حمله حمید بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد به دفتر روزنامه شرق | DW | 19.07.2020

19/07/2020 04:51:00 ب.ظ

حمید بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد، روز یکشنبه به دفتر روزنامه شرق حمله کرد و با فحاشی به روزنامه‌نگاران برخی از آنها را با عصا مضروب کرد. علت حمله بقایی گزارش شرق با عنوان 'ماجرای فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد' بود.

روزنامه شرق, حمید بقایی

حمید بقایی ، معاون محمود احمدی‌نژاد، روز یکشنبه به دفتر روزنامه شرق حمله کرد و با فحاشی به روزنامه‌نگاران برخی از آنها را با عصا مضروب کرد. علت حمله بقایی گزارش شرق با عنوان 'ماجرای فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد' بود.

حمید بقایی ، معاون محمود احمدی‌نژاد، روز یکشنبه به دفتر روزنامه شرق حمله کرد و با فحاشی به روزنامه‌نگاران برخی از آنها را با عصا مضروب کرد. علت حمله بقایی گزارش شرق با عنوان 'ماجرای فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد' بود.

حمله حمید بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد به دفتر روزنامه شرقحمید بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد، روز یکشنبه به دفتر روزنامه شرق حمله کرد و با فحاشی به روزنامه‌نگاران برخی از آنها را با عصا مضروب کرد. علت حمله بقایی گزارش شرق با عنوان"ماجرای فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد" بود.

روزنامه شرق ظهر یکشنبه ۲۹ تیرماه (۱۹ ژوئيه) در کانال تلگرام خود نوشت: «حمید بقایی معاون احمدی‌نژاد با ورود به دفتر روزنامه شرق نظم مجموعه را به هم زد. او با حمله و فحاشی به اهالی روزنامه فضا را مشتنج کرد. این برخورد او گویا واکنشی به گزارش اول صبح امروز شرق بوده است. در این نوشته با تیتر «ماجرای فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد» گمانه‌ی فرار او در دوران مرخصی از زندان مطرح شده است.»

ادامه مطلب:
DW فارسی »

خروش غیرت دینی مردم زنجان / پایتخت شور و شعور حسینی یکصدا لبیک یا خامنه‌ای را فریاد زدند + تصاویر- اخبار زنجان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim

اخبار ایران و جهان را در خبرگزاری تسنیم بخوانید ادامه مطلب >>

حمله مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا به آمریکا: از تهدید شرکت‌های اروپایی دست برداریدجوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آمریکا به خاطر استفاده از تحریم‌های اقتصادی شدیدا انتقاد کرده است. حمله آقای بورل به سیاست‌های دولت آمریکا پس از آن صورت گرفت که ایالات متحده در مورد اعمال تحریم‌های تجاری به شرکت اروپایی درگیر در تکمیل خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا هشدار داد.

گزارش بی‌بی‌سی اسناد تاریخی قبل از حمله مغول را از غور به ارگ رساندیک ساکن ولایت غور، در مرکز افغانستان، مجموعه ای از اسناد و مدارک سلسله غوریان را که در اختیار خود داشته است در مراسمی به ارگ ریاست جمهوری این کشور تحویل داده است. میرزا خواجه محمد روز گذشته (شنبه ۲۸ سرطان/تیر) این مجموعه را به محمد اشرف‌غنی، رئیس جمهور، تحویل داد. بی‌بی‌سی زمستان سال گذشته با نشر گزارشی درباره وضعیت نگهداری این اسناد و همچنین عدم توجه دولت به آن باعث شد که ارگ ریاست جمهوری به دنبال انتقال آن برآید و دیروز این خطاط افغان آنرا به محمد اشرف غنی تحویل داد.

بریتانیا از دخالت روسیه در حمله سایبری به نتیجه تحقیقات واکسن کرونا «مطمئن» استبریتانیا، آمریکا و کانادا روز پنجشنبه گروهی از هکرهای روس را به حمله سایبری به سازمان‌های بریتانیایی، آمریکایی و کانادایی در راستای تلاش برای سرقت نتیجه تحقیقات درباره واکسن ویروس جدید کرونا متهم کرده بودند.

فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد؟فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد؟ « حمید بقایی تاکنون کم‌حاشیه نبوده و یک روز خبر سکته مغزی او و یک روز اعتصاب غذا و کاهش وزن و حالا هم شایعه تلاش او برای فرار از ایران رسانه‌ای شده است؛ هرچند خبر فرار تکذیب شده اما همچنان در مرخصی است.»/ روزنامه شرق

توییتر می‌گوید ۱۳۰ حساب کاربری قربانی حمله سایبری شدتوییتر اعلام کرده هکرها در جریان حمله سایبری بزرگ به حساب‌های افراد مشهور مانند باراک اوباما، جو بایدن و بیل گیتس حدود ۱۳۰ حساب را هدف قرار داده‌اند. آیا پیام‌های خصوصی این افراد هم هک شده است؟

دستور «الکاظمی» برای دستگیری عوامل قتل فرمانده عراقی/ حمله تروریستی به یکی از رهبران «سرایا السلام»- اخبار بین الملل - اخبار تسنیم - Tasnimدستور دستگیری عوامل قتل فرمانده عراقی نخست وزیر عراق در پی کشته شدن یکی از فرماندهان بلندپایه ارتش این کشور به دست عناصر داعش، دستور داد تا برای دستگیری عوامل این حادثه تروریستی هر چه سریعتر اقدام شود

ایران حمله حمید بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد به دفتر روزنامه شرق حمید بقایی، معاون محمود احمدی‌نژاد، روز یکشنبه به دفتر روزنامه شرق حمله کرد و با فحاشی به روزنامه‌نگاران برخی از آنها را با عصا مضروب کرد.آقای بورل گفته است اتحادیه اروپا همیشه آماده گفت‌و‌گو است جوزپ بورل ، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا از آمریکا به خاطر استفاده از تحریم‌های اقتصادی شدیدا انتقاد کرده است.Saturday, 18 July 2020 پایان پست فیسبوک شماره از ARG - ارگ بعد از نشر این گزارش دفتر ریاست جمهوری افغانستان با دفتر بی‌بی‌سی تماس گرفت و با گرفتن شماره ارتباطی میرزا خواجه محمد این موضوع را دنبال کرد.Aa دومینیک راب، وزیر خارجه بریتانیا روز یکشنبه تاکید کرد که از نقش آفرینی روسیه در حملات سایبری برای سرقت نتیجه تحقیقات در مورد واکسن بیماری «کووید ۱۹» اطمینان دارد.

علت حمله بقایی گزارش شرق با عنوان"ماجرای فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد" بود. روزنامه شرق ظهر یکشنبه ۲۹ تیرماه (۱۹ ژوئيه) در کانال تلگرام خود نوشت: «حمید بقایی معاون احمدی‌نژاد با ورود به دفتر روزنامه شرق نظم مجموعه را به هم زد. آقای بورل گفت این تحریم‌های آمریکا به شرکت‌های اروپایی که"معاملات مشروع" دارند، ضربه وارد می‌کند. او با حمله و فحاشی به اهالی روزنامه فضا را مشتنج کرد." جمجمه باستانی متعلق به 'قدیمی‌ترین قربانی سونامی' بوده است رئیس جمهوری افغانستان گفت که بدون توجه خواجه میرزا محمد، خطر از میان رفتن این اسناد مهم وجود داشت و خطاب به این خطاط افغان افزود:"تعهد شما به ملت، دین و تاریخ قابل قدر است. این برخورد او گویا واکنشی به گزارش اول صبح امروز شرق بوده است. آقای بورل به تحریم‌ها علیه ایران، کوبا، و دیوان کیفری بین‌المللی هم اشاره کرد و گفت اتحادیه اروپا با این سیاست آمریکا مخالف است. در این نوشته با تیتر «ماجرای فرار از کشور معاون احمدی‌نژاد» گمانه‌ی فرار او در دوران مرخصی از زندان مطرح شده است.» به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید دومینیک راب در ادامه افزود: «به نظرم نقش آفرینی دولت روسیه در این فعالیت [سایبری] هنگامی که جهان برای مقابله با کووید ۱۹ به ویژه دستیابی به راه حلی جهانی برای کشف واکسن متحد شده شرم آور و قابل سرزنش است.

» مرضیه امیری، خبرنگار شرق در توئیتی درباره این حادثه نوشت: «امروز بقایی معاون اول احمدی‌نژاد، هر زنی را که به رفتارش اعتراض می‌کرد «لکاته» می‌خواند و به سمتش حمله‌ور می‌شد و از عصاش مثل چماق استفاده می‌کرد (یک ضربه سنگین هم نصیب من شد) حتماً از او شکایت می‌کنم اما درد بزرگ‌تر این است که چنین «مردان»ی برای ما تصمیم گرفته و می‌گیرند." آمریکا به شرکت‌های حاضر در پروژه انتقال گاز روسیه به اروپا هشدار داده در صورتی که فعالیت خود را متوقف نکنند، تحریم خواهند شد. قبل از این افسر رهبین، رئیس آرشیو ملی افغانستان به بی‌بی‌سی گفته بود که این ریاست امکانات مالی لازم را برای خریداری اسناد تاریخی در اختیار ندارد.» مرجان لقایی، دیگر خبرنگار شرق نیز نوشته که بقایی همراه داوری و دوستانش به دفتر شرق حمله کردند. این خبرنگار نوشت: «بقایی با عصا به ما حمله کرد و ۲۰ پله شیشه‌ای شرق که انسان سالم به سختی از ان بالا می‌رود را طی کرد. آقای بورل گفته است در باره اختلافات سیاسی دو طرف، اتحادیه اروپا"همیشه آماده گفت‌و‌گو است" اما چنین کاری نمی‌تواند با تهدید تحریم همراه باشد. با فحاشی‌های زشت و ناموسی خطاب به شرق وارد دفتر مدیر مسئول شد. رئیس جمهوری افغانستان همچنین از مسئولین خواست تا این اسناد دیجتالی شده و کپی آن در دسترس استادان و دانشجویان قرار گیرد و این اسناد به زبان‌های بین‌المللی نیز ترجمه شوند، زیرا بسیار این اسناد نادرند و به گفته او در اکثر کشورهای جهان، اسناد بسیار اندک از دوره عباسی و غزنوی موجود است. این همان متهمی است که مرخصی استعلاجی دارد!» شرق هم‌چنین ویدیوهایی از حمله حمید بقایی و همراهانش به دفتر این روزنامه و تخریب برخی تجهیزات دفتر در کانال تلگرام این روزنامه منتشر کرده است. گاز روسیه، مایه ناخوشنودی آلمان از آمریکا‏ او گفته است"سیاست‌های اروپا باید در اروپا تعیین شود نه در کشورهای ثالث. روسیه هرگونه دخالت در سوءقصد به جان سرگئی اسکریپال را رد کرده است.

وبسایت"نامه‌نیوز" نوشته است:  «حمید بقایی متعاقب حمله به دفتر روزنامه شرق و ایجاد تنش در این مجموعه از سوی پلیس بازداشت شد.» شرق درباره بقایی چه نوشته بود؟ شرق در شماره روز یکشنبه ۲۹ تیرماه (۱۹ ژوئیه) خود در گزارش کوتاهی نوشته است: «حمید بقایی در مرخصی از زندان دچار حادثه رانندگی شد و این‌گونه همچنان در مرخصی به سر می‌برد و قرار هم نیست به زندان بازگردد. این خط لوله قرار است گاز را مستقیم از روسیه به آلمان برساند. نبی ساقی درباره محتویات آن در کتابی که به کوشش خواجه میرزا محمد و خود او نوشته شده، گفته که محتوای این اسناد موضوعات و مطالب متنوع و گوناگون است که عمدتا بخش‌های ذیل را شامل می‌شوند: ۱. این در حالی است که شایعه شده زمان تصادف او قصد فرار از ایران را داشته است.» شرق در عین‌ حال اظهارات وکیل بقایی را نیز منتشر کرده که"شایعه فرار" را تکذیب می‌کند. آمریکا می‌گوید این خط لوله به نفع امنیت اروپا نیست و روسیه از صادرات انرژی خود به عنوان اهرم سیاسی استفاده خواهد کرد. در گزارش شرق آمده است: «مهران عبدالله‌پور، وکیل حمید بقایی، درباره آخرین وضعیت جسمانی موکل خود پس از تصادف در غرب کشور اظهار کرد: پس از تصادفی که موکل بنده در غرب کشور داشت، هم‌اکنون با اجازه و نظر پزشکی قانونی خارج از زندان در حال تکمیل روند درمان خود است. پرسش‌ از مقام‌ها و مراجع قضایی و فقهی در باب حل و فصل و رتق و فتق مسایل حقوقی.

» وکیل بقایی درباره شایعه"فرار" او به خارج به شرق گفت: «برخی شایعات وجود دارد که براساس آن گفته شده از‌ آنجایی‌ که آقای بقایی درغرب کشور تصادف کرده، در حال خروج از کشور بوده است؛ اما اگر کسی قصد فرار از کشور را داشته باشد، با خودروی شخصی خود این کار را انجام می‌دهد؟» وکیل بقایی اداده داد: «موکل بنده در غرب کشور بزرگ شده و پدر او در کرمانشاه نظامی بوده است؛ به‌ همین‌ دلیل از فرصت به‌وجود‌آمده استفاده کرده تا به سفر برود و همان‌جا تصادف کرد و اکنون در خانه است. خط لوله ١٢٢٥ کیلومتری نورد استریم ٢، از زیر دریای بالتیک می‌گذرد و گاز روسیه را به طور مستقیم به آلمان می‌رساند و متعلق به شرکت عظیم دولتی گازپروم روسیه است.» حمید بقایی، معاون اجرایی محمود احمدی‌نژاد به جرم"تصرف غیرقانونی در اموال دولتی" به ۱۵ سال حبس و پرداخت ۴۳ میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شده و از سال ۱۳۹۶ زندانی است. او این روزها در خارج از زندان و در مرخصی به‌سر می‌برد. ۴. تاریخ .