خطاب به رهبر ایران: اگر از بی‌عدالتی‌ها اطلاع ندارید، گروه تحقیق و تفحص بفرستید

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 64 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 29%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

«مریم_ابراهیم‌وند»، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده، که در زندان به سر می‌برد، در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی از تداوم بازداشت خود و شرایط «زندان اوین» در دوران کرونا انتقاد کرده و خواسته گروهی را برای تحقیق و تفحص به زندان اوین بفرستد. اطلاع_رسانی

«مریم ابراهیم‌وند»، نویسنده، کارگردان و تهیه‌کننده، که در زندان به سر می‌برد، در نامه‌ای به رهبر جمهوری اسلامی از تداوم بازداشت خود و شرایط «زندان اوین» در دوران کرونا انتقاد کرده و خواستار رسیدگی شده است. از «علی خامنه‌ای»، رهبر ایران، خواسته گروهی را برای تحقیق و تفحص به زندان اوین بفرستد.

او در بخشی از نامه خود نوشته است: «پیش از این در بهمن ماه ۱۳۹۸ حضورا شرایط خود را به آقای "ابراهیم رییسی"، ریاست محترم قوه قضاییه، طی دیدار با زندانیان توضیح دادم. اما متاسفانه تا کنون هیچ‌گونه تمهیدی جهت شرایط این‌جانب اعمال نشده و با التفات به حکومت قانون جدید مورخ ۱۱ تیر ماه ۱۳۹۹ کاهش مجازات برای زندانیان سیاسی اعمال نشده است.»

او در ابتدای نامه خود خطاب به رهبر ایران نوشته است: «به اتهام‌های "ساخت فیلم مذهبی با محوریت شهدای منا و مطالعه روزانه کتاب‌های علمی شابک‌دار و به اشتراک گذاشتن آن‌ها در صفحه شخصی اینستاگرام و درج مطلبی با مصداق رفتارهای سپاه موجبات سرخوردگی و تباهی آینده جوانان شده، به طوری که موجب مهاجرت امثال من را به خارج از کشور فراهم می‌نماید"، بازداشت شدم و به مدت ۲ ماه در انفرادی دو الف مورد شکنجه روحی و روانی قرار گرفتم و از تمام حقوق قانونی‌ام تا ۲ سال محروم شدم.

در بخش دیگری از این نامه، از سختی‌هایی نوشته شده است که زندانیان اوین به خاطر شرایط جدید ناشی از شیوع ویروس کرونا متحمل می‌شوند. نداشتن اجازه ملاقات حضوری برای بسیاری از آن‌ها، در کنار کمتر شدن زمان تماس‌ تلفنی با خانواده‌ها، از جمله محدودیت‌هایی است که خانم ابراهیم‌وند در این نامه به آن‌ها اشاره کرده است. او تاکید می‌کند، با شیوع ویروس کرونا، ملاقات‌های کابینی نیز در اتاق‌هایی با میله‌های آهنی و شیشه‌های نشکن انجام می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

ارزیابی گمراه کننده ظریف؛ توییت وزیر خارجه ایران درباره بی‌علاقگی ترامپ به جنگ گرم
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

رابرت دسترو: شکنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی، توهین به مردم ایران استرابرت دسترو: شکنجه در زندان‌های جمهوری اسلامی، توهین به مردم ایران است پیش از این وزیر خارجه ایالات متحده، در پیامی با اشاره به گزارش اخیر عفو بین‌الملل در مورد ایران، آن را آشکارکننده «جزئیاتی از فساد و بیرحمی رژیم و شکنجه زندانیان» دانسته بود.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

آیت‌الله صانعی؛ عالمی که خیلی زود عطای قدرت در ایران را به لقایش بخشیدآیت‌الله یوسف صانعی از مراجع شیعی منتقد حکومت ایران که چند سال پس از انقلاب قید حضور در قدرت را زد و دوباره به کتاب و مدرسه روی آورد امروز صبح درگذشت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

شمار مبتلایان به کرونا در افغانستان به 38 هزار و 606 نفر رسید
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

مایک پمپئو: پس از نزدیک به دو دهه،‌ افغانستان برای رسیدن به صلح داخلی مذاکره می‌کندصدای آمریکا یک سازمان بین المللی خبری و رسانه ای است که از خاورمیانه تا شرق آسیا و اروپا را تحت پوشش قرار داده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

با سرفه و نفس‌تنگی به انتقال بهنام موسیوند به زندان رجایی‌شهر اعتراض کردند
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »