دلایل مردم برای خروج از خانه در دوران شیوع کرونا

03/02/1399 10:09:00 ق.ظ

دلایل مردم برای خروج از خانه در دوران شیوع کرونا نظرسنجی ایسپا: *«خرید مایحتاج روزمره»: ۵۷.۸ درصد *«فعالیت‌های شغلی»: ۲۱ درصد *«داروخانه،درمانگاه یا بیمارستان»: ۱۵.۷ درصد *«انجام امور بانکی»: ۸.۵ درصد *«هواخوری و گردش»: ۶.۵ درصد *«آرایشگاه»: ۱.۳ درصد

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران(ایسپا) در یک نظرسنجی بررسی کرده است که در طول یک هفته مردم برای چه کارهایی از منزل خارج شده‌اند. یافته های نظرسنجی نشان می‌دهد ۲۰.۸ درصد افراد در طول هفته گذشته از منزل خارج نشده اند. ۵۷.۸ درصد برای «خرید مایحتاج روزمره»، ۲۱ درصد برای «فعالیت‌های شغلی» و ۱۵.۷ درصد برای مراجعه به «داروخانه، درمانگاه یا بیمارستان» از منزل خارج شده اند.

در مراتب بعدی به ترتیب «انجام امور بانکی» با ۸.۵ درصد، «هواخوری و گردش در خیابان» با ۶.۵ درصد، «مهمانی و دید و بازدید» با ۳.۵ درصد و «آرایشگاه» با ۱.۳ درصد قرار دارند.

این نظرسنجی به صورت تلفنی و با جامعه آماری افراد بزرگسال (بالای ۱۸ سال) در سطح ملی و حجم نمونه ۱۵۶۳ در تاریخ ۲۴ تا ۲۷ فروردین ۱۳۹۹ به صورت خویش فرمایی توسط ایسپا اجرا شده است.

ادامه مطلب:
خبرگزاری ایسنا »
Loading news...
Failed to load news.

کافه «میوزه» در تهران؛ اینجا اوقاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنید

بازدیدکنندگان این کافه-موزه می‌توانند در اتاق‌های نمایشگاه و تراس کافه، ساعاتی را در کنار گربه‌ها سپری کنند و درباره آنها بیاموزند. کافه «میوزه» نخستین بار در سال ۲۰۲۰ افتتاح شد. ادامه مطلب >>

باید به سمت فروش اینترنتی هدایت بشوید. این مزیت کنترل قیمت و کیفیت رادارد و رقابت در ان ایحاد میکند .

از نحوه صدور گواهی فوت برای جانباختگان کرونایی تا حواشی یک فیلم در فضای مجازیسخنگوی وزارت بهداشت با اشاره به چگونگی روند صدور گواهی فوت برای مبتلایان یا افراد مشکوک به کرونا، گفت: هیچ کس نمی‌تواند پزشک را مجبور به تشخیص خاصی کند و او باید بر اساس تشخیص خود موارد فوت را لحاظ کند. موضوع مطرح شده در ابلاغ معاونت درمان، این بود که فرم پنومونی هم در اطلاعات پرونده فرد مبتلا به پنومونی کرونایی، وجود داشته باشد. بیجا کرده جلو ائمه اطهار قد علم کرده مردیکه کافر بی دین خونش حلاله باید مراجع حکم قتلشو اعلام کنن سحر تبر هم‌ مشکلاتش اونجوری نمود پیدا کرد! 🙄 یعنی مردم در حریم خصوصیشون حدیث نخونن یا در مورد حدیثایی که خوندن با کسی حرف نزنن؟

وضعیت ذخایر خون کشور در بحران کرونا / درخواست از بهبودیافتگان کرونا برای اهدای پلاسمامدیرعامل سازمان انتقال خون: *پیش‌بینی می‌کنیم پلاسمای بیماران بهبودیافته کرونا نقش درمانی مهمی در نجات این بیماران داشته باشد *از بیماران‌مان می‌خواهیم خون کامل اهدا نکنند که گلبول قرمز هم از بدن‌شان خارج ‌شود، بلکه پلاسمای خون‌شان را اهدا کنند

قدردانی بشار اسد از 'نقش بی‌بدیل' شهید سلیمانی در مبارزه با تروریسم در سوریهرئیس جمهور سوریه در دیدار با ظریف ضمن اشاره به شهادت سردار سلیمانی به نقش بی بدیل وی در مبارزه با تروریسم در سوریه اشاره و از همراهی با ملت سوریه قدردانی کرد.

هتل محل اقامت شاه ایران در بیروت برای همیشه تعطیل شدهتلی که 6 دهه پیش میزبان محمدرضا پهلوی آخرین شاه ایران در تنها سفرش به لبنان بود، پس از هفتاد سال iran2022 به جفت تخم چشمات يعني توي اين هتل هیچ شخص سرشناس دیگری اقامت نکرده بوده است!؟

بحران جهانی کرونا| در ایتالیا برای اولین بار آمار روزانه مبتلایان کاهش یافت🔺بحران جهانی کرونا| در ایتالیا برای اولین بار آمار روزانه مبتلایان کاهش یافت ⚡️براساس آخرین آمار از کرونا در جهان، شمار مرگ براثر کووید ۱۹ از ۱۷۰هزار نفر گذشته است. در ایتالیا برای اولین بار آمار روزانه مبتلایان کاهش یافته است.

پیشنهاد دکتر زالی برای کاهش ترددها در ماه رمضانفرمانده ستاد عملیات مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با بیان اینکه ماه مبارک رمضان و فاصله بین افطار تا سحر فرصت مناسبی برای تغییر روند ترددهاست، گفت: پیشنهاد می‌کنیم برخی مشاعل تولیدی، توزیعی و صنعتی که با مراجعان در ارتباط نیستند در ساعات اولیه صبح از منزل خارج نشوند. این اقدام در میزان ترددها، بار ترافیک و حمل و نقل عمومی تاثیر بسزایی خواهد داشت.