حاجی‌اف: با اخبار دروغین، واقعیت اشغال‌گری ارمنستان وارونه نشان داده شد

20/09/1400 03:51 ب.ظ

معاون رئيس جمهور آذربایجان با تاکید بر اهمیت خبررسانی بی‌طرفانه اعلام کرد وقتی اراضی ما توسط ارمنستان اشغال و مردم ما کشته می‌شدند، اخبار دروغین ما را مقصر نشان می‌داد. - خبرگزاری آناتولی

معاون رئيس جمهور آذربایجان با تاکید بر اهمیت خبررسانی بی‌طرفانه اعلام کرد وقتی اراضی ما توسط ارمنستان اشغال و مردم ما کشته می‌شدند، اخبار دروغین ما را مقصر نشان می‌داد.وی با بیان اینکه آنکارا و باکو مانند دیگر زمینه‌ها در بخش ارتباطات و رسانه نیز همکاری داشته و این موضوع در دوران جنگ قره‌باغ به اوج رسید، گفت: اصحاب رسانه در آذربایجان و ترکیه شانه به شانه یکدیگر در جبهه‌ها حضور داشته و تلاش کردند تا حقیقت آن را به دنیا ارائه کنند.

وی با بیان اینکه آنکارا و باکو مانند دیگر زمینه‌ها در بخش ارتباطات و رسانه نیز همکاری داشته و این موضوع در دوران جنگ قره‌باغ به اوج رسید، گفت: اصحاب رسانه در آذربایجان و ترکیه شانه به شانه یکدیگر در جبهه‌ها حضور داشته و تلاش کردند تا حقیقت آن را به دنیا ارائه کنند.

او در این سخنرانی که در پنلی تحت عنوان"قره باغ: ارتباط یک پیروزی"، بیان می‌کرد، افزود: موفقیتهای ترکیه در همه زمینه‌ها، به ویژه در ارتباطات، آذربایجان را به عنوان یک کشور برادر بسیار خوشحال می‌کند. ترکیه نه تنها در منطقه ما، بلکه در جهان سیاست راهبردی خود را در زمینه ارتباطات اجرا می‌کند.

حاجی‌اف تصریح کرد: آذربایجان از اولین روز استقلال خود که هنوز مفهوم ارتباطات راهبردی در جهان شناخته نشده بود، در معرض اطلاعات نادرست و اخبار جعلی، جنگ‌های اطلاعاتی و روانی بوده است. وی با بیان اینکه سیاست تهاجمی ارمنستان علیه آذربایجان مصداق این موضوع است، افزود: آذربایجان در زمانی در معرض اینها قرار گرفت که دنیا از آنها مطلع نبود و نمیدانست که در معرض اطلاعات نادرست است. در آن زمان ما آمادگی این جنگ را نداشتیم.

ادامه مطلب:
aa_persian »

اردوغان: با رشد شبکه های اجتماعی، شاهد گسترش بیشتر دروغ، اخبار ساختگی و اطلاعات نادرست هستیمرجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه: با رشد شبکه های اجتماعی، شاهد گسترش بیشتر دروغ، اخبار ساختگی و اطلاعات نادرست هستیم. اردوغان: انتشار اطلاعات نادرست از یک موضوع صرفا امنیت ملی فراتر رفته و به مساله‌ای مرتبط با امنیت جهانی تبدیل شده است اردوغان: با وجود شبکه‌های_جهانی که خود را بی نیاز از پاسخگویی می‌بینند، قاطعانه به مبارزه‌مان بر اساس مکانیسم ارتباط آزاد و پاک ادامه خواهیم داد تورک های ایران طرفدار آقای اردوغان هستن لطفا به گوش ایشون برسانید با تشکر از رسانه آنادولو 🇹🇷❤️🇦🇿

رئیس جمهور وارد استان لرستان شد + فیلم- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim🎥 رئیس‌جمهور وارد لرستان شد آیت‌الله رئیسی در فرودگاه خرم‌آباد: محور برنامه‌های سفر به استان لرستان این است که موانع و مشکلات را بررسی تا از رنج بیکاری در استان بکاهیم

رئیسی: شرایط لازم برای ثبت جهانی قلعه فلک‌الافلاک فراهم شود- اخبار لرستان - اخبار استانها تسنیم | Tasnim🎥 بازدید رئیس‌جمهور از قلعه فلک الافلاک آیت‌الله رئیسی: آزادسازی حریم قلعه_فلک‌الافلاک به عنوان یکی از مشکلات این مجموعه تاریخی ضروری است دولت برای ترمیم و نگهداری آثار تاریخی اعتبار مناسبی در نظر گرفته است

وقوع دو انفجار پیاپی در غرب کابل- اخبار افغانستان - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimوقوع دو انفجار پیاپی در غرب کابل منابع خبری اعلام کردند که یک خودروی وَن مسافربری در فاصله بین ایستگاه «قلعه ناظر» و «مهتاب قلعه» هدف بمب مغناطیسی قرار گرفته است

مذاکرات وین؛ پیشرفت در گفت‌وگوها در گرو چیست؟- اخبار آمریکا - اخبار بین الملل تسنیم | Tasnimمذاکرات وین؛ پیشرفت در گفت‌وگوها در گرو چیست؟ پیشرفت در گفت‌وگوهای و توافق در وین در صورتی که آمریکا ذهنیت‌های پیشین را کنار بگذارد و به دنبال رسیدن به توافقی مبتنی بر برد-برد باشد در دسترس است JCPOA گزارش تسنیم: 👏👏👏🇮🇶🇱🇧🇸🇾🇦🇫🇨🇳🇹🇷🇵🇰🇮🇷👏👏👏 تیم مذاکره کننده باید با سرعت توافق رابه سرانجام برساند، در صورتیکه مذاکرات طولانی و فرسایشی شود ، همان بلایی که سر دولت قبل آمد ، تکرار خواهد شد. سردار سعید_قاسمی تنها بازی برد برد در جهان، همجنس بازی است.

گل دوم هوادار به پرسپولیس «هند» بود؟- اخبار فوتبال ایران - اخبار ورزشی تسنیم | Tasnim🎥 گل مارادونایی در لیگ_برتر!؟ در صحنه گل دوم هوادار به نظر می‌رسد مهاجم هوادار با دست توپ را وارد دروازه پرسپولیس کرده است! مدیر رسانه‌ای تیم پرسپولیس، بعد از مسابقه اعلام کرد که این باشگاه، از علی صفایی داور بازی شکایت می‌کند محمدی: با دست به پرسپولیس گل زدم دیدم توپ رد می‌شود و نزدیک هستم، دستم را آوردم و توپ به دستم خورد بازیکن هوادار اعتراف کرد که با دست به پرسپولیس گل زده است لیگ_برتر دست خدا ببخشین چوب خدا صدا نداره 😂😂😂 این گل به 2 پنالتی که داور در دیدار با صنعت نفت و یک پنالتی که برابر پرسپولیس برای اس اس نگرفت در

معاون رئيس جمهور آذربایجان با تاکید بر اهمیت خبررسانی بی‌طرفانه اعلام کرد وقتی اراضی ما توسط ارمنستان اشغال و مردم ما کشته می‌شدند، اخبار دروغین ما را مقصر نشان می‌داد.حکمت حاجی‌اف، معاون رئیس جمهور آذربایجان طی سخنانی در نشست ارتباطات استراتژیک (Stratcom Summit '21) که در استانبول برگزار می‌شود با تاکید بر ضرورت خبر‌رسانی‌های درست و بی‌طرفانه اظهار داشت: زمانی که مردم ما به ویژه در جنگ اول قره‌باغ توسط نیروهای مسلح ارمنستان کشته و سرزمینهای‌مان اشغال می‌شدند، دنیا اخباری دروغین مبنی بر اینکه"آذربایجانی‌ها ارمنی‌ها را می‌کشند" می‌شنیدند.

وی با بیان اینکه آنکارا و باکو مانند دیگر زمینه‌ها در بخش ارتباطات و رسانه نیز همکاری داشته و این موضوع در دوران جنگ قره‌باغ به اوج رسید، گفت: اصحاب رسانه در آذربایجان و ترکیه شانه به شانه یکدیگر در جبهه‌ها حضور داشته و تلاش کردند تا حقیقت آن را به دنیا ارائه کنند.

او در این سخنرانی که در پنلی تحت عنوان"قره باغ: ارتباط یک پیروزی"، بیان می‌کرد، افزود: موفقیتهای ترکیه در همه زمینه‌ها، به ویژه در ارتباطات، آذربایجان را به عنوان یک کشور برادر بسیار خوشحال می‌کند. ترکیه نه تنها در منطقه ما، بلکه در جهان سیاست راهبردی خود را در زمینه ارتباطات اجرا می‌کند.

حاجی‌اف تصریح کرد: آذربایجان از اولین روز استقلال خود که هنوز مفهوم ارتباطات راهبردی در جهان شناخته نشده بود، در معرض اطلاعات نادرست و اخبار جعلی، جنگ‌های اطلاعاتی و روانی بوده است.

وی با بیان اینکه سیاست تهاجمی ارمنستان علیه آذربایجان مصداق این موضوع است، افزود: آذربایجان در زمانی در معرض اینها قرار گرفت که دنیا از آنها مطلع نبود و نمیدانست که در معرض اطلاعات نادرست است. در آن زمان ما آمادگی این جنگ را نداشتیم. با اینکه ارمنستان روز به روز اراضی آذربایجان را اشغال و دست به وحشت و جنایت می‌زد، اما جهان آذربایجان را محکوم می‌کرد.

معاون رئیس جمهور آذربایجان تصریح کرد: زمانی که مردم ما توسط نیروهای مسلح ارمنستان کشته می‌شدند، دنیا اخباری دروغین مبنی بر اینکه"آذربایجانی‌ها ارمنی‌ها را می‌کشند" می‌شنیدند. اکنون نیز این خبرپراکنی‌های دروغین با تبلیغات جعلی به اصطلاح"نسل کشی ارامنه" انجام می‌شود.