فوتبال, ایران, لیگ_برتر

فوتبال, ایران

خانه‌ به‌ دوشی تیم‌ها در آستانه لیگ نوزدهم

فدراسیون فوتبال ایران سرانجام رضایت داد فصل جدید لیگ برتر شروع شود و برنامه دو هفته اول لیگ نوزدهم، بیست وسوم مردادماه، یک هفته مانده به

19/08/2019 08:47:00 ب.ظ

فدراسیون فوتبال ایران سرانجام رضایت داد فصل جدید لیگ_برتر شروع شود و برنامه دو هفته اول لیگ نوزدهم، بیست وسوم مردادماه، یک هفته مانده به شروع لیگ، اعلام شد. برنامه‌ای که بازهم ابهامات زیادی داشت و میزبان نیمی از بازیهای هفته اول مشخص نشده‌است.

فدراسیون فوتبال ایران سرانجام رضایت داد فصل جدید لیگ برتر شروع شود و برنامه دو هفته اول لیگ نوزدهم، بیست وسوم مردادماه، یک هفته مانده به

برنامه‌ای که بازهم ابهامات زیادی داشت و میزبان نیمی از بازیهای هفته اول مشخص نشده‌است. درواقع در فاصله چند روز مانده به شروع لیگ کسی نمی‌داند چهار بازی هفته اول کجا برگزار می‌شود؟شروع لیگ نوزدهم با اما و اگرهای زیادی همراه شد. فدراسیون فوتبال در اقدامی بی‌سابقه زمان شروع لیگ را اعلام نمی‌کرد و تاکید داشت تا وضعیت امنیتی ورزشگاه‌ها استاندارد نشود خبری از آغاز بازی‌ها نخواهد شد. فدراسیون باشگاه‌ها را تهدید کرد در صورت آماده نشدن ورزشگاه‌هایشان مجبور خواهند بود بازیهای‌شان را بدون حضور تماشاگر در استان همجوار برگزار کنند.

افغانستان و چین کانون مذاکرات وزیر خارجه آمریکا با همتای او در هند خواهد بود تظاهرات در کرج در همبستگی با اعتراضات خوزستان | DW | 27.07.2021 سعید ملایی جودوکار ایرانی برای مغولستان مدال نقره کسب کرد | DW | 27.07.2021

درحالیکه برخی عنوان می‌کردند دلیل شروع نشدن لیگ، تاکید فیفا برای حضور بانوان در استادیوم‌هاست اما فدراسیون اصرار داشت به دنبال رعایت الزامات امنیتی است و نمی خواهد اتفاقات فصل گذشته تکرار شود. نصب صندلی‌های شماره‌گذاری شده، دوربین‌های مداربسته و گیت‌های امنیتی سه شرط فدراسیون بود، ضمن اینکه اعلام شده بلیت‌فروشی در فصل جدید به صورت الکترونیکی است.

شروع مشروطفدراسیون فوتبال سرانجام رضایت داد فصل جدید لیگ ایران از آخر مرداد شروع شود، این در حالی است که بیش از نیمی از ورزشگاه‌های ایران هنوز با استاندارهای اعلام شده سازمان لیگ فاصله دارند.حال سوال اصلی این است که تکلیف این تیم‌ها و بازیهای خانگی‌شان چه خواهد شد؟ این هم از اتفاقات کم‌سابقه است که در فاصله سه، چهار روز مانده به شروع لیگ محل برگزاری چند بازی مشخص نیست و تیم‌ها، رسانه‌ها و حتی تیم داوری سردرگم اند. headtopics.com

با اعلام برنامه دو هفته ابتدایی لیگ برتر مشخص شد که از نظر سازمان لیگ برتر، تنها وضعیت شش ورزشگاه آزادی تهران(ورزشگاه استقلال و پرسپولیس)، امام علی سیرجان(گل گهر)، شهدای قدس(پیکان)، بنیان دیزل تبریز( ماشین‌سازی)، یادگار امام تبریز( تراکتور) و شهید وطنی قایمشهر(نساجی) استاندارد است.

در آنسو ۹ تیم سایپا، ذوب‌آهن و سپاهان اصفهان، شاهین بوشهر، پارس جنوبی جم، شهرخودرو مشهد، صنعت نفت آبادان، نفت مسجدسلیمان، فولاد خوزستان نمی دانند که باید بازیهای خانگی خود را کجا برگزار کنند.لیگ نوزدهم پنجشنبه، سی و یکم مرداد با چهار بازی شروع می‌شود و جالب اینکه تکلیف میزبان دو بازی مشخص نیست. آمادگی دو ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجدسلیمان برای دیدار نفت مسجدسلیمان-تراکتور و فولادشهر اصفهان برای دیدار ذوب‌آهن- سایپا هنوز تائید نشده است.

ورزشگاه خانگی مسجدسلیمان بعید است به این زودی‌ها حاضر شود و این تیم نمی‌داند باید در کدام شهر میزبان تراکتور باشد. با اینکه در ابتدا گفته شد تیم‌هایی که شرایط میزبانی ندارند باید در استان همجوار بدون تماشگر بازی کنند اما شنیده می‌شود بازی این تیم خوزستانی به ورزشگاه غدیر اهواز منتقل خواهد شد. دیگر تیمی که با چراغ قرمز سازمان لیگ روبرو شده‌است ذوب‌آهن است. مسوولان ذوب‌آهن عنوان می‌کنند لزومی ندارد وقتی بازیهای لیگ قهرمانان آسیا در فولادشهر برگزار شده، بازی این تیم در لیگ به جای دیگری منتقل شود. سعید آذری، مدیرعامل ذوب‌آهن تاکید کرده این تیم حاضر نخواهد شد در جایی به غیر از فولادشهر با سایپا بازی کند و حداکثر می‌پذیرد این بازی بدون حضور تماشاگر باشد. ظاهرا ورزشگاه امام علی سیرجان برای انجام بازی گل گهر- نساجی مشکلی ندارد. دیدار افتتاحیه لیگ برتر هم پنجشنبه در ورزشگاه آزادی بین دو تیم پرسپولیس و پارس‌جنوبی جم برگزار خواهد شد. ورزشگاه بزرگ تهران که میزبان دو تیم استقلال و پرسپولیس است هم بدون ایراد نیست و احتمال استفاده نکردن از طبقه دوم به دلیل آماده نشدن گیت‌های امنیتی وجود دارد.

دو بازی روز جمعه هم خانه به‌دوش‌اند؛ شاهین بوشهر-سپاهان و فولاد- صنعت نفت آبادان. فولادی‌ها البته در تلاش‌اند که خود را به هفته اول برسانند. مدیران این باشگاه مطمئن‌اند که دربی خوزستان در همان ورزشگاه شهدای فولاد خوزستان برگزار خواهد شد. با این حساب به احتمال فراوان حداقل دو بازی هفته اول در جای نامعلومی برگزار خواهد شد. headtopics.com

هورامان، بیست و ششمین میراث جهانی ایران در لیست یونسکو شد | DW | 27.07.2021 سعید مولایی؛ تهدید شد، رفت و نایب قهرمان المپیک شد اسرائیل: برای بازگشت ایران به مذاکرات اولتیماتوم تعیین کنید | DW | 26.07.2021

امیدوار به هفته دومبرای هفته دوم لیگ تاریخ‌های هفت و هشت شهریور در نظر گرفته شده‌است. ورزشگاه‌های امام رضا مشهد، نقش جهان اصفهان، تختی آبادان و تختی جم هنوز با تائید سازمان لیگ روبرو نشدند. سایپا هم مشخص نیست که اصلا متعلق به کدام شهر است و فعلا در اتوبان تهران-کرج تردد می‌کند.

مشهدی‎ها عنوان کردند شاید بازی خود را در تهران یا بجنورد برگزار کنند. سه تیم سپاهان، نفت آبادان و پارس‌جنوبی جم هم در تلاش‌اند تا خود را به هفته دوم برسانند. سایپا هم که تیم کم تماشاگری است می‌تواند با انجام بازی در یک ورزشگاه بدون تماشاگر از خطر بازی در خارج از خانه فرار کند.

اینکه در چند روز مانده به برگزاری یک بازی لیگ برتری شهر میزبان مشخص نیست اتفاقی است که می‌تواند چالش‌های جدیدی برای برگزارکنندگان لیگ ایران ایجاد کند. ادامه مطلب: ايران اينترنشنال »

پایگاه اطلاع‌رسانی دولت ـ پاد

آتش سوزی گسترده در پایتخت بنگلادش؛ ۱۰ هزار نفر بی‌خانمان شدندآتش سوزی در داکا به دلیل عدم رعایت توصیه های ایمنی در خانه های این شهر امری رایج است.

تاکید ظریف بر پیمان عدم تجاوز در کویت- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnim«تاکید ظریف بر پیمان عدم تجاوز در کویت» *با ولیعهد و وزیر امور خارجه کویت گفتگوهای خوبی داشتم. برای بهبودی فوری امیر دعا می‌کنیم *تاکید کردم که پیشنهاد ایران برای مجمع گفتگوهای منطقه‌ای و پیمان عدم تجاوز بر اتکای به بازیگران خارجی برتری دارد

AFC به دنبال پایان بازی در زمین بی طرف؛ دستور آشتی ورزشی ایران و عربستانماجرای میزبانی دیدار نمایندگان ایران و عربستان در بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا موضوع تکراری است که کنفدراسیون فوتبال آسیا در ماه آینده به صورت رسمی آن را برطرف می‌کند.

هشدار اتحادیه اروپا به هنگ کنگ در آستانه 'راهپیمایی میلیونی' | DW | 18.08.2019حرکت‌های اعتراضی در هنگ کنگ پس از ده هفته همچنان ادامه دارد و قرار است روز یک‌شنبه ۱۸ اوت یک 'راهپیمایی میلیونی' باشد. اتحادیه اروپا به دولت هنگ کنگ هشدار داده حقوق قانونی شهروندان معترض را خدشه‌دار نکند.

شهردار تهران: فیلم سگ‌کُشی مربوط به سال ۹۶ استشهردار تهران در واکنش به انتشار فیلم مربوط به کشتن سگ‌ها در مراکز جمع‌آوری: تصاویر منتشر شده مربوط به سال ۹۶ است. دستور پیگیری این موضوع را صادر کردم و در این باره تذکر جدی دادم؛ همچنین پیمانکاری که نسبت به عملکرد آن اعتراض شده بود خلع ید شد. شماری از مدافعان حقوق حیوانات روز دوشنبه در اعتراض به کشتن سگ‌ها به شیوه‌های نامناسب در مراکز نگهداری حیوانات مقابل ساختمان شهرداری تهران تجمع کردند. میلانی، عضو شورای شهر تهران: با مقصران این فاجعه برخورد سازمانی و قضایی می‌شود.

انفجار انتحاری در کابل ۶۳ کشته به جا گذاشتبه گفته وزارت کشور افغانستان، انفجار در یک مراسم عروسی در سالنی واقع در کابل، ۶۳ کشته و ۱۸۲ زخمی به جا گذاشت.