خامنه‌ای در توییتر صفحه به زبان ترکی آذربایجانی باز کرد

02/08/1400 03:25 ب.ظ

در ادامه تنش بین ایران و جمهوری آذربایجان، «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی صفحه‌ای به زبان ترکی آذربایجانی و با الفبای مخصوص این کشور باز کرد. شروع به‌کار این صفحه تا به‌حال بیش از هزار دنبال‌کننده دارد. اخبار_ایران تهران علی_خامنه‌ای

استان‌وایرـ در ادامه تنش بین ایران و جمهوری آذربایجان، «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی صفحه‌ای به زبان ترکی آذربایجانی و با الفبای مخصوص این کشور باز کرد.شروع به‌کار این صفحه تا به‌حال بیش از هزار دنبال‌کننده دارد، در حالی انجام می‌شود که جمهوری آذربایجان، چند وب‌سایت وابسته به جمهوری اسلامی را در این کشور فیلتر کرده است.

شروع به‌کار این صفحه تا به‌حال بیش از هزار دنبال‌کننده دارد، در حالی انجام می‌شود که جمهوری آذربایجان، چند وب‌سایت وابسته به جمهوری اسلامی را در این کشور فیلتر کرده است. «عباس موسوی»، سفیر ایران در باکو، تنها ساعتی بعد از شروع به‌کار اینصفحه خامنه‌ای به زبان ترکی آذربایجانی کار خود را در روز شنبه اول آبان ۱۴۰۰، با عبارت «بسم‌الله الرحمن الرحیم» به زبان ترکی آذربایجانی، آغاز کرده و تابه‌حال ۵ توییت دیگر عمدتا راجع به تولد پیامبر مسلمانان و لزوم وحدت بین پیروان دین اسلام منتشر کرده است.

خامنه‌ای بیش از ۱۰ صفحه به زبان‌های مختلف دنیا از جمله، انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، ترکی و هندی دارد. تنش بین ایران و جمهوری آذربایجان با انجام یک مانور نظامی مشترک با ترکیه و پاکستان در منطقه «قره باغ»، که به تازگی به جمهوری آذربایجان بازگشته است، آغاز شد.

ایران، جمهوری آذربایجان را متهم کرده بود که به اسرائیل اجازه حضور در مرزهای سرزمینی خود را می‌دهد.

ادامه مطلب:
iranwire »

عمار الحکیم: نتایج انتخابات باید به روند سیاسی عراق کمک کندرهبر جریان حکمت ملی عراق در سخنانی تاکید کرد که نتایج انتخابات باید در نهایت به روند سیاسی عراق کمک کند.

وزیر دفاع آمریکا: کمک به کسانی که در افغانستان با ما همکاری کردند ادامه می‌یابد🔺وزیر دفاع آمریکا: کمک به کسانی که در افغانستان با ما همکاری کردند ادامه می‌یابد وزیر دفاع ایالات متحده روز جمعه ۳۰ مهر مسئولیت اخلاقی آمریکا برای کمک به کسانی که در افغانستان به نیروهای آمریکایی یاری رساندند را بااهمیت توصیف کرد. ⬇️ بیشتر بخوانید:

تحصن معترضان به نتایج انتخابات در بغداد ادامه داردبه دنبال کاهش بی‌سابقه‌ شمار‌ آرای حشد الشعبی و گروه‌های وابسته به ایران در انتخابات پارلمانی عراق، تحصن این گروه‌ها در «منطقه سبز بغداد» در اعتراض به

کمک‌های انسانی ترکیه به مردم یمنانجمن کمک‌های بشردوستانه ترکیه به خانواده‌های نیازمند در شهرهای صنعا، عدن، الحدیده و مارب یمن بسته‌های مواد غذایی ارسال کرد. - خبرگزاری آناتولی قهرمانلارين قهرماني

روسیه در واکنش به اظهارات امیرعبداللهیان: «به زودی» به چه معناست؟میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین، در واکنش به وعده دوباره حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه ایران مبنی بر «به زودی» از

ائتلاف عربی: بیش از 92 ' تروریست' در مارب یمن کشته شدندائتلاف عربی اعلام کرد که در حمله هوایی به استان مارب یمن بیش از 92 'تروریست' کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

استان‌وایرـ در ادامه تنش بین ایران و جمهوری آذربایجان، «علی خامنه‌ای»، رهبر جمهوری اسلامی صفحه‌ای به زبان ترکی آذربایجانی و با الفبای مخصوص این کشور باز کرد.

شروع به‌کار این صفحه تا به‌حال بیش از هزار دنبال‌کننده دارد، در حالی انجام می‌شود که جمهوری آذربایجان، چند وب‌سایت وابسته به جمهوری اسلامی را در این کشور فیلتر کرده است.

«عباس موسوی»، سفیر ایران در باکو، تنها ساعتی بعد از شروع به‌کار اینصفحه خامنه‌ای به زبان ترکی آذربایجانی کار خود را در روز شنبه اول آبان ۱۴۰۰، با عبارت «بسم‌الله الرحمن الرحیم» به زبان ترکی آذربایجانی، آغاز کرده و تابه‌حال ۵ توییت دیگر عمدتا راجع به تولد پیامبر مسلمانان و لزوم وحدت بین پیروان دین اسلام منتشر کرده است.

خامنه‌ای بیش از ۱۰ صفحه به زبان‌های مختلف دنیا از جمله، انگلیسی، فرانسوی، اسپانیایی، ترکی و هندی دارد.

تنش بین ایران و جمهوری آذربایجان با انجام یک مانور نظامی مشترک با ترکیه و پاکستان در منطقه «قره باغ»، که به تازگی به جمهوری آذربایجان بازگشته است، آغاز شد.

ایران، جمهوری آذربایجان را متهم کرده بود که به اسرائیل اجازه حضور در مرزهای سرزمینی خود را می‌دهد.وزرای خارجه جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی، طی تماس تلفنی بر «حل و فصل مشکلات و سوء تفاهمات فی مابین با همکاری و گفت‌وگو در فضایی آرام و صمیمانه تاکید کردند».

با این وجود، به‌رغم آرام شدن اوضاع از نظر سیاسی و نظامی بین ایران و جمهوری آذربایجان، به نظر می‌رسد که تنشی در سطح فرهنگی آغاز شده و مسدودشدن چند وب‌سایت نزدیک به جمهوری اسلامی و حسینیه متعلق به خامنه‌ای در باکو و باز شدن این صفحه، از نمودهای آن هستند.