واکنش‌های بین‌المللی به حمله تروریستی به میدان نفتی «شیبه» سعودی

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 23 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Qulity Score:
  • News: 13%
  • Publisher: 51%

حمله تروریستی روز شنبه 17 اوت به میدان نفتی «شیبه» سعودی با واکنش‌ خیلی از کشورها و محکومیت‌شدید

ایران اخبار, ایران سرفصلها

به گزارش العربیه، یک منبع مسئول در وزارت امور خارجه کویت اعلام کرد دولت این کشور حمله به میدان نفتی شیبه در سعودی را به شدت محکوم می‌کند. این منبع توضیح داد که « این اقدام که امنیت و ثبات پادشاهی عربی سعودی و خطوط صادرات انرژی جهان را هدف قرار داده است، تلاش‌ جهانی را می‌طلبد تا از تکرار این گونه اقدامات جلوگیری و بحران‌ها، جنگ‌ها و تنش‌های بیشتر را از منطقه دور کند».

وزارت خارجه مصر همچنین در این بیانیه نسبت به «حمله به تاسیسات حیاتی در سعودی و از جمله به خطر انداختن ایمنی زیرساختارهای انرژی در این کشور» هشدار داد. بحرین همچنین بر همبستگی و ایستادگی خود در کنار سعودی برای مقابله با این گونه اقدامات تروریستی مکرر با هر شکل و نوعی که باشد، تاکید و بر ضرورت اتخاذ گام‌‌هایی جدی و قاطع برای متوقف ساختن این گونه اقدامات و حملات تروریستی و همچنین طرف‌هایی که آنها را پشتیبانی و حمایت مالی می‌کنند، تاکید کرد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

حمله پهپادی حوثی‌ها به میدان نفتی الشیبه در عربستانتاسیسات نفتی الشیبه در جنوب شرق عربستان سعودی مورد حمله پهپادی شبه نظامیان حوثی قرار گرفت. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله هوایی شبه نظامیان حفتر به یک فرودگاه لیبییک فروند جنگنده وابسته به ژنرال بازنشسته خلیفه حفتر فرودگاه «زواره» در شمال غرب لیبی را هدف قرار داد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله جنگنده‌های روسیه به روستایی در ادلب: 13 کشته و 20 زخمیحمله جنگنده‌های روسیه به روستایی در ادلب: 13 کشته و 20 زخمی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حمله حوثی‌ها با پهپاد به فرودگاه ابها در عربستان سعودیشبه نظامیان حوثی فرودگاه ابها در جنوب غرب عربستان سعودی را با پهپاد مورد حمله قرار دادند. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

حوثی‌های یمن: به پایشگاه و انبار نفت شَیبَه عربستان حمله کردیمحوثی‌ها که کنترل صنعا، پایتخت یمن و بسیاری از مناطق پرجمعیت این کشور را در دست دارند در ماه‌های اخیر حملات خود را علیه تاسیسات نظامی و اقتصادی عربستان سعودی افزایش داده‌اند.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »

ادعای حوثی‌ها درباره حمله پهپادی به تاسیسات نفتی عربستان سعودیشبکه تلویزیونی المسیره وابسته به ‌حوثی‌های یمن گزارش داد شورشیان حوثی به تاسیسات نفتی واقع در یکی از نواحی دوردست عربستان_سعودی حمله‌ پهپادی کردند.
منبع: IranIntl - 🏆 3. / 63 ادامه مطلب »