حمله بوکوحرام در نیجریه 14 کشته به جا گذاشت

04/07/1398 04:48 ب.ظ

در حمله گروه تروریستی بوکوحرام به یک پایگاه نظامی در نیجریه 14 سرباز ارتش این کشور کشته شدند. - خبرگزاری آناتولی

26.09.2019به گزارش رسانه‌های محلی نیجریه، در حمله گروه تروریستی بوکوحرام به پایگاه نظامی در ایالت بورنو 14 سرباز کشته شدند.

بنا به اعلام سرتیپ ایبیکونله دارامولا سخنگوی نیروی هوایی نیجریه، به دنبال این حمله، جنگنده‌های ارتش این کشور حمله هوایی به مواضع گروه تروریستی بوکوحرام ترتیب دادند.بوکوحرام با مرگ محمد یوسف، سرکرده این گروه هنگام بازداشت در سال 2009 دست به کشتارهای دسته جمعی زده است.

هزاران شهروند نیجریه تاکنون بر اثر حملات این گروه کشته و میلیون‌ها تن دیگر مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند.

ادامه مطلب:
aa_persian »

وزیر دفاع آمریکا: اروپایی‌ها در اینکه حمله به آرامکو کار ایران بوده با ما هم‌نظرندوزیر دفاع آمریکا مدعی شد کشورهای اروپایی با ارزیابی ایالات متحده درخصوص حمله ادعایی ایران به تاسیسات نفتی عربستان هم‌نظر هستند. نه بابا کار ایران نبود شما تا حالا حرف راست از رهیر و مسئولین جمهوری اسلامی «اشتپ شد» حرف دروغ شنیدین؟

نماینده اهواز: هنوز تعداد زیادی از مظنونان حمله تروریستی در بازداشتندتهران- ایرناپلاس-با گذشت یک سال از حمله تروریستی به مراسم رژه ۳۱ شهریور در اهواز که به شهادت ۲۴ تن از هموطنان منجر شد، اخبار مختلفی درباره برخورد با مقصران این فاجعه مطرح شده است؛ فارغ از پنج تروریست عمل‌کننده که با شلیک نیروهای نظامی و امنیتی در سر صحنه به هلاکت رسیدند، اخباری درباره قصور برخی مسئولان و نیز عوامل پشتیبان تروریست‌ها بیان شده است. نماینده اهواز می‎گوید: هنوز تعداد زیادی از مظنونان این حمله در بازداشتند.

ادعای نتانیاهو درباره نقش ایران در حمله به آرامکوادعای نتانیاهو درباره نقش ایران در حمله به آرامکو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تکرار ادعاهای غرب و آمریکا در رابطه با حمله به تاسیسات نفتی عربستان مدعی شد که ایران به‌طور کامل مسئول این حمله بوده است، از اول تا آخر. اسرائیل می‌داند چگونه از خود دفاع کند نوبت این هم خواهد شد کارها اسان شود اما بصبر این چرااینریختی شده مثه کله پاچه پاک‌کرده شده

سه نفردر حمله به بنیاد معارف ترکیه در موگادیشو زخمی شدندسه نفر در پی حمله به خودروی متعلق به بنیاد معارف ترکیه در موگادیشو، پایتخت سومالی زخمی شدند

دود آتش‌سوزی در آسمان روآن فرانسه؛ شهروندان از ترس خفگی در خانه ماندندبرآوردهای اولیه نشان می‌دهد زمان شروع آتش‌سوزی حدود ۲:۴۰ صبح بوده اما آژیرهای هشداردهنده ساعت ۷:۳۰ صبح به صدا درآمدند.

آتش‌سوزی در کارخانه مواد شیمیایی و دود سیاه در آسمان روآن فرانسهمقامات محلی می‌گویند در دود ناشی از این آتش‌سوزی مواد سمی خطرناک وجود ندارد، اما از ساکنان محلی خواسته‌اند که از مسافرت‌های غیرضروری خودداری کنند.