حمایت کنفدراسیون سندیکایی جهانی اینداستریال از کارگران اعتصابی صنایع نفت و گاز

  • 📰 iranwire
  • ⏱ Reading Time:
  • 97 sec. here
  • 3 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 42%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

کنفدراسیون سندیکایی جهانی اینداستریال، حمایت خود را از کارگران پروژه‌ای صنایع نفت و گاز ایران که در چهارمین هفته اعتصاب خود هستند، اعلام کرد. متن این بیانیه را در ایران وایر بخوانید👇 اخبار_ایران کارگران

استان وایر- کنفدراسیون سندیکایی جهانی اینداستریال، حمایت خود را با کارگران پروژه‌ای صنایع نفت و گاز ایران که در چهارمین هفته اعتصاب خود هستند، اعلام کرد.

در نامه این کنفدراسیون با اشاره به اینکه کارگران توسط بنگاه‌هایی استخدام می‌شوند که طبق قرارداد، برای شرکت‌های بزرگ نفتی و گازی نیروی کار فراهم می‌کنند؛ آمده است: «این بنگاه‌ها به دلیل ادامه اعتصاب تحت فشار زیادی قرار دارند؛ زیرا در معرض خطر نقض قراردادهایشان با شرکت‌های نفتی هستند. تعطیلی چشمگیر تولید، به نوبه خود، یک بحران بالقوه برای ایران است که برای دستیابی به ارز خارجی، به شدت به این بخش اقتصادی، وابسته است.

به گفته این کنفدراسیون «اتاق فکر برنامه ریزی کارزار» توانسته است در برابر سرکوب‌ها مقاومت کند؛ زیرا به روی مسائل روزمره و مطالبات صنفی تمرکز کرده است. کارگران کار خود را ترک کرده و با حضور آرام خود، در خارج از دفاتر کارفرمایان تجمع کرده‌اند.روز هشتم شهریور کارگران شرکت فنی وساختمانی تهران جنوب در مجتمع تاسیسات ذخیره سازی شرکت پالایش گاز بیدبلند خلیج فارس واقع در منطقه اسکله صادراتی مجیدیه بندر ماهشهر برای چهارمین روز متوالی دست از کار کشیده و در محوطه این شرکت تجمع کردند.

اعتراض کارگران خدمات اجتماعی پتروشیمی بندر امام برای جلوگیری از انتقال اجباری‌ به شرکت عملیات غیرصنعتی ماهشهر که از ماه‌ها پیش آغاز شده است، کماکان ادامه دارد. بهمن ماه سال ۱۳۹۸هم با اجرایی شدن انتقال۳۰۰ کارگر بخش خدمات اجتماعی خوارزمی به شرکت عملیات غیرصنعتی ماهشهر و مخالفت کارگران با انتقال، این موضوع در قالب نامه‌های مختلفی به نهادهای اداری و رسمی ماهشهر اطلاع داده شد.در آینده نزدیک این کارگران باید در شرکتی فعالیت کنند که نمایندگان کارگری در پتروشیمی در ماهشهر می گویند سابقه بسیار نامناسبی در میان کارگران منطقه به نام خود ثبت کرده است.

نماینده کارگران با ابراز نگرانی نسبت به عواقب ناخوشایند اجتماعی و سیاسی این اقدام هلدینگ خلیج‌ فارس در ماهشهر که معیشت ۳۰۰ کارگر و ۲ هزار خانوار ماهشهری را تحت شعاع قرار خواهد داد، تاکید کرد: «نگرانی‌ها زمانی تشدید می‌شود که در این اقدام قرار است ۵۰ تا ۶۰ تن از نیروهای ستادی و پروژه‌ای فعال در این مجتمع نیز که طی سال‌های گذشته استخدام شده‌اند، تعدیل شوند. در حالی که سابقه نیروهای پروژه‌ای این مجتمع بیش از شش سال تخمین زده می‌شود.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 4. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

آیا جایی هست که قانونی از من بدلیل خشونت برادرم حمایت کند؟
منبع: iranwire - 🏆 4. / 63 ادامه مطلب »

آسوشیتدپرس: مردم لبنان حزب الله مورد حمایت ایران را مسئول وضعیت نابسامان امروز کشورشان می‌دانند🔺آسوشیتدپرس: مردم لبنان حزب‌الله مورد حمایت ایران را مسئول وضعیت نابسامان امروز کشورشان می‌دانند ⚡️خبرگزاری آسوشیتدپرس در مقاله‌ای می‌گوید بسیاری از مردم لبنان گروه حزب‌الله لبنان را مقصر وضعیت امروز، که کشور را به مرز ورشکستگی کشانده است، می‌دانند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

بررسی لایحه «حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت» طی هفته‌های آتی به پایان می‌رسد/ لایحه شوراهای حل اختلاف همچنان در قوه قضاییه استمعاون حقوقی رئیس‌جمهور در گفت‌وگو با ایلنا: بررسی لایحه «حفظ کرامت و حمایت از زنان در برابر خشونت» طی هفته‌های آتی به پایان می‌رسد/ لایحه شوراهای حل اختلاف همچنان در قوه قضاییه است
منبع: ilnanews - 🏆 10. / 53 ادامه مطلب »

تاکید وزارت خارجه آمریکا بر موثر بودن تحریم‌های اعمال شده توسط پرزیدنت ترامپ بر جمهوری اسلامی و کاهش شدید توانایی آن رژیم برای حمایت مالی از تروریسم🔺تاکید وزارت خارجه آمریکا بر موثر بودن تحریم‌های اعمال شده توسط پرزیدنت ترامپ بر جمهوری_اسلامی و کاهش شدید توانایی آن رژیم برای حمایت مالی از تروریسم
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

اردوغان: ترکیه در تمام عرصه‌ها به ویژه در شرق مدیترانه از حقوق خود حفاظت و حمایت خواهد کرداردوغان: ترکیه در تمام عرصه‌ها به ویژه در شرق مدیترانه از حقوق خود حفاظت و حمایت خواهد کرد
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »

واردات نفت چین از ایران ۸۲ درصد کاهش و از آمریکا ۳۱ درصد افزایش یافتگزارش آماری گمرک چین از کاهش ۸۲ درصدی واردات رسمی نفت ایران در ۷ ماه نخست سال جاری میلادی در مقابلِ رشد ۳۱ درصدی صادرات نفت آمریکا به این کشور حکایت دارد.
منبع: euronews_pe - 🏆 8. / 59 ادامه مطلب »