال سقوط یک فروند هواپیمای متعلق به پلیس این کشور هفت نفر از کادر امنیتی کشته شدند.این هواپیمای کوچک در منطقه ای کوهستانی در استان وان در شرق ترکیه و در نزدیکی مرز ایران سقوط کرد. به گفته سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه هواپیمای متعلق به پلیس این کشور از یک ماموریت نظارت و شناسایی باز می گشت و در ارتفاع ۲۲۰۰ متری با کوه آرتوس برخورد کرد.

جستجوگران لاشه این هواپیما را حدود ساعت سه صبح یافتند. همه سرنشینان از جمله دو خلبان هواپیما از اعضای پلیس ترکیه بودند.به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندیدعلت سقوط این هواپیما که هنگام بازگشت به فرودگاه فرید ملن در شهر وان سقوط کرد در دست بررسی است. محل ماموریت هواپیمای ساقط شده مناطق استان وان و استان اکثرا کردنشین حکاری بود. استان حکاری با ایران و عراق هم مرز است.

ادامه مطلب:
euronews فارسی »

اعتراف صریح بازداشت‌شدگان اغتشاشات گیلان به آشوب و آسیب‌رسانی به اموال عمومی + فیلم- اخبار گیلان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

آتش سوزی در پاساژ علاءالدین/اطفاء حریق توسط پرسنل آموزش دیده پاساژسخنگوی سازمان آتش نشانی با اعلام حریق در پاساژ علاءالدین گفت: خوشبختانه با توجه به اینکه این پاساژ به سیستم های اعلام حریق مجهز شده است این آتش سوزی به سرعت توسط پرسنل آموزش دیده در پاساژ کنترل شده است.

مهار آتش در شناورسازی بوشهر؛ علت نامعلوم | DW | 15.07.2020آتش سوزی در کارخانه لنج‌سازی بوشهر پس از پنج ساعت خاموش شد. مدیریت بحران استان از سوختن هفت لنج خبر داده و برآورد خسارات را به بعد موکول کرده است. این چندمین مورد حریق در واحدهای صنعتی و شهری ایران در هفته‌های اخیر است.

آتش سوزی دو مرکز صنعتی در مرکز و جنوب ایران

کارخانه شناور سازی در بوشهر آتش گرفت

اختلال در اینترنت ایران در پی جهانی شدن طوفان توییتری #اعدام_نکنیددر پی بالاگرفتن اعتراضات به تایید حکم اعدام سه معترض ایرانی که در تظاهرات آبان ۱۳۹۸ شرکت داشتند، سازمان نظارت بر اینترنت 'نت بلاکز' خبر داده است که از ساعت نه و نیم سه‌شنبه شب به وقت ایران، اینترنت در این کشور قطع یا مختل شده است. اختلال اینترنتی در ایران ساعاتی پس از آن روی داد که کاربران اینترنت در اعتراض به تایید حکم اعدام امیر حسین مرادی، سعید تمجیدی، و محمد رجبی، با اعدام‌_نکنید کارزاری توییتری به راه انداختند.

نگاهی به امنیت اجتماعی در عصر قرنطینه‌ در گفت‌وگو با یک جامعه‌شناسبرای کنترل و مقابله با شیوع این بیماری، باید فردیت را تا حدودی کنار گذاشت و از توصیه‌های یکپارچه سازمان جهانی بهداشت و مقررات بهداشتی دولت‌ها پیروی کرد. سعید پیوندی، استاد جامعه‌شناسی دانشگاه لورن فرانسه توجه به فردیت و آزادی فردی به عنوان یکی از اصول مدرنیته را بازگشت ناپذیر می‌داند.

Aa وزیر کشور ترکیه روز پنجشنبه اعلام کرد که به دنبال سقوط یک فروند هواپیمای متعلق به پلیس این کشور هفت نفر از کادر امنیتی کشته شدند.جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره جزییات حریق در پاساژ علاءالدین گفت: در ساعت 11:23 یک مورد حادثه حریق در پاساژ علاءالدین به سامانه 125 سازمان آتش نشانی اعلام می شود.مدیرکل مدیریت بحران استان بوشهر از مهار آتش‌سوزی کارخانه لنج سازی و شروع لکه‌گیری و خنک‌سازی محل خبر می‌دهد.استان‌وایر- کارخانه لنج‌سازی «دلوار کشتی» بوشهر در منطقه «تنگک» و  مجتمع آلومینیوم لامرد در استان فارس طعمه حریق شدند.

این هواپیمای کوچک در منطقه ای کوهستانی در استان وان در شرق ترکیه و در نزدیکی مرز ایران سقوط کرد. به گفته سلیمان سویلو، وزیر کشور ترکیه هواپیمای متعلق به پلیس این کشور از یک ماموریت نظارت و شناسایی باز می گشت و در ارتفاع ۲۲۰۰ متری با کوه آرتوس برخورد کرد. در طبقه اول پاساژ بخشی از سیم کشی ها در سقف کاذب دچار حریق شده بودند. جستجوگران لاشه این هواپیما را حدود ساعت سه صبح یافتند. جهانگیر دهقانی، باد شدید و فایبرگلاس به کار رفته در ساخت لنج را عامل طول کشیدن اطفای حریق دانسته و از سوختن دستکم هفت لنج خبر داده است. همه سرنشینان از جمله دو خلبان هواپیما از اعضای پلیس ترکیه بودند.  سخنگوی سازمان آتش نشانی خاطرنشان کرد: نیروهای آتش نشان نیز به محض رسیدن به محل حادثه نسبت به تخلیه دود در این مکان اقدام کرده و ایمن سازی های لازم را انجام داده و کمتر از 20 دقیقه این عملیات به پایان رسیده و آتش نشانان محل حادثه را ترک کردند. به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید علت سقوط این هواپیما که هنگام بازگشت به فرودگاه فرید ملن در شهر وان سقوط کرد در دست بررسی است. فاز نخست مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب که در منطقه ویژه اقتصادی شهرستان لامرد قرار دارد، اردیبهشت ۹۹ به بهره‌برداری رسیده بود.

محل ماموریت هواپیمای ساقط شده مناطق استان وان و استان اکثرا کردنشین حکاری بود. وی ادامه داد: خوشبختانه پاساژ علاءالدین در دو الی سه سال گذشته اقدامات خوبی از جمله آموزش به پرسنل پاساژ، نصب سیستم های اعلام حریق و . پس از آتش‌سوزی، دود غلیظی این منطقه مسکونی و تجاری را فرا گرفت. استان حکاری با ایران و عراق هم مرز است. نیروهای امنیتی پیش از این در این منطقه با شورشیان عضو حزب کارگران کردستان ترکیه (پ کا کا) درگیر شده بودند.. با این حال هنوز مشخص نیست که ماموریت هواپیمای متعلق به پلیس با عملیات علیه «پ کا کا» ارتباطی داشته یا خیر. کاربران شبکه‌های اجتماعی اما آتش‌سوزی‌های پیاپی در مراکز دولتی را"مشکوک" و پرسش برانگیز خوانده و در باره دلایل امر گمانه‌زنی کرده‌اند. حکم بازداشت بیش از ۴۰۰ نفر به ظن ارتباط با جنبش گولن در ترکیه صادر شد استاندار وان در صفحه توئیتر خود ضمن ستایش از هفت «قهرمانی» که در این سانحه هوایی کشته شدند به خانواده آنها تسلیت گفت.  لینک کوتاه.

سقوط هواپیماهای متعلق به نیروهای امنیتی در ترکیه مسبوق به سابقه است. در جریان سقوط یک فروند هواپیمای نظامی در استان ازمیر در سال ۲۰۱۸ میلادی دو خلبان آن کشته شده بودند. فاز دوم پتروشیمی ماهشهر (تندگویان)، نیروگاه زرگان اهواز، پست اصلی برق شیراز، نیروگاه حرارتی تبریز از جمله این موارد هستند. هم‌رسانی این مطلب: .