حریرچی:محققان ایرانی در تلاش برای یافتن واکسن و داروی کووید ۱۹ هستند

  • 📰 IRNA_1313
  • ⏱ Reading Time:
  • 30 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 15%
  • Publisher: 63%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

حریرچی از مردم خواست برای واکسیناسیون کودکان، رسیدگی به زنان باردار، فشار خون و... نگران نباشند زیرا پروتکل‌های بهداشتی برای جلوگیری از ابتلا شدن مردم به بیماری کرونا در مراکز بهداشتی رعایت می‌شود

به گزارش ایرنا ایرج حریرچی پنجشنبه در جریان بازدید از بیمارستان طالقانی آبادان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تاکنون دارو و واکسن مشخصی برای بیماری کووید ۱۹ شناسایی نشده زیرا این بیماری عمری چهار ماهه دارد.

معاون کل وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شرایط استان خوزستان را از نظر شیوع بیماری کرونا مثبت ارزیابی کرد و گفت‌: استان خوزستان با اقدامات مناسبی که در مقابله با ویروس کرونا انجام داده جز استان‌های کم‌شیوع است. وی با اشاره به میزان بالای بستری بیماران کرونایی در یک هفته گذشته در استان خوزستان گفت‌: متاسفانه در یک هفته گذشته تعداد بیماران بستری در خوزستان روند صعودی به خود گرفته که باعث نگرانی وزارت بهداشت شده است.

وی افزود: مشاغل و کسب و کارهایی که بازگشایی می شوند ملزم به رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله اجتماعی هستند در غیر این صورت باید با بیماری کرونا درگیر شویم.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.
این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 6. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

بحران جهانی کرونا| در ایتالیا برای اولین بار آمار روزانه مبتلایان کاهش یافت🔺بحران جهانی کرونا| در ایتالیا برای اولین بار آمار روزانه مبتلایان کاهش یافت ⚡️براساس آخرین آمار از کرونا در جهان، شمار مرگ براثر کووید ۱۹ از ۱۷۰هزار نفر گذشته است. در ایتالیا برای اولین بار آمار روزانه مبتلایان کاهش یافته است.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پیشنهاد دکتر زالی برای کاهش ترددها در ماه رمضانفرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ماه مبارک رمضان و فاصله بین افطار تا سحر فرصت مناسبی برای تغییر روند ترددهاست، گفت: پیشنهاد می‌کنیم برخی مشاعل تولیدی، توزیعی و صنعتی که با مراجعان در ارتباط نیستند در ساعات اولیه صبح از منزل خارج نشوند. این اقدام در میزان ترددها، بار ترافیک و حمل و نقل عمومی تاثیر بسزایی خواهد داشت.
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

دلایل مردم برای خروج از خانه در دوران شیوع کرونادلایل مردم برای خروج از خانه در دوران شیوع کرونا نظرسنجی ایسپا: *«خرید مایحتاج روزمره»: ۵۷.۸ درصد *«فعالیت‌های شغلی»: ۲۱ درصد *«داروخانه،درمانگاه یا بیمارستان»: ۱۵.۷ درصد *«انجام امور بانکی»: ۸.۵ درصد *«هواخوری و گردش»: ۶.۵ درصد *«آرایشگاه»: ۱.۳ درصد باید به سمت فروش اینترنتی هدایت بشوید. این مزیت کنترل قیمت و کیفیت رادارد و رقابت در ان ایحاد میکند .
منبع: isna_farsi - 🏆 2. / 63 ادامه مطلب »

بریتانیا می‌گوید دو تیم پژوهشی در زمینه تهیه واکسن بالقوه برای کووید۱۹ به پیشرفت‌هایی دست یافته‌اندبریتانیا می‌گوید دو تیم پژوهشی در زمینه تهیه واکسن بالقوه برای کووید۱۹ به پیشرفت‌هایی دست یافته‌اند وزیر بهداشت بریتانیا، در یک کنفرانس خبری گفت پژوهشگران در «امپریال کالج لندن» و «دانشگاه آکسفورد» با واکسن های خود وارد مرحله آزمایش بالینی می شوند.
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

پرزیدنت ترامپ در رابطه با پرتاب یک ماهواره نظامی توسط ایران گفت: برای تلویزیون بوده است🔺پرزیدنت ترامپ در رابطه با پرتاب یک ماهواره نظامی توسط ایران گفت: برای تلویزیون بوده است ⚡️پرزیدنت ترامپ یادآور شد:‌ «ما ایران را به دقت زیر نظر داریم.» وی افزود:‌ «اطلاعات ما در مورد ایران بیش از [خود] آنها است.» جمهوری اسلامی به دنبال جنگ روانی و تبلیغاتی است اگه اطلاعاتت مثل انکار زدن پهبادتون یا زدن پهبادایران باشه که خیییییلی اطلاعاتت قویه مثل خَررررر اطلقوا_سجناء_البحرين DownwithUsa 😅😅😅باشه باشه...
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مرکل: برای پشت سر گذاشتن بحران کرونا راهی دشوار در پیش است | DW | 23.04.2020آنگلا مرکل در تازه‌ترین سخنرانی خود در پارلمان آلمان بر پشتیبانی خود از سازمان جهانی بهداشت تأکید کرد. صدراعظم آلمان همچنین بار دیگر تصریح کرد که مردم این کشور راهی دشوار برای پشت سرگذاشتن بحران کرونا در پیش رو دارند. او گفت: «ما شاهد دوره‌ای خاص و غیرعادی هستیم. من درک می‌کنم که زندگی در شرایط کرونا برای همه ما بسیار کند پیش می‌رود. می‌دانم که کسی میل شنیدن این را ندارد، ولی ما در مرحله آغازین اپیدمی هستنم و نه در مرحله پایانی آن. ما ناگزیر خواهیم بود که مدت زیادی در این وضعیت زندگی کنیم». چرا مقامات و رئیس سازمان بهداشت جهانی اکثرا به سمت کشور چین قش می نمایند. بازی_سیاسی_چپ_راست آرزوی طول عمر برای این بانوی موفق 🙏 👍👏
منبع: dw_persian - 🏆 7. / 63 ادامه مطلب »