آتش سوزی دو مرکز صنعتی در مرکز و جنوب ایران

26/04/1399 01:07 ق.ظ

کارخانه لنج‌سازی «دلوار کشتی» بوشهر در منطقه «تنگک» و مجتمع آلومینیوم لامرد در استان فارس طعمه حریق شدند. ویدیوهای منتشر شده از این حادثه نشان می‌دهند دست‌کم هفت شناور دچار آتش‌سوزی شده‌ و دود وسیعی محدوده این کارخانه را فراگرفته است. اخبار_ایران

»، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری بوشهر با تایید این خبر گفت: «عملیات مهار آتش‌سوزی توسط نیروهای آتش‌نشان در حال انجام است.

» ویدیوهای‎ منتشر شده از این حادثه نشان می‌دهند دست‌کم هفت شناور دچار آتش‌سوزی شده‌ و دود وسیعی محدوده این کارخانه را فراگرفته است.

این کارخانه در زمینه تولید و ساخت شناورهای فایبرگلاس فعالیت دارد و فاصله چندانی هم با نیروگاه اتمی بوشهر ندارد. رسانه‌های ایران هم‌چنین گزارش کرده‌اند که آتش‌سوزی در کارخانه «مجتمع آلومینیوم جنوب لامرد» که دیروز شروع شده بود، مهار شده است.

فاز نخست مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب که در منطقه ویژه اقتصادی شهرستان لامرد قرار دارد، اردیبهشت ۹۹ به بهره‌برداری رسیده بود. محصولات این مجتمع در صنایع هوافضا، صنایع دفاعی، صنایع خودرویی، صنعت ساختمانی، صنایع کابل و مفتول سازی و صنایع بسته بندی، استفاده می‌شود. headtopics.com

در هفته‌های اخیر چندین مرکز صنعتی نظامی و مرتبط با فعالیت‌های نظامی در ایران دچار حادثه شده‌اند. مقام‌های جمهوری اسلامی تاکنون حاضر نشده‌اند علت اصلی این حوادث را با ذکر جزئیات تشریح کنند.

ادامه مطلب:
iranwire »

مهار آتش در شناورسازی بوشهر؛ علت نامعلوم | DW | 15.07.2020آتش سوزی در کارخانه لنج‌سازی بوشهر پس از پنج ساعت خاموش شد. مدیریت بحران استان از سوختن هفت لنج خبر داده و برآورد خسارات را به بعد موکول کرده است. این چندمین مورد حریق در واحدهای صنعتی و شهری ایران در هفته‌های اخیر است.

کارخانه شناور سازی در بوشهر آتش گرفت

آتش در ناو بونهوم ریچارد، ضربه به توان دریایی آمریکاآتش در ناو_بونهوم ریچارد، ضربه به توان دریایی آمریکا | ناو چند میلیارد دلاری آمریکا در حالی می‌سوزد که امیدی به بازگشت آن نیست و علاوه بر از دست دادن میلیاردها دلار، توانایی دریایی ایالات متحده هم ضربه جدی خورده است

تعطیلی یک‌هفته‌ای برخی اماکن در تهران/تذکر کتبی و شفاهی به ۱۰ مرکز متخلفمعاون امنیتی و انتظامی استانداری تهران با اشاره به تعطیلی یک هفته‌ای برخی مراکز و اماکن در استان تهران، گفت: فعالیت باشگاه‌های ورزشی، مراکز تفریحی، باغ‌وحش‌ها، مراکز آبی، شهربازی‌ها، استخرهای سرپوشیده، باشگاه‌های بدن‌سازی، برگزاری هرگونه مراسم اجتماعی، ‌فرهنگی، مذهبی و همایش‌ها،‌ کافی‌شاپ‌ها، چای‌خانه‌ها و تالارهای پذیرایی به مدت یک هفته ممنوع می‌شود.

مقابله با شعله‌های آتش ناو آمریکایی چند روز طول خواهد کشید- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimمقابله با آتش ناو آمریکایی چند روز طول می‌کشد سی‌ان‌ان: در حالی که تاکنون ۵۹ نفر بر اثر آتش سوزی ناو جنگی بونهام ریچارد زخمی شده‌اند، مقام‌های فدرال و آتش نشانی بر این باورند که مهار کامل این آتش چند روز زمان نیاز خواهد داشت BonhommeRichard

حریق در دو منطقه صنعتی جنوب ایران؛ آتش‌سوزی گسترده لنج‌سازی بوشهر مهار شدچند مورد انفجار یا آتش‌سوزی طی هفته‌های گذشته در نقاط مختلف ایران گزارش شده است. انفجار در مجتمع غنی‌سازی نطنز یکی از این حوادث بود.

استان‌وایر- کارخانه لنج‌سازی «دلوار کشتی» بوشهر در منطقه «تنگک» و مجتمع آلومینیوم لامرد در استان فارس طعمه حریق شدند.جهانگیر دهقانی

»، مدیرکل دفتر مدیریت بحران استانداری بوشهر با تایید این خبر گفت: «عملیات مهار آتش‌سوزی توسط نیروهای آتش‌نشان در حال انجام است.»

ویدیوهای‎ منتشر شده از این حادثه نشان می‌دهند دست‌کم هفت شناور دچار آتش‌سوزی شده‌ و دود وسیعی محدوده این کارخانه را فراگرفته است.

این کارخانه در زمینه تولید و ساخت شناورهای فایبرگلاس فعالیت دارد و فاصله چندانی هم با نیروگاه اتمی بوشهر ندارد.

رسانه‌های ایران هم‌چنین گزارش کرده‌اند که آتش‌سوزی در کارخانه «مجتمع آلومینیوم جنوب لامرد» که دیروز شروع شده بود، مهار شده است.

فاز نخست مجتمع صنایع آلومینیوم جنوب که در منطقه ویژه اقتصادی شهرستان لامرد قرار دارد، اردیبهشت ۹۹ به بهره‌برداری رسیده بود.

محصولات این مجتمع در صنایع هوافضا، صنایع دفاعی، صنایع خودرویی، صنعت ساختمانی، صنایع کابل و مفتول سازی و صنایع بسته بندی، استفاده می‌شود.

در هفته‌های اخیر چندین مرکز صنعتی نظامی و مرتبط با فعالیت‌های نظامی در ایران دچار حادثه شده‌اند.

مقام‌های جمهوری اسلامی تاکنون حاضر نشده‌اند علت اصلی این حوادث را با ذکر جزئیات تشریح کنند.

📩اگر به اطلاعات تکمیلی درباره این خبر دسترسی دارید، لطفاً با این ایمیل با ما تماس بگیرید: