حملات هوایی آمریکا به مرز عراق و سوریه؛ پنج شبه‌نظامی نزدیک به ایران کشته شدند

07/04/1400 08:30 ق.ظ

حملات هوایی آمریکا به مرز عراق و سوریه؛ پنج شبه‌نظامی نزدیک به ایران کشته شدند جزئیات بیشتر🔽

ایالات متحده آمریکا اعلام کرده که این عملیات را در واکنش به حملات اخیر پهپادی به مواضع خود در خاک عراق انجام داده است. گفته می‌شود که در عملیات دوشنبه شب آمریکا، مواضع کتائب حزب‌الله و کتائب سید‌الشهدا، دو گروه از شبه نظامیان شیعی عراقیِ نزدیک به ایران که حامی دولت بشار اسد در سوریه نیز هستند هدف حمله قرار گرفته است.

این حملات به ادعای پنتاگون مراکز عملیاتی و انبارهای سلاح و مهمات را در دو نقطه از خاک سوریه و یک نقطه از خاک عراق هدف قرار داده است.

این دومین عملیات نظامی آمریکا از نوع خود علیه مواضع شبه‌نظامیان نزدیک به ایران در سوریه پس از به قدرت رسیدن جو بایدن در ژانویه گذشته محسوب می‌شود. به دستور بایدن مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه بمباران شد

ارتش آمریکا ماه فوریه گذشته نیز حملاتی مشابه به مواضع گروه‌های مقاومت در شرق سوریه انجام داده بود که به ادعای دیده‌بان حقوق بشر سوریه در جریان آن دست کم بیست شبه نظامی کشته شده بودند. به گفته سخنگوی پنتاگون، اهداف مورد حمله قرار گرفته مراکزی بودند که شبه نظامیان تحت حمایت ایران از آنجا عملیات علیه مواضع آمریکا را طراحی و هدایت می‌کردند. headtopics.com

منافقین،معاندین خصوصا بیغیرتهای حقیر و بیشرف داخلی که از شکست کشورمون و غلط زیادی آمریکا خوشحال شدن:گروههای مقاومت عراقی اعلام کردن که از این به بعد پرنده های آمریکائی رو خواهیم زد.

ادامه مطلب:
euronews_pe »

تجمع مردم تل‌ابیض در اعتراض به حملات ی.پ.گ/ پ.ک.ک به مناطق مسکونیمردم سوریه در تل‌ابیض در اعتراض به حملات گروه تروریستی ی.پ.گ/ پ.ک.ک به مناطق مسکونی تجمع کردند. - خبرگزاری آناتولی

ردپای شبه‌نظامیان وابسته به ایران در حمله پهپادی به کنسولگری آمریکا در اربیلاطلاعات جدیدی درباره پهپادهایی که روز شنبه 25 ژوئن به منطقه‌ای در نزدیکی کنسولگری آمریکا در اربیل در اقلیم کردستان عراق حمله کردند به دست آمده و به وضوح

کنسولگری آمریکا در اربیل 'هدف احتمالی' حملات پهپادی | DW | 26.06.2021مقام‌های اقلیم کردستان عراق از حملات پهپادی در نزدیکی استان اربیل خبر داده‌اند. رسانه‌های عراق کنسولگری آمریکا که در نزدیکی محل اصابت پهپادها قرار دارد را هدف احتمالی این حملات دانسته‌اند.

مردم عراق به واکسن آمریکایی اعتماد ندارند- اخبار آسیای غربی - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimمردم عراق به واکسن_آمریکایی اعتماد ندارند عراق با وجود آن که ۱۵ میلیون دُز واکسن فایزر خریداری کرده اما تعداد افرادی که حاضر به واکسن زدن شدند به ۸۵۰ هزار نفر هم نمی‌رسد حتی برخی از پزشکان نیز حاضر به دریافت این واکسن نشده‌اند و آن را نا‌امن می‌دانند کس شعر نویسی شروع شد نمیشه از برکت خودمون بهشون بدیم😁 با واکسن فخرا عوض کنین ما میزنیم تا ویال آخر

ظریف: دولت جدید آمریکا هم مانع دسترسی جانبازان شیمیایی به دارو و تجهیزات پزشکی می‌گرددوزیر خارجه کشورمان گفت: علیرغم تلاشهای ما و همکاری سازمان منع تسلیحات شیمیایی، هنوز دولت جدید آمریکا دست از سیاست شکست خورده دولت قبلی برنداشته و در تداوم اعمال تحریمهای غیرقانونی مانع دسترسی جانبازان شیمیایی ما به دارو و تجهیزات پزشکی می گردد. تا کی باید از وجود این بدبختای جانباز سؤاستفاده کنید. برای دسترسی خودتون به منابع از اینا خرج میکنید تف به شرفت کثافت مردم تا كى بايد تاوان اين همه خباست و دشمنى با دنيا را بدن؟! پرده اخر... اینم از ذبح دامهای حامله...... لعنت خدا بر همه حکام این مملکت که واقعا تو ویرانی کشور کم نذاشتین خدا لعنتتون کنه اعتصابات_سراسری براندازم نه_به_جمهوری_اسلامی مرگ_بر_خامنه‌ای

واکنش ایران به اظهارات وزیر امور خارجه آمریکا درباره برجام | DW | 26.06.2021سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران مدعی شد که کسب توافق بر سر مناقشه هسته‌ای وابسته به تصمیم آمریکا است. خطیب‌زاده گفت که آمریکا از برجام خارج شده و کافی است به برجام بازگردد تا راه برای کسب توافق هموار شود. تا رهبر عزیز نرمش قهرمانه قنبل قهرمانه جام زهر رو باید بخوره رهبر عزیز بعد مذاکره کنید بشین تا برگرده! چرا توهم زده؟ یه جوری میگه آمریکا از برجام خارج شده انگار واقعا رییس جمهور آمریکا یه چیزی امضا کرده که آمریکا از توافقنامه برجام خارج بشه..

جان کربی، سخنگوی وزارت دفاع آمریکا در این خصوص تصریح کرد: «به فرمان رئیس جمهوری جو بایدن، ایالات متحده در حملاتی هدفمند، مواضع و تاسیسات شبه‌نظامیان تحت حمایت ایران در منطقه مرزی میان عراق و سوریه را هدف قرار داد.»

گفته می‌شود که در عملیات دوشنبه شب آمریکا، مواضع کتائب حزب‌الله و کتائب سید‌الشهدا، دو گروه از شبه نظامیان شیعی عراقیِ نزدیک به ایران که حامی دولت بشار اسد در سوریه نیز هستند هدف حمله قرار گرفته است.

این حملات به ادعای پنتاگون مراکز عملیاتی و انبارهای سلاح و مهمات را در دو نقطه از خاک سوریه و یک نقطه از خاک عراق هدف قرار داده است.

این دومین عملیات نظامی آمریکا از نوع خود علیه مواضع شبه‌نظامیان نزدیک به ایران در سوریه پس از به قدرت رسیدن جو بایدن در ژانویه گذشته محسوب می‌شود.

به دستور بایدن مواضع شبه‌نظامیان مورد حمایت ایران در سوریه بمباران شد

ارتش آمریکا ماه فوریه گذشته نیز حملاتی مشابه به مواضع گروه‌های مقاومت در شرق سوریه انجام داده بود که به ادعای دیده‌بان حقوق بشر سوریه در جریان آن دست کم بیست شبه نظامی کشته شده بودند.

به گفته سخنگوی پنتاگون، اهداف مورد حمله قرار گرفته مراکزی بودند که شبه نظامیان تحت حمایت ایران از آنجا عملیات علیه مواضع آمریکا را طراحی و هدایت می‌کردند.

وی در این خصوص به صورت ویژه به حملات پهپادی اخیر شبه‌نظامیان گروه مقاومت به پرسنل و تاسیسات آمریکایی در عراق اشاره کرده است.

منافع و پایگاه‌های نظامی آمریکا درعراق طی‌ ماه‌های گذشته بار‌ها هدف حملات پهپادی و خمپاره‌ای شبه نظامی گروه مقاومت قرار گرفته است.

ایالات متحده آمریکا به صورت نظام‌مند جریان‌های نزدیک به ایران در سوریه و عراق را مسئول انجام این حملات معرفی می‌کند.