خبرهایی از توافق احتمالی میان آنکارا و دمشق بر سر ایجاد منطقه امن در شمال سوریه

27/05/1398 12:09 ب.ظ

گزارش‌های مطبوعاتی ترکیه از احتمال توافق آنکارا و دمشق برای ایجاد منطقه امن با هدف بیرون کردن

این منابع همچنین گفتند که این توافق احتمالی با وساطت و پادرمیانی روسیه و ایران صورت گرفته است.

بر اساس این گزارش‌ها، به نظر می‌رسد که توافق بر سر ایجاد منطقه امن در شمال سوریه علیرغم ادامه بحث و گفت‌وگوها در مورد مساحت، عمق یا وسعت این منطقه اما برای همه طرف‌های ( سوریه، ترکیه، روسیه و آمریکا) رضایت بخش است. برای نمونه آنکارا درباره وضعیت فضای هوایی این منطقه ابراز رضایت کرده است.

آمریکا نیز رضایت خود را اعلام کرده و معتقد است که با منع ورود ترکیه به منطقه شرق فرات و حمله به واحدهای مدافع خلق کرد گروه مسلح همپیمان واشینگتن، در این معامله پیروز شده است. این گزارش‌ها همچنین از رضایت واحدهای کُرد از این توافق خبر دادند. کردها مطمئن نبودند که پس از نابودی داعش و از بین رفتن تهدید این گروه تروریستی در سوریه، تشکل آنها هم منحل خواهد شد یا نه اما اکنون با این توافق موجودیت خود را به عنوان یک ارگان متشکل و منسجم مورد حمایت آمریکا حفظ کرده‌اند.

آکار افزود: هیچگونه توجیهی درباره همکاری همپیمانانمان با گروه تروریستی «وای‌پی‌جی» وجود نداشته و منتظریم که این همکاری در نزدیک‌ترین زمان ممکن به پایان برسد. چندی پیش آنکارا اعلام کرده بود که ایجاد مرکز ویژه عملیات ترکیه و آمریکا درباره اداره منطقه امن در شمال سوریه آغاز شده و بر این اساس هیئت آمریکایی، عملیات ایجاد زیرساخت‌های مرکز عملیات را در استان اورفه در شمال شرق ترکیه آغاز کرده‌ است. headtopics.com

طبق گزارش‌های منتشر شده با اینکه دولت آنکارا بارها تاکید کرده بود وسعت منطقه امن باید 30 کیلومتر مربع باشد تا مرزهای جنوبی ترکیه از تهدیدهای تروریستی در امان بماند اما در توافقی که با آمریکا حاصل شده، عمق منطقه پنج کیلومتر در نظر گرفته شده است.

ترکیه نیروهای کرد موسوم به (YPJ) که متحد ایالات متحده هستند را یک گروه تروریستی تلقی می‌کند. اما ایالات متحده آنها را هم‌پیمان خود علیه جنگ با داعش می‌داند.

ادامه مطلب:
AlArabiya_Fa »

پشیمانی از ازدواج از پیامدهای کودک همسری استتهران- ایرنا- عضو انجمن علمی روانپزشکان گفت: مشکل عمده ای که برای زوج هایی که زیر ۱۸ سال ازدواج می کنند این است که بعد از گذشتن مدتی از زندگی مشترک، پشیمان می شوند. طرفین در این مواقع متوجه می شوند آن فردی که به همسری برگزیده، شخصی نیست که در نظر داشته است.

بخشی از ارتباط‌های تلفنی در کشمیر از امشب برقرار خواهد شدیک مقام رسمی کشمیر گفته است که بخشی از ارتباط‌های تلفنی این منطقه از امشب، جمعه ۲۵ مرداد ماه، برقرار خواهد شد. \r\n به گزارش رویترز، وزیر ارشد منطقه جامو و کشمیر، با اعلام این خبر، گفت ارتباط‌های تلفنی

رشیده طالب پس از دریافت اجازه سفر به اسرائیل گفت از سفر منصرف شده است♦️رشیده طالب پس از دریافت اجازه سفر به اسرائیل گفت از سفر منصرف شده است ⚡️ رشیده طالب روز جمعه ۲۵ مرداد ماه و بعد از دریافت مجوز، به دلیل آنچه «شرایط آزاردهنده» نامید، گفت حاضر به انجام این سفر نیست.

مایلی سایرس چند روز بعد از جدایی از همسرش ترانه جدیدی منتشر کردمایلی سایرس، خواننده ۲۶ ساله، تنها چند روز بعد از جدایی از همسرش «لیام همزورت» که هنرپیشه سینما است، ترانه جدیدی را منتشر کرد. به نوشته تارنمای «ای‌آنلاین» ترانه «از سر راهم برو کنار» (Slide Away) ک

روزنامه روسی از احتمال عقب‌نشینی عربستان از یمن خبر داد- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim*روزنامه روسی از احتمال عقب‌نشینی عربستان از یمن خبر داد *عربستان حضور نظامی خود در یمن را، بعد از عقب‌نشینی امارات احتمالاً کاهش می‌دهد *این موضوع را یک منبع دیپلماتیک عربی، که در چارچوب اتحادیه عرب کار می‌کند، به این روزنامه اعلام کرد

هند می‌گوید که فعلا به سیاست «خودداری از آغاز استفاده از تسلیحات هسته‌ای» پایبند می‌ماند🔺هند می‌گوید که فعلا به سیاست «خودداری از آغاز استفاده از تسلیحات هسته‌ای» پایبند می‌ماند ⚡️هند می گوید همچنان به سیاست خودداری از آغاز استفاده از تسلیحات هسته‌ای، پایبند است؛ اما آینده این سیاست به شرایط بستگی خواهد داشت.