امانوئل مکرون در چهارمین تماس با ابراهیم رئیسی بر تسریع مذاکرات اتمی وین تاکید کرد

  • 📰 AlArabiya_Fa
  • ⏱ Reading Time:
  • 52 sec. here
  • 2 min. at publisher
  • 📊 Quality Score:
  • News: 24%
  • Publisher: 51%

ایران سرفصلها اخبار

ایران آخرین اخبار,ایران سرفصلها

دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه خبر داد که امانوئل مکرون، رئیس‌جمهوری این کشور در تماس تلفنی با ابراهیم رئیسی، همتای ایرانی خود، تسریع مذاکرات وین را یک «نیاز»

بر اساس بیانیه‌ای که دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه، یک‌شنبه 30 ژانویه منتشر کرد، مکرون در این تماس بر لزوم دستیابی به «پیشرفتی محسوس» در مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» تاکید کرده است.رئیس‌جمهوری فرانسه در این تماس به رئیسی گفته است، تهران باید «رویکردی سازنده» از خود در این مذاکرات نشان‌داده و به‌صورت کامل به تعهدات خود بازگردد.

این بیانیه افزود: «رئیس‌جمهوری در این تماس بر امکان‌پذیری و ضروری‌بودن راه‌حل دیپلماتیک در پرونده توافق هسته‌ای سال 2015 تاکید کرده است.» بر اساس بیانیه دفتر ریاست‌جمهوری فرانسه، امانوئل مکرون در گفتگوی خود با رئیسی تصریح کرده است: «هر توافقی مستلزم تعهدات روشن و کافی از سوی همه اطراف است.»دفتر ریاست‌جمهوری ایران نیز در گزارشی خبر داد که ابراهیم رئیسی در تماسی تلفنی با امانوئل مکرون، با اشاره به مذاکرات هسته‌ای وین گفته است که طرف‌های مقابل ایران باید علاوه بر لغو تحریم‌ها، «راستی‌آزمایی و ضمانت معتبر» را نیز در دستور کار خود قرار دهند.

مقامات ایران از جمله حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه، پیشتر نسبت به موضع مقامات فرانسوی در خصوص مذاکرات وین انتقاد کرده و گفته بودند، پاریس در مذاکرات وین نقش «پلیس بد» را ایفا می‌کند. هشتمین دور مذاکرات وین برای احیای توافق هسته‌ای با ایران که روند آن به کُندی پیش می‌رفت، اکنون متوقف شده تا دیپلمات‌های مذاکره‌کننده بتوانند ضمن مراجعه به پایتخت‌های کشورهای خود و رایزنی با آنها، «تصمیم سیاسی» گرفته و کسب تکلیف کنند.

 

از نظر شما متشکرم. نظر شما پس از بررسی منتشر خواهد شد.

پرسش‌ : آیا رئیس جمهور فرانسه در پاسخ به سؤال خود از رئیسی در این گفتمان تلفنی اگر چیزی درک کرده، لطفا به اشتراک عموم بگذارد.

این خبر را خلاصه کرده ایم تا بتوانید سریع آن را بخوانید. اگر به خبر علاقه مند هستید، می توانید متن کامل را اینجا بخوانید. ادامه مطلب:

 /  🏆 12. in İR

ایران آخرین اخبار, ایران سرفصلها

Similar News:همچنین می توانید اخبار مشابهی را که از منابع خبری دیگر جمع آوری کرده ایم، بخوانید.

رئیسی در چهارمین تماس تلفنی با مکرون بر «راستی‌آزمایی» لغو تحریم‌ها تأکید کردابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری ایران در تماسی تلفنی با امانوئل مکرون، همتای فرانسوی خود با اشاره به مذاکرات احیای توافق هسته‌ای موسوم به «برجام» تأکید کرد که
منبع: AlArabiya_Fa - 🏆 12. / 51 ادامه مطلب »

واکنش منفی در شبکه‌های اجتماعی به پیام مالی در مورد حضور زنان ایران در ورزشگاهپیام تبریک نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در مورد راهیابی تیم ملی فوتبال ایران به جام جهانی ۲۰۲۲ و اجازه حضور زنان برای تماشا با واکنش گسترده‌ در شبکه‌های اجتماعی روبه‌رو شد. اینا هم گزینشی بودن تو راست میگی دوبار خفه_شید لامصب ها به خاطر کرونا محدود بوده اگر بفهمید که میدونم سخته براتون فشار بیشتر یعنی قحطی در ایران و فشار مضاعف بر مردم. کمی فکر می باید….
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

تماس تلفنی رئیسی و مکرون در بحبوحه مذاکرات برجامرسانه‌های دولتی ایران روز شنبه از تماس تلفنی ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور ایران، و امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه خبر دادند، مکالمه‌ای که یکی از محورهای آن، مذاکرات برجام بوده است. من فقط تو این موندم، مترجم چی رو واسه مکرون ترجمه میکنه؟ دو سه تا متخصص با صلاحیت میخواد که به حرفهای ابرام گوش نده خودشون یه چیزایی به مکرون بگن!! سلام اقباب ها Raeisi: Allo, Je suis le reste de Khomeini laissez-moi continuer, s'il vous plaît! Macron: D’accord!
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

برخورد قطار با وانت در ورامین یک کشته و شش مصدوم بر جا گذاشتدر پی برخورد یک دستگاه وانت با یک قطار در ورامین که صبح روز شنبه، ۹ بهمن، اتفاق افتاد یک نفر کشته و شش نفر مصدوم شدند.
منبع: RadioFarda_ - 🏆 13. / 51 ادامه مطلب »

ادعای ایران: رئیسی در گفت‌و‌گوی تلفنی با مکرون خواهان «ضمانت معتبر» هسته‌ای شد🔺ادعای ایران: رئیسی در گفت‌و‌گوی تلفنی با مکرون خواهان «ضمانت معتبر» هسته‌ای شد ▪️ابراهیم رئیسی در تماس روز شنبه با مکرون «لغو تحریم‌ها، راستی‌آزمایی و ضمانت معتبر» را «مبانی اساسی توافق» خوانده است. ⬇️ بیشتر بخوانید: 😓🤔به روزی میرویم مسکو،و روزی در گپ پاریس،،هر آنکس آمده میدان،بدونه وقفه زدیم لیس😓🙄فقط بنگر به این پیشرفت که قاسم رستمی با اوف،،بدونه هیچ برخوردی،چگونه در کنارش خفت👍👍شرم میشه ادامه بدم😓 دیگه افتادند به دست وپا و دست به خواری و ذلت میزنند تا باز هم تن تن طلا به مقامات رشوه بدند. شاید گوشه چشمی به این ذلیلهای تاریخ نشون بدند واقعا موجودات پس و ابلهی هستند. شما که مملکت داری نمیدانستید به چه رویی با چهار کلاس بیسوادی بالاترین جایگاه مملکتی را اشغال کرده اید؟ انقد کشش میدن تا اخوندا هسته ای بشن
منبع: VOA Farsi صدای آمریکا - 🏆 17. / 51 ادامه مطلب »

مبارزه ارتش ترکیه با تروریسم در دمای هوای 39 درجه زیر صفرمنظور ترکیه از تروریست، همان داعش‌ یار پیشین خودشان است، یا کردها، در حالی که دولت ترکیه همیشه با کردهای ترکیه، برخورد ضدّقومیتی داشته است؟ و فرهنگ و زبان و نژاد آنها را خوش نمیدارد با اینکه کردها همواره در این سرزمین بوده‌اند امّا سابقهٔ سکونت ترکها در اینجا یک هزاره هم نیست. عشق به این بیرق گلگون از خون شهدای اسلام از ازل اسلام تا ابد اسلام انسان را به هر کاری وا می‌دارد کمترینش شهادت در راه این بیرق مقدس است.ما ترکان آزربایجان عاشق این بیرقیم هزار بار بمیریم باز طالب این بیرقیم و با خون و گوشت مان عجین شده
منبع: aa_persian - 🏆 11. / 53 ادامه مطلب »