حمایت دو سناتور آمریکا از اقدام پرزیدنت ترامپ برای درخواست بازگشت فوری تحریم‌ها علیه ایران

30/05/1399 11:49 ب.ظ

♦️ حمایت دو سناتور آمریکا از اقدام پرزیدنت ترامپ برای درخواست بازگشت فوری تحریم‌ها علیه ایران ▪️ سناتور جمهوریخواه جیم ریچ، رئیس كمیته روابط خارجی سنا و سناتور تد کروز عضو این کمیته در دو بیانیه جداگانه از این اقدام پرزیدنت ترامپ حمایت کردند.

سناتور جمهوریخواه جیم ریچ، رئیس كمیته روابط خارجی سنا، روز پنجشنبه ۳۰ مرداد در بیانیه ای حمایت خود را از دستوری که پرزیدنت ترامپ به مایک پمپئو برای آغاز روند از سرگیری تحریم های تعلیق شده علیه جمهوری اسلامی ایران داد، اعلام کرد.این سناتور ارشد در کنگره آمریکا در این بیانیه تاکید کرد که کاملا با تصمیم پرزیدنت ترامپ در فعال کردن مکانیسم ماشه برای اعمال تحریمها علیه رژیم ایران هم رای و موافق است.

این سناتور ارشد در کنگره آمریکا در این بیانیه تاکید کرد که کاملا با تصمیم پرزیدنت ترامپ در فعال کردن مکانیسم ماشه برای اعمال تحریمها علیه رژیم ایران هم رای و موافق است. سناتور ریچ یادآوری کرده است پس از آنکه شورای امنیت سازمان ملل متحد در اقدام برای تمدید تحریم سیزده ساله خود ساله علیه رژیم ایران کوتاهی کرد که راه را برای رژیم حائز رتبه نخست در حمایت از تروریسم در جهان و تجارت تسلیحات هموار می کند از دولت پرزیدنت ترامپ مصرانه در خواست واکنش فوری کرده بود.

همچنین، سناتور تد کروز عضو کمیته روابط خارجی سنای آمریکا با صدور بیانیه‌ای از اقدام پرزیدنت ترامپ برای درخواست بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی ایران تقدیر کرد. سناتور کروز روز پنجشنبه ۳۰ مرداد و با صدور بیانیه‌ای گفت: من از اقدام دولت ترامپ برای برداشتن آخرین گام برای از بین بردن توافق فاجعه‌بار هسته‌ای اوباما و بایدن با ایران، قدردانی می‌کنم. رژیم مستبد و شیطانی ایران به تامین مالی و گسترش ترور، به خطر انداختن جان آمریکایی‌ها، امنیت ملی ما و متحدان‌مان، ادامه می‌دهد.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

آمریکا دو شرکت مستقر در امارات را به علت حمایت از ایران تحریم کردوزارت خزانه‌داری آمریکا یک فرد و دو شرکت مستقر در امارات متحده عربی را به دلیل «تهیه قطعات کلیدی و لجستیک» برای شرکت هواپیمایی «ماهان ایر» ایران تحریم کرد. - خبرگزاری آناتولی

آمریکا رسماً از ایران به شورای امنیت شکایت کرد- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم - Tasnimمنابع غربی گزارش دادند که وزارت امور خارجه آمریکا با تسلیم شکوائیه‌ای علیه ایران به شورای امنیت سازمان ملل متحد، ایران را به نقض برجام متهم کرده و رسماً خواستار بازگشت تحریم‌های بین‌المللی علیه ایران شده است.

درخواست زالی از کنکوریها برای خودداری از مسافرت پس از اتمام آزمونفرمانده عملیات مدیریت بیماری کرونا در تهران، از داوطلبان کنکور خواست که پس از اتمام آزمون از مسافرت به جهت رفع خستگی، خودداری کنند.

باکو: از فعالیت‌های ترکیه در مدیترانه شرقی حمایت می‌کنیموزارت امور خارجه جمهوری آذربایجان اعلام کرد که باکو از فعالیت‌های ترکیه در مدیترانه شرقی حمایت می‌کند. - خبرگزاری آناتولی

اپل برای دولت آمریکا آیپاد «فوق محرمانه» ساخته استیک کارمند پیشین اپل طرحی را افشا کرده‌ است که به موجب آن، این شرکت شماری دستگاه پخش موسیقی آیپاد فوق محرمانه برای دولت آمریکا ساخته است بیشتر بخوانید🔽

استقبال آمریکا از محکوم شدن عضو حزب‌الله در دادگاه حریری | DW | 19.08.2020ایالات متحده از محکوم شدن یک عضو حزب‌الله در دادگاه بین‌المللی برای رسیدگی به قتل رفیق حریری، استقبال کرد. وزیر خارجه آمریکا گفت که حزب‌الله سازمانی تروریستی در خدمت اهداف فرقه‌ای ایران است.