جو بایدن: طالبان تا گروگان آمریکایی را آزاد نکند نمی‌تواند به فکر «کسب مشروعیت» باشد

11/11/1400 02:23:00 ق.ظ

🔺جو بایدن: طالبان تا گروگان آمریکایی را آزاد نکند نمی‌تواند به فکر «کسب مشروعیت» باشد ▪️جو بایدن «تهدید امنیت آمریکایی‌ها یا غیرنظامیان بی‌گناه» را غیرقابل قبول دانسته و گروگان‌گیری را عملی «ظالمانه و بزدلانه» خوانده است. ⬇️ بیشتر بخوانید:

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، در آستانه دومین سالگرد به اسارت در آمدن یک کهنه سرباز آمریکایی به دست گروه طالبان در افغانستان، از این گروه خواست که فورا او را آزاد کند. اشتراک چاپ رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید تا طالبان یک شهروند آمریکایی را آزاد نکند، مشروعیتی پیدا...

اشتراک چاپ رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید تا طالبان یک شهروند آمریکایی را آزاد نکند، مشروعیتی پیدا نمی‌کند. آقای بایدن عصر یکشنبه ۱۰ بهمن با صدور بیانیه‌ای در آستانه دومین سالگرد «به گروگان گرفته شدن» یک کهنه سرباز آمریکایی به نام مارک فرریکس در افغاستان، گفته است که «طالبان قبل از این که انتظار داشته باشد به آرزوهای‌شان برای مشروعیت توجهی شود، باید فورا مارک را آزاد کند.»

رئیس جمهوری آمریکا در این بیانیه گفته است که این موضوع «قابل مذاکره نیست.» جو بایدن «تهدید امنیت آمریکایی‌ها یا غیرنظامیان بی‌گناه» را غیرقابل قبول دانسته و گروگان‌گیری را عملی «ظالمانه و بزدلانه» خوانده است.

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا، نیز در آستانه دومین سالگرد به اسارت در آمدن این کهنه سرباز آمریکایی، از طالبان خواست که فورا او را آزاد کند. آقای بلینکن در این بیانیه که روز یکشنبه صادر کرد، نوشته است که «فردا دو سال از گروگانگیری کهنه سرباز نیروی دریایی ایالات متحده، مارک فرریکس می‌گذرد. مارک یک مهندس عمران است که در زمان اسارت در پروژه‌های ساختمانی به نفع مردم افغانستان کمک می‌کرد.» headtopics.

ادامه مطلب:
VOA Farsi صدای آمریکا »

رفیق‌کلاغ و سیزیف | سید‌شهاب‌الدین طباطبایی

پیرکلاغ دو دنیا دیده‌ای که 12 سال از رفاقت‌مان با هم می‌گذرد و سنی به قدمت دوران حضور آدم و حوا در زمین دارد، مطابق رسم هر سال، ظهر آخرین روز اسفند به دیدنم آمد. او همان کلاغی است که به قابیل یاد داد چطور برادرش هابیل را زیر خاک چال کند، او اخیرا مأمور پرونده‌های مردگان معروف در آن دنیا شده است. روزهای آخر اسفند، اگر همه سال هم تلخ و غصه‌دار و خاکستری و عجیب بگذرد، رنگ‌و‌رو و بوی دیگری دارد. روزهای پایان اسفند اغلب رگه‌هایی از امید و تلاش دارد؛ حتی در روز آخر سالی که تقریبا اکثر روزهایش بد گذشته باشد هم می‌توان چیزی برای امیدوار‌بودن پیدا کرد. لابه‌لای حرف‌های معمولی‌مان درباره اتفاقات غیرطبیعی این چند وقت، او روایت عجیبی از سرنوشت یکی از سرشناس‌ترین و بدنام‌ترین محکومان تاریخ برایم گفت. خبرهایی از برزخ جدید سیزیف داشت. می‌گفت مدتی است سیزیف به‌طور موقت به محل جدیدی برای گذراندن دوران برزخ و مجازات معروفش منتقل شده است. ادامه مطلب >>

Loading news...
Failed to load news.

وقتی گروگان ها آزاد شُد هر غَلَطی خواست انجام دهد و مردم و زنان افغانستان را سرکوب کُند و نقض حقوق بشر نزد حزب دموکرات آمریکا مهم نَمیباشد کدام جاهلی نام آن حزب را دِموکرات گُذاشته باشد بگذارد تروریست دیکتاتور پَرور 👎🏻 بلانسبت گو خورده جووو......آخه مگر بزدلتراز تو هم خدا آفریده. آیا بعد از خطاب قرار دادن طالبان باز هم گوزیدند ؟

یعنی واقعا دنبال دادن مشروعیت به طالبانه؟ این دیگه واقعا علنی کفتار بودنش رو به نمایش گذاشته.پیر خرفت گوزو😁 خسته نشد بعد از این سخنرانی؟ دیگه از این بهتر نمیتوان به طالبان بیسواد یاد داد که چگونه باید کسب مشروعیت؟؟؟ کُنه بیسواد، اول میری یک امریکایی را گروگان میگیری. ما هم در دنیا جار میزنیم که اول آزادی گروگان و بعد مشروعیت؟؟؟ هر شش ماه به شش ماه هم تو خودت اینجوری مشروعیتت؟؟؟ را تحمیل و تجدید میکُنی🧐

ببخشيد! آقاي بايدن نظرشون در مورد گروگان هاي ايراني-آمريكايي كه توي دست خامنه‌ای_جنایتکار هستن چيه؟...نكنه بخاطر مذاكرات هسته اي ميگه اونا رو وللش! جو ی چیزی به اون کیم جون اون بگو دیگه این صیغه های جزیره نشینت از صبح اسهال گرفتن از ترس جو صدامو داری علو؟ جو خاک بازی نکن حواست به اون باشه هی جو

بایدن شمار محدودی از سربازان آمریکایی را به شرق اروپا می‌فرستد | DW | 29.01.2022جو بایدن از اعزام شمار محدودی از سربازان آمریکایی به شرق اروپا هم‌زمان با تقویت حضور ناتو در این منطقه خبر داده است. در عین حال وزیر دفاع آمریکا گفته است درگیری اجتناب ناپذیر نیست و هنوز فرصتی برای دیپلماسی وجود دارد.

آمریکایی ها حق ورود به آب های سرزمین ما را ندارندفرمانده نیروی دریایی سپاه متذکر شد: امروز اگر رزمندگان اسلام در دریا مقابل آمریکایی ها می ایستند، برگرفته از ارواح پاک شهداست و دشمن حق ندارد وارد آب های سرزمینی ما شود و حتی در آب های تحت نظارت ما قرار بگیرد. مگر قراره بیایند و یا درخواستی داشتند؟! ای احسنت ، ای درود بر شما ، اینکه با متکبر مغرور اینطور صحبت شود قبل از هر کسی خدا خشنود میشود از چه زمانی؟

ترامپ: روسیه آلمان را به مالکیت خود درآورده، بحران اوکراین به آمریکا ربطی ندارددونالد ترامپ، رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده آمریکا روز شنبه در گفت‌وگو با گلن بک، مجری و مفسر شبکه دست راستی فاکس نیوز با انتقاد از رویکردهای جهانی در قبال بحران روسیه و اوکراین گفت این چالش یک مساله اروپایی است و ایالات متحده نباید در آن دخالت کند. ترامپ یک ایده ال گرا و بیخیال متحدان خود است. 😸 Casse toi

رئیسی می‌گوید دستگاه‌های دولتی باید ظرف «۲۰ روز» سواحل خزر را آزاد کننداقدام برای آزادسازی سواحل خزر از سال ۸۶ آغاز شده اما به گفته مقامات، هنوز «سه درصد» از این سواحل در اشغال دستگاه‌های دولتی، قضایی و نظامی و ۱۰ درصد بقیه در اختیار «بخش خصوصی» است.

محمدرویانیان: طاهری بدترین بلاهای تاریخ را سرم آورد ولی از او حمایت کردم/ خانه ام را به خاطر پرسپولیس فروختم و الان مستاجرم/ یحیی گل محمدی را در پرسپولیس خیلی اذیت می‌کنندمدیر عامل سابق باشگاه پرسپولیس در خصوص صعود تیم ملی به جام جهانی و همچنین پرسپولیس صحبت های زیر را انجام داد نمیخواهم پیش داوری کنم.

ایران حمله به فرودگاه بغداد را محکوم کرد | DW | 29.01.2022سعید خطیب‌زاده، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی حمله راکتی به فرودگاه بغداد را اقدامی 'مشکوک' در جهت برهم زدن ثبات عراق خواند و آن را محکوم کرد. او گفت ایران از فراگیر شدن امنیت و یکپارچگی عراق حمایت می‌کند. ایران چقدر شوخه