کنسولگری آمریکا در اربیل 'هدف احتمالی' حملات پهپادی | DW | 26.06.2021

  • 📰 dw_persian
  • ⏱ Reading Time:
  • 50 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 23%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

مقام‌های اقلیم کردستان عراق از حملات پهپادی در نزدیکی استان اربیل خبر داده‌اند. رسانه‌های عراق کنسولگری آمریکا که در نزدیکی محل اصابت پهپادها قرار دارد را هدف احتمالی این حملات دانسته‌اند.

به گفته مقام‌های اقلیم کردستان عراق، منطقه‌ای در نزدیکی استان اربیل و کنسولگری آمریکا در روز شنبه ۲۶ ژوئن با سه پهپاد انفجاری هدف حمله قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، این حمله همزمان با رژه نظامی گروه"حشد‌الشعبی" مورد حمایت ایران در نزدیکی بغداد صورت گرفته است. رژه این شبه‌نظامیان مخالف حضور نظامی آمریکا در عراق به مناسبت هفتمین سالگرد تأسیس این گروه و در حضور مصطفی کاظمی، نخست‌وزیر عراق صورت گرفته است.واحد ضد ترور در کردستان عراق می‌گوید، حملات پهپادی نیمه‌شب رخ داد. دو پهپاد به یک خانه اصابت کرد و خساراتی مادی به بار آورد و سومی عمل نکرد.منافع آمریکا در عراق در ماه‌های گذشته بارها هدف حملات پهپادی قرار گرفته که نسبتا تکنیکی جدید است.از ابتدای سال جاری تا کنون ۴۳ حمله علیه منافع آمریکا در عراق صورت گرفته است.

منابع آگاه به رسانه‌‌های محلی گفته‌‌اند که در این حمله تفریحگاه"صلاح‌الدین" اقلیم کردستان هدف قرار گرفته است. شاهدان عینی از سقوط یک موشک حوالی ساعت سه بامداد به وقت محلی در نزدیکی"هتل خانزاد" اربیل در روستای"براغ" خبر داده‌اند.پلاکارد خوشامدگوبی به پاپ فرانسیس در بغداد به زبان‌های مختلفپاپ فرانسیس در کنار ویرانه کلیسایی در موصل برای قربانیان جنگ در عراق دعا کرد.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 7. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رژه نظامی حشد الشعبی در عراق با سلاح‌های ایرانینیروهای حشد الشعبی، شنبه 5 تیر، بدون حضور برخی یگان‌های خود به برگزاری رژه نظامی در استان «دیاله» عراق اقدام کرد.در این رژه که در پایگاه «ابومنتظر ان شالله همین جمع تو ریاض...! عراق ایران ـ این رژه پرت وپلا ، دردی از خامنه ای دوا نمیکند . - اقدامات بادکنکی وتبلیغاتی خامنه‌ای درمنطقه ، برای رئیسی_جلاد۶۷ مشروعیت نمی خرد . -نیروی مزدور وحقوق بگیر (حشد الشعبی ) سپاه تروریستی قدس ،‌ فقط برای جلوی دوربین ها کارآیی دارد ودرمواجهة اگر نبود حمله آمریکا که موجب نابودی داعش گردید و رهبرش را کشتند، الان حشدالشعبی‌ وجود داشت که بتوانند اینگونه واق واق کنند و آقایشان در تهران عر‌عر
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

الکاظمی: عراق در آستانه جنگ داخلی بودنخست وزیر عراق اعلام کرد که این کشور در آستانه جنگی داخلی یا جنگی بین دو قدرت مهم در منطقه بود و دولت وی برای حفظ جان عراقی‌ها با چالش‌های بزرگی روبرو شد.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

الکاظمی: عراق در آستانه جنگ داخلی بودمصطفی الکاظمی، نخست وزیر عراق، اظهار داشت که کشورش به‌دلیل درگیری با شبه‌نظامیان، در آستانه جنگ داخلی بود و دولت او برای حفظ جان عراقی‌ها با چالش‌های بزرگی
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

کرونا در ایران؛ افزایش روند بیماری کووید۱۹ در ۵ استان جنوبی
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

کارشناس ایران: آمریکا در دوره پیشرو بر روی مسئله حقوق بشر در ایران متمرکز خواهد شدیک کارشناس مسائل ایران گفت که احتمالا با توجه به روی کار آمدن ابراهیم رئیسی، آمریکا طی دوره پیشرو در رابطه با ایران بر روی مسائل حقوق بشری متمرکز خواهد شد. - خبرگزاری آناتولی
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

سمورها در تشت پر از یخ؛ لذت سرما در اوج گرماسمورهای آلاسکا معمولاً آب‌هایی زیستگاهشان است که برودت آن ممکن است تا ۱۵.۵ درجه سانتیگراد پایین تر از دمای بدن آنها باشد. میکروفون یورونیوز پای حرفهای قاضی اعدام چه میکرده؟ EsraaFil حیف نبود؟ 😄 jouanofarc انسان موجودی عجیبی که برعکس همه موجودات دیگه میتوانند در تمامی نقاط آب وهوای زندگی کنند، برعکس جانوران دیگر
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »