خشم «عصائب اهل حق» از سفیر ایران در عراق

22/08/1400 04:42 ب.ظ

خشم «عصائب اهل حق» از سفیر ایران در عراق العربيه_فارسى

واکنش برخی گروه‌های ستیزه‌جو در عراق مانند «عصائب اهل حق» به نتایج سفر اسماعیل قاآنی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران به بغداد خشم و نگرانی آنها از این سفر Advertisement الطائی در این توییت‌، ایرج مسجدی، سفیر ایران در عراق را «پیام‌رسان» توصیف کرد و گفت: «ایرج مسجدی ظاهرا فراموش کرده که سفیر بوده و کارش در حد یک پیام‌رسان است.

» ائتلاف فتح که نماینده سیاسی حشد الشعبی و جناح‌های وابسته به ایران در عراق است، با شکست در انتخابات پارلمانی این کشور در ماه اکتبر، ده‌ها کرسی را در پارلمان از دست داد.

فراس الیاس، چهره دانشگاهی و کارشناس مسائل امنیتی به «العربیه» گفت، تشدید اختلافات سیاسی بین عصائب اهل حق و نیروی قدس در عراق و تیره‌ شدن روابط این جناح با ایرج مسجدی، از ابتدای سال گذشته و پس از کشته‌شدن قاسم سلیمانی آغاز شد.

به گفته الیاس، ایران پس از این حادثه، چینش حامیان خود در عراق را تغییر داد و مسئولیت‌های مهم را به مهره‌های سیاسی نزدیک به خود سپرد. فراس الیاس می‌گوید که نشانه‌های اختلاف بین این گروه‌ها زمانی عیان شد که عصائب اهل حق با پرتاب موشک به سفارت آمریکا در بغداد، ثبات شکننده و نانوشته میان ایران و دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری پیشین آمریکا را به‌هم زد. headtopics.com

در اقدامی دیگر که حاکی از اختلافات بین این گروه‌هاست، عصائب اهل حق با سه پهپاد انفجاری محل اقامت مصطفی الکاظمی را یک‌شنبه 7 نوامبر، مورد هدف قرار داد.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

خشم همسر نازنین زاغری از «وعده‌درمانی» مقامات بریتانیاییریچارد رتکلیف، همسر نازنین زاغری-رتکلیف، شهروند دوتابعیتی بریتانیایی-ایرانی که چندین سال است به اتهام «جاسوسی» در زندان‌های ایران به‌سر می‌برد، گفت که پس بنده خدا هر چه نشست دید خبری نشد و آب از آب تکان نخورد

بازنده بزرگ انتخابات اخیر عراق کیست؟اعتمادآنلاین بررسی می‌کند: بازنده بزرگ انتخابات اخیر عراق کیست؟ در نزدیکی یکی از ورودی‌های منطقه سبز شماری از فروشندگان دوره‌گرد در حال کباب کردن مرغ روی زغال هستند تا به جمعیتی که در اطراف این منطقه تحصن کرده‌اند بفروشند.

حاشیه‌های سفر تیم ملی فوتبال ایران به لبنان؛ از ماجرای چمدان‌ها تا نامه هماهنگبازیکنان تیم ملی فوتبال ایران پس از پیروزی مقابل لبنان در اقدامی هماهنگ، در یک پست «اینستاگرامی» از مسئولان فدراسیون فوتبال و ورزش کشور انتقاد کردند.تیم

جلسات اول مذاکرات وین احتمالا نتیجه ملموسی نخواهد داشت/ شانس احیای برجام در بهترین حالت ۵۰ درصد است/ بایدن می‌داند هیچ راهی جز دیپلماسی در مورد ایران نداردرئیس بخش ایران شورای آتلانتیک آمریکا: جلسات اول مذاکرات وین احتمالا نتیجه ملموسی نخواهد داشت/ شانس احیای برجام در بهترین حالت ۵۰ درصد است/ بایدن می‌داند هیچ راهی جز دیپلماسی در مورد ایران ندارد

سعودی از قرار گرفتن 3 فرمانده حوثی در فهرست سازمان‌های تروریستی استقبال کردوزارت امور خارجه سعودی از اقدام شورای امنیت سازمان ملل در گنجاندن نام 3 فرمانده شبه‌نظامیان تروریست حوثی مورد حمایت ایران در فهرست تحریم‌های سازمان ملل، بیچاره دیگه میخواستید چکار کنه ؟ باید هم خوشحال بشه و برقصه . ائتلاف سعودی عبری عربی با هفده کشور تا دندان مسلح نتونسته وارد یمن که پا برهنه هستند بشه . فقط بلده چاقو زیر گلوی قاشق فروش بذاره . 😁😁😁🤣🤣🤣سعودی پول داده ..

پس از توافق سوریه و امارات برای ساخت نیروگاه، ایران از تفاهم برای «اعزام زائر» خبر داددر ادامه تلاش‌های دولت ابراهیم رئیسی برای برقراری روابط اقتصادی و تجاری با کشورهای همسایه، تفاهم‌نامه‌ای میان ایران و سوریه به امضا رسید که بر اساس آن بدون تعهدی برای فرستادن گردشگران از سوریه به ایران، قرار است مقامات جمهوری اسلامی در گام نخست یکصد هزار زائر را به سوریه بفرستند. ج.ا پول میرسونه، عربستان پول میگیره، نگاه بشار اسد به ج.ا نگاه به یه آدم کسخله که پول مفت و جون مفت ملت ایران رو خرج این دیوث می‌کنه! عرزشی های عزیز تایم لاین ، علفتون رو بخورید... نیروگاههای اماراتی جز بهترین نیروگاههای دنیا هستن.