خشم اصولگرایان از علنی شدن اختلافات یزدی و آملی لاریجانی | DW | 19.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 60 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 27%
  • Publisher: 63%

اصولگرایان از علنی شدن جدال لفظی دو رئیس پیشین قوه قضائیه ایران ناخشنود به نظر می‌رسند. علاوه بر چهره‌های سرشناس این جریان، رسانه‌های اصولگرا نیز از کشیده شدن اختلافات محمد یزدی و صادق لاریجانی به عرصه عمومی ناراضی‌اند.

ایران اخبار, ایران سرفصلها

کشیده شدن اختلافات صادق آملی لاریجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و رئیس پیشین قوه قضائیه ایران و محمد یزدی دبیر جامعه مدرسین حوزه علمین قم و عضو شورای نگهبان، به افکار عمومی جریان موسوم به اصولگرا را برآشفته است. اغلب رسانه‌های این جریان نیز از علنی شدن جدال لفظی آملی لاریجانی و یزدی ابراز نارضایتی کرده‌اند.

صادق آملی لاریجانی دیروز یکشنبه در نامه شدیداللحنی به اظهارات اخیر محمد یزدی در مورد خود واکنش نشان داد و او را به گفتن"مطالب موهن" و"تکرار دروغ" متهم کرد. محمد یزدی در واکنش به نامه منتسب به رئیس سابق قوه قضائیه به خامنه‌ای و تهدید او مبنی بر ترک ایران، ضمن انتقاد شدید از عملکرد آملی لاریجانی گفته بود: «شما در قم هم خیلی موثر نبودید چه برسد در نجف.»

موضوع اختلاف یزدی و آملی لاریجانی در صفحه نخست روزنامه جوان نیز جای گرفته است. این روزنامه منتسب به سپاه پاسداران زیر عنوان"مردم کجای دعوای شما هستند؟!"، به"آقایان رؤسای قوه قضائیه سابق و اسبق" توصیه کرده است که «اگر بحثی پیرامون"از کجا آورده‌ای؟"ها دارند، آن را از مسیر قانونی خود، یعنی دستگاهی که ۱۰ سال بر مسند آن نشستند، پیگیری کنند و نه پشت بلندگو! باقی هم که اختلافات شخصی است و علنی کردنش دون شأن آقایان.

پیش‌تر خبری مبنی بر نامه صادق لاریجانی به علی خامنه‌ای در اعتراض به بازداشت اکبر طبری و تهدید تلویحی او به مهاجرت به نجف در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده بود. روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام اما ضمن تکذیب این خبر اعلام کرد که گزارش‌ها درباره نامه آملی لاریجانی به رهبر جمهوری اسلامی درباره برخی متهمان یا"هجرت به نجف اشرف" صحت ندارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

وزیر اطلاعات:باید از دو قطبی شدن دانشگاه ها در دوران انتخابات جلوگیری کردوزیر اطلاعات تاکید کرد که باید از دو قطبی شدن فضای دانشگاه ها در دوران انتخابات و موج سواری دشمنان جلوگیری کرد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

موافقت ایتالیا با پیاده شدن 27 کودک از کشتی «بازوهای باز»دولت ایتالیا با پیاده شدن 27 تن از پناهجویان زیر 18 سال از کشتی «بازوهای باز» در جزیره لامپدوسا در جنوب ایتالیا موافقت کرد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

پس از بخشیده شدن قصاص| «محمدعلی نجفی» به حکم دادگاه علیه خود اعتراض کردعلی رغم بخشش قصاص «محمدعلی نجفی» از سوی خانواده «میترا استاد»، این متهم به صدور حکم دادگاه علیه خود اعتراض کرده است. خبرگزاری تسنیم روز دوشنبه ۲۸ مرداد به نقل از یک منبع آگاه نوشت که محمدعلی نجفی م
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پشیمانی از ازدواج از پیامدهای کودک همسری استتهران- ایرنا- عضو انجمن علمی روانپزشکان گفت: مشکل عمده ای که برای زوج هایی که زیر ۱۸ سال ازدواج می کنند این است که بعد از گذشتن مدتی از زندگی مشترک، پشیمان می شوند. طرفین در این مواقع متوجه می شوند آن فردی که به همسری برگزیده، شخصی نیست که در نظر داشته است.
منبع: IRNA_1313 - 🏆 6. / 63 ادامه مطلب »

هند می‌گوید که فعلا به سیاست «خودداری از آغاز استفاده از تسلیحات هسته‌ای» پایبند می‌ماند🔺هند می‌گوید که فعلا به سیاست «خودداری از آغاز استفاده از تسلیحات هسته‌ای» پایبند می‌ماند ⚡️هند می گوید همچنان به سیاست خودداری از آغاز استفاده از تسلیحات هسته‌ای، پایبند است؛ اما آینده این سیاست به شرایط بستگی خواهد داشت.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد از استقبال رئیس جمهور آلمان از سفیر جدید ایران | DW | 17.08.2019مراسم تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران در آلمان مورد انتقاد قرار گرفته. برخی از سیاستمداران آلمانی از استقبال 'باشکوه' از سفیر ایران خرده گرفته‌اند. دفتر ریاست جمهوری می‌گوید که مراسم عادی و طبق مقررات دیپلماتیک بوده است
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »