انتقاد از استقبال رئیس جمهور آلمان از سفیر جدید ایران | DW | 17.08.2019

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 55 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 25%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مراسم تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران در آلمان مورد انتقاد قرار گرفته. برخی از سیاستمداران آلمانی از استقبال 'باشکوه' از سفیر ایران خرده گرفته‌اند. دفتر ریاست جمهوری می‌گوید که مراسم عادی و طبق مقررات دیپلماتیک بوده است

مراسم تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران در آلمان مورد انتقاد قرار گرفته. برخی از سیاستمداران آلمانی از استقبال"باشکوه" از سفیر ایران خرده گرفته‌اند. دفتر ریاست جمهوری می‌گوید که مراسم عادی و طبق مقررات دیپلماتیک بوده است

بیلد این پرسش را طرح کرده است که"آیا از سفیر کشور جنایتکاری مثل ایران باید مثل همه سفرا استقبال می‌شد؟" این روزنامه در ادامه گزارش خود برای یافتن پاسخ این پرسش سراغ چند سیاستمداران آلمانی رفته است. ونتزل میشانسکی، مدیر شاخه آلمان سازمان دیده‌بان حقوق بشر هم گفته است: «رئیس جمهور آلمان متعهد است از حقوق بشر در هر کجای جهان هم باشد دفاع کند، به ویژه هنگامی که با نمایندگان رژیم های سرکوبگر دیدارمی‌کند. در ایران در حال حاضر زنان به خاطر حجاب در زندان هستند. کارشناسان محیط زیست با مجازات اعدام روبرو هستند. رئیس جمهور آلمان باید در چنین مراسمی به نقض آشکار حقوق بشر هم بپردازد.»

بکر همچنین پیشنهاد کرده است که رئیس جمهور آلمان باید به مبارزات مخالفان دولت ایران برای دموکراسی و آزادی احترام بگذارد و نمایندگان اپوزیسیون این کشور را هم به کاخ خود دعوت کند.دفتر ریاست جمهوری آلمان این بار هم در پاسخ به انتقاد روزنامه بیلد از مراسم تقدیم استوارنامه سفیر جدید ایران واکنش نشان داد.یک سخنگوی دفتر ریاست جمهوری آلمان در پاسخ به انتقادهای بیلد توضیح داده است که برنامه پذیرش سفیر ایران بر اساس قانون اساسی آلمان و همچنین در چارچوب تشریفات مرسوم و عرف رایج بوده است.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

انتقاد از تصمیم اسرائیل درباره دو نماینده مسلمان کنگره آمریکادولت اسرائیل تصمیم گرفت که به دو نماینده زن مسلمان کنگره آمریکا اجازه ورود به آن کشور را ندهد. اسرائیل پیشتر درخواست این دو نفر برای سفر را پذیرفته بود اما در بررسی مجدد تصمیم گرفت که اجازه ورود این دو به اسرائیل را صادر نکند. ممانعت از ورود این دو نماینده زن کنگره آمریکا واکنش‌های بسیاری را برانگیخته است.
منبع: bbcpersian - 🏆 15. / 51 ادامه مطلب »

انتقاد سئول از آزمایش موشکی جدید کره شمالی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

قدرت دفاعی‌مان تهدیدات نظامی علیه ایران را از اعتبار ساقط کرده استنماینده مردم فریدون‌شهر با بیان اینکه ما باید پیرو ولایت باشیم گفت: فرمایشات مقام معظم رهبری در یک سال گذشته نشان از زوال آمریکا و اضمحلال قدرت‌های پوشالی استکبار دارد.
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

کره جنوبی با توقف خرید از ایران، نفت آمریکا را جایگزین کردکره جنوبی با توقف خرید از ایران، نفت آمریکا را جایگزین کرد بررسی وضعیت خریداری نفت توسط کره جنوبی در ماه ژوئیه (یک ماه پیش) نشان می‌دهد واردات نفت این کشور از ایران در حد صفر باقی مانده و خرید نفت از آمریکا جایگزین آن شده است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

نگرانی مقامات ایران از اجرا نشدن کنوانسیون تهران درباره دریای خزر
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »

بولتون: چین به قاچاق نفت از ایران مشغول استادعای بولتون: *جمهوری اسلامی همچنان 'تصمیمی کلیدی' برای کنار گذاشتن برنامه تسلیحات هسته‌ای خود نگرفته است *چین به قاچاق نفت از ایران مشغول است
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »